دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
12:11 - 1397/03/28

ریس بهزیستی اصفهان بیان کرد

۴۵۸۳۸ نفر در استان اصفهان سال گذشته متقاضی ترک اعتیاد بوند

درسال ۹۶، ۴۵۸۳۸ نفر در استان اصفهان به مراکز تحت نظر بهزیستی برای ترک اعتیاد مراجعه نمودند. از افراد معتاد، ۹/۳ % خانم ها هستند که میانگین سنی آنان بین ۱۵ تا ۳۵ ساله هستند،که در استان اصفهان سه کمپ برای بانوان موجود است.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان؛۲۶ ژوئن مصادف با پنجم تیرماه یادآورتوافق تمامی کشورهای دنیا درامرتصویب سند جامع مبارزه با مواد مخدراست.سندی که اقدامات جامع وهمه جانبه درآن گنجانده شده و به تصویب اعضا رسیده است،بنابراین به مناسبت این روز ،سازمان بهزیستی کل استان اصفهان باهمکاری معاونت پیشگیری نشست مطبوعاتی رابرای اطلاع رسانی و اعلام برنامه های کوتاه مدت وبلندمدت این مرکز برگزارکرد.
دراین نشست مرضیه فرشاد رییس سازمان بهزیستی و آقایان ابراهیمی و محمدی از معاونت پیشگیری حضورداشتند.
فرشاد در این نشست با بیان اینکه آماردقیقی ازمعتادان نداریم گفت: علت نبود آمار آن است که چون تمام کسانی که به مواد مخدراعتیاد دارند به مراکزمراجعه نمیکنند بنابراین،این آماری که ارائه می شود فقط براساس تعداد مراجعه کنندگان می باشد.
وی ادامه داد: درسال ۹۶، ۴۵۸۳۸ نفر در استان اصفهان به مراکز تحت نظر بهزیستی برای ترک اعتیاد مراجعه نمودند. از افراد معتاد، ۹/۳ % خانم ها هستند که میانگین سنی آنان بین ۱۵ تا ۳۵ ساله هستند،که در استان اصفهان سه کمپ برای بانوان موجود است.

می در مورد روند کار مراکز ترک اعتیاد گفت فعالیت این مراکز به دو روش است:
۱-روش کمپ تی سی (اجتماع درمان مدار ) بدین صورت است که مراجعان آن به صورت اقامتی و طولانی فرایند بهبود را ادامه می دهند.

پذیرش و ارائه خدمات:روانپزشکی،جامعه شناسی ومددکاری اجتماعی به معتادان عمیق برای درمان اعتیاد به صورت اقامتی و به مدت چهار تا شش ماه است.
2-روش کمپ دی آی سی به معنای مرکز گذری کاهش آسیب است.

این مراکزبرای کنترل آسیب های اجتماعی اعتیاد به وجود آمده و معتادان پرخطر و در معرض ابتلا به بیماریهای عفونی با مراجعه به این مراکز از امکانات رایگان و برنامه های آموزشی رایگان این مراکز استفاده کنند.
طول درمان افراد آسیب دیده به شرایط فرد اعم از جنسیت،سن،شرایط روحی و روانی فرد، اطرافیان و جامعه دارد. به طور تقریبی روند درمان بیشتر از یکسال طول می کشد.
براساس آمارسال ۹۶ از افراد معتاد ،۵۳% تریاک و ۱۲% حشیش و ماری جوانا مصرف داشته اند که باتوجه به این آمار مواد سنتی عددش بیشتراست ولی شیب گرایش مصرف به سمت مواد سنتی درحال صعودی است.
در پایان سازمان بهزیستی از امضای تفاهم نامه های زیادی با سازمان آموزش و پرورش خبرداد. زیرا بهترین گروه برای اموزش پذیراین آسیب اجتماعی دانش آموزان می باشند البته این آموزش باید همگانی باشد هم خانواده هم جامعه هم اموزش و پرورش در این مساله بسیار حیاتی سهیم باشند و هم تیم بودن و احساس وظیفه کردن کمک بزرگی به حل این معضل جامعه خواهد کرد.به امید آنروزی که همه باهم دست به دست هم بدهیم و این معضل اجتماعی را ریشه کن کنیم….۲۶خرداد۹۷

خبرنگارعکاس معلولین اصغر فخاری

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. فرهاد قا گفت:

    من یک برادر معتاد دارم کمکم کنید و فقیر

  2. مهسا گفت:

    الهی خدا هرچی معتاد از روزمین برداره هم خودشون راحت بشن هم خانواده هاشون

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

12 + ده = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715