چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
11:24 - 1397/03/11

مسؤول بهداشت محیط شماره دو استان اصفهان مطرح کرد

حفظ سلامت مردم اصفهان با نظارت‌های بهداشتی ویژه رمضان/ طرح نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی

مسؤول بهداشت محیط شماره دو استان اصفهان گفت: به منظور حفظ و ارتقای سلامت شهروندان و روزه‌داران و ارتقای سطح سلامت مواد غذایی و اماکن عمومی، کاهش کنترل بیماری‌ها، نظارت بر آب و مواد غذایی در دستور کار مرکز بهداشت شماره دو استان اصفهان قرار گرفت.

به گزارش ندای اصفهان،هوشنگ طاهری با اشاره به طرح ضربت در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: به منظور حفظ و ارتقای سلامت شهروندان و روزه‌داران و ارتقای سطح سلامت مواد غذایی و اماکن عمومی، کاهش کنترل بیماری‌ها، نظارت بر آب و مواد غذایی در دستور کار مرکز بهداشت شماره دو استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: طرح ضربت در این مرکز تشکیل و با سنجش و نمونه‌برداری با تجهیزات نمونه‌گیری در همان مکان اقدام به اجرای طرح ویژه کنترل و نظارت بر کلیه مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی از تاریخ 27 اردیبهشت‌ماه تا 26 خردادماه می‌کند.

مسؤول بهداشت محیط شماره دو استان اصفهان خاطرنشان کرد: از 20 روز قبل از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان کلیه مساجد استان در حدود 521 مسجد شهری و روستایی توسط کارشناسان بازرسی به عمل آمده است، تعدادی پمفلت برای کلیه مدارس و روحانیون در نظر گرفته شده و توزیع شد و جلسات آموزشی با هیأت امنای مساجد نیز برگزار شد.

وی با اشاره به حضور 46 کارشناس و بازرس بهداشتی در قالب گروه‌های نظارتی ادامه داد: از شروع ماه مبارک بازدیدهای بهداشتی اورژانسی از مراکز غذایی مرتبط با ماه مبارک رمضان و در سه شیفت 24 ساعته صبح، عصر و شب در دستورکار قرار گرفته است.

طاهری به فعالیت‌های کارشناسان این مرکز در 14 روز ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: تعداد بازدیدهای صورت گرفته از مراکز غذایی مرتبط با ماه مبارک رمضان در این 14 روز هزار و 465 مورد بوده که در نتیجه 5 مورد کارگاه غیرمجاز شناسایی و 11 مورد مرکز غیربهداشتی پلمب شده است.

وی مقدار مواد غذایی معدومی ماه رمضان امسال را  هفت هزار و 946 کیلوگرم خواند و بیان کرد: کارشناسان مرکز علاوه بر کنترل وضعیت مواد غذایی از کلیه مواد غذایی مذکور به منظور صحت سلامت نمونه‌برداری کرده و به آزمایشگاه مواد غذایی ارسال می‌شود، تعداد نمونه‌برداری‌ها تاکنون 52 مورد بوده است.

مسؤول بهداشت محیط شماره دو اصفهان تصریح کرد: بیشترین مواد غذایی جمع‌آوری شده شامل شیرینی، پولکی، گلاب، فرآورده‌های گوشتی شامل ضایعات و تکه‌های مرغ، زولبیا و بامیه، آش و حلیم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان بهداشت محیط ضمن سنجش کلر باقیمانده آب شرب شهر و روستا اقدام به نمونه‌برداری جهت انجام آزمایش‌های میکروبی می‌کنند و در ماه رمضان امسال 154 مورد نمونه‌برداری از آب آشامیدنی شهری و روستایی انجام گرفته است.

طاهری در خصوص رسیدگی به گزارش‌های رسیده اذعان داشت: سامانه 190 به صورت 24 ساعته آماده دریافت هرگونه گزارش مردمی است، لازم به ذکر است که گزارش‌های رسیده، مورد بررسی قرار گرفته، جواب‌دهی و رسیدگی می‌شود.

وی در پایان توضیح داد: مرکز بهداشت محیط شماره دو اصفهان حدود سه‌چهارم شهر اصفهان را پوشش می‌دهد که بیشترین مراکز حساس و چالش‌های بهداشتی شهر در محدوده این مرکز قرار دارند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

سه × 2 = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715