یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
07:45 - 1395/09/24

معاون حقوقی اداره کل اوقاف استان اصفهان در پاسخ به گزارش منتشر شده در ندای اصفهان؛

وقفنامه محله شهید شاکری نژاد متعلق به 106 سال پیش است/ ساخت و سازها غیرمجاز است

مجید معمارمنتظرین معاون حقوقی اوقاف استان اصفهان گفت: علیرغم پی گیری های به عمل آمده توسط این اداره افرادی از عدم آگاهی مردم استفاده کرده و این املاک را به صورت قولنامه ای معامله کرده اند که این موضوع باعث شده تا ساخت و سازهای غیر مجاز در این منطقه انجام شود

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، محله شهید شاکری نژاد، محله ای است که از دید مسئولان شهری مغفول مانده و سال ها است که ساده ترین امکانات رفاهی، به دلایل مختلف همچون خروج از محدوده شهری و اوقافی بودن زمین ها از آن دریغ شده است.

ندای اصفهان بنا به رسالت رسانه ای خود در خصوص حل مشکلات مردمی و پی گیری حقوق شهروندی ساکنین این محله گزارشی منتشر کرد (اینجا) که پیگیری از مسئولین همچنان ادامه دارد. متن زیر پاسخ های معاون حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در گفتگو با ندای اصفهان است.

***

مجید معمار منتظرین در راستای مسائل محله شهید شاکری نژاد اصفهان اظهار داشت: این منطقه در مزارع هادیگل واقع شده است که در سال 1332 هجری قمری حدود 106 سال قبل توسط واقف نیک اندیش آیت ا… شیخ محمدتقی نجفی برای مصارف عام المنفعه، ترویج قرآن کریم و نشر معارف اسلامی وقف شده است.

وی در ادامه افزود: این موقوفه بیش از 353 هکتار مساحت دارد که متاسفانه در رژیم پهلوی این زمین ها با اجرای طرح قانون اصلاحات ارضی بین زارعین صاحب نسق تقسیم شدند و با پیروزی انقلاب اسلامی و با توجه به ماده واحده مورخ 28 فروردین ماه 1368 مجلس شورای اسلامی اسناد مالکیت زارعین صاحب نسق باطل و به حالت وقفیت بازگشت داده شدند.

محله شهید شاکری نژاد

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه متولی این موقوفه موسی نجفی زاده می باشد و با پی گیری های انجام شده توسط متولی موقوفه سند مالکیت این املاک به نام موقوفه اخذ شد.

مجید معمار منتظرین ادامه داد: متاسفانه علیرغم پی گیری های به عمل آمده توسط این اداره افرادی از عدم آگاهی مردم استفاده کرده و این املاک را به صورت قولنامه ای معامله کرده اند که این موضوع نیز باعث شده تا ساخت و سازهای غیر مجاز در این منطقه انجام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: براساس اقدامات صورت گرفته شده توسط اداره اوقاف و امور خیریه با شهرداری منطقه مذاکرات لازم جهت ساماندهی این موقوفه انجام شده است و طرح جامعی برای این منطقه در دست تهیه و تصویب است که بزودی نهایی و اجرایی می شود.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه یادآور شد: متصرفان این املاک می توانند با مراجعه به اداره اوقاف و امور خیریه سند اجاره تنظیم نمایند و از مزایایی که برای این منطقه و ساکنان آن در نظر گرفته شده است بهره مند شوند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  چه عجب!!!
  یه نفر پاسخ داد

 2. حجت گفت:

  106سال پیش این منطقه بیابانی بیش نبوده.کدام ادم عاقلی باور میکنه یه شیخ محمد تقی 353هکتار یعنی:(3.530.000)متر زمین داشته؟ ازکجا؟بعد همش را وقف کرده.بیابان خدا را اونم برا مصارف عام المنفعه
  106سال پیش با الاغ هم نمیشده رفت اونجا اونوقت مصارف عام المنفعش چی بوده؟والا از قدیم گفتند شنونده باید عاقل باشه.قضاوت با خودتان.ممنون

 3. مهران گفت:

  باسلام این زمینها اگه اوقافی بوده پس چرا اجازه ساخت دادید وامکانات دادید بهشون یه مشت آدم بیچاره اونجا زمین دارند والا خداییش درستش نیست که نمیزارید زمیناشونا بسازند اوقافیم که باشه حقه اوناس که زمیناشونا بسازند گره از کارشون باز کنید بزارید یه سهمه کوچیکی رو این زمین داشته باشند .

 4. حبیب گفت:

  پس اینجور که پیداست و و پیدا می شود اصفهان نصب بیشترش وقف است پس نباید فقیر باشد

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715