چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
15:51 - 1395/09/19

همزمان با برگزاری نشست "در برابر فساد"

سازمان دیده بان شفافیت و عدالت در اصفهان آغاز به کار کرد

پیش از ظهر امروز و همزمان با برگزاری نشست "در برابر فساد" سازمان دیده بان شفافیت و عدالت با حضور رئیس هیئت مدیره این سازمان آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان پیش از ظهر امروز و همزمان با برگزاری نشست “در برابر فساد” سازمان دیده بان شفافیت و عدالت با حضور رئیس هیئت مدیره این سازمان آغاز به کار کرد.

مسئول سازمان مردمی دیده‌بان شفافیت و عدالت در اصفهان گفت: این سازمان دو مبنای مهم را اساس کار خود قرار داده، اول اینکه موضوعات را بصورت کارشناسی و علمی و در چارچوب قوانینی که در کشور وجود دارد جلوب بریم و از توان فنی و تخصصی مردم استفاده کنیم و دیگر اینکه به چهارچوب‌های قانون توجه کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: سازمان با تمام ظرفیت هایی که قانون برایش تعریف کرده در موضوعاتی که میتواند پیگیری کند انجام وظیفه میکند

سید مهران نحوی در ادامه تصریح کرد: نکته مهمی که این سازمان را از بعضی سازمان های مردم نهاد دیگر مثل NGOهای حمایت از محیط زیست مجزا میکند این است که کار این سازمان مبارزه با فساد است و در این موضوع مخالفان قدر و قدرتمندی وجود دارد براین اساس کار پر فراز و نشیب و موانع زیادی می تواند برای ما ایجاد شود.

وی در رابطه شروع کار سازمان دیده بان شفافیت و عدالت در اصفهان بیان کرد: در اصفهان با کمک دوستانی که از بخش ها و با تخصص های مختلف عضو شدند کار را شروع کردیم و در ادامه نیز با افزایش اعضای متخصص دایره فعالیت های سازمان را گسترش خواهیم داد.

نحوی در رابطه پیگیری مشکلات برخورد با مفاسد در اصفهان از آغاز کار سازمان تاکنون اظهار کرد: دو موضوع را تاکنون در اصفهان پیگیری کردیم، یک موسسه اعتباری و یک شرکت تعاونی که مشکلاتی برایشان رخ داده بود و ما مامور شدیم که گزارشی از جزئیات این دو موسسه به تهران ارائه کنیم.

وی در ادامه اذعان کرد: نقطه اشتراک مشکلاتی که در دو مورد گذشته پیگیری کردیم نقض شدید قانون توسط این دو موسسه و عدم عملکرد صحیح سیستم های نظارتی علیرغم شکایات بالای مردم بود.

مسئول سازمان مردمی دیده‌بان شفافیت و عدالت در اصفهان در ادامه تاکید کرد: یکی از عوامل مهمی که موجب ایجاد فساد در موسسات مالی می شود، عدم آگاهی مردم از حقوقشان می باشد که یکی از اهداف این موسسه روشنگری و آگاهی بخشی به مردم درباره حقوق قانونی ایشان می باشد.

نحوی در پایان خاطرنشان کرد: مردم می توانند از طریق سایت دیده بان و سامانه پیامکی و یا ایمیلی با ما ارتباط برقرار کنند همچنین ما از هرگونه همکاری استقبال می کنیم براین اساس مردم هرجا تخلفی دیدند گزارش کنند ما نیز با همکاری مردم  در مسئله مبارزه با فساد هرگونه کمکی که بتوانیم انجام خواهیم داد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

5 × دو = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715