چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
19:34 - 1395/01/14

در قالب ناوگروه چهلم

“ناوشکن البرز” و “ناو تنب” راهی خلیج عدن و دریای سرخ شدند

ناوگروه چهلم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن البرز و ناو تنب راهی دریای سرخ، خلیج عدن و تنگه باب المندب شد.

به گزارش ندای اصفهان، امیر دریادار دوم حسین آزاد فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: ناوگروه چهلم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناو پشتیبانی رزمی تنب و ناوشکن رزمی البرز، دقایقی پیش راهی آب‌های آزاد و بین‌المللی شد.

وی افزود: این ناوگروه با هدف برقرار امنیت در خلیج عدن، باب المندب و دریای سرخ، از شمال اقیانوس هند راهی این مناطق شده است.

به گزارش تسنیم، ناوگره‌ سی‌و‌هشتم ارتش نیز صبح امروز طی مراسمی در بندعباس پهلو گرفت. ناوگروه 38 نداجا متشکل از ناوشکن شهید نقدی و ناو لاوان و ناو بوشهر بود که اضافه بر مأموریت اطلاعاتی ــ عملیاتی که سایر ناوگروه‌ها به‌عهده داشتند، مأموریت آموزش عملی دانشجویان نیروی دریایی را نیز به‌عهده داشت.

حضور 73روزه در آب‌های دور و عبور از خط استوا، حضور در نیم‌کره جنوبی و بازدید  از بندر دارالسلام کشور تانزانیا به‌منظور ارسال پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مسلمان و هم‌خط منطقه از ویژگی‌های این ناوگروه بود.

ناوگروه سی‌ و‌ نهم نیز قبل از ناوگروه سی‌و‌هشتم با طی‌کردن مسیری طولانی به‌سوی خلیج بنگال، در مراسم استقلال کشور هندوستان شرکت‌کرد و قبل از ناوگروه سی و هشتم وارد کشور شده بود.

گفتنی است، ناو پشتیبانی خارک که بزرگترین ناو خاورمیانه است نیز هم‌اکنون در حال گذراندن دوره تعمیرات است و پس از گذراندن این دوره، در قالب یک ناوگروه دیگر، راهی یک مأموریت طولانی‌مدت خواهد شد.

 

تسنیم

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

2 × یک = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715