یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: خواندنيها
چاپ خبر
09:28 - 1394/04/28

گفتگويي كه انجام نشد!

گفتگو با مهدی خرازی فرزند شهید خرازی

او هنوز پا به اين دنيا نگذاشته بود كه پدرش نامش را مهدي نهاد و خدا را شكر كرده بود كه بعد از شهادتش فرزندي از نسل او بدنيا خواهد آمد و راه او را ادامه خواهد داد. اكنون آقا مهدی برای خودش مردی شده...

به گزارش ندای اصفهان به نقل از نشریه طراوت/ حسن تمیزی: سر ساعت مقرر در محل حاضر شده بود. باهاش قرار گذاشته ‌بودم كه بياید برایمان از خودش بگوید، از پدرش، از دلاوري‌هاش، از خصوصياتش، از فعاليت هايش.
پدرش فرمانده دلاوري بود كه عمليات هاي مختلف را فرماندهي كرده بود، بيت‌المقدس را از پشت بي‌سيم هدايت كرده، فرمانده خيبر بود، آره اون علمدار جبهه‌ها بود.

يك ستاره‌ي آسموني كه اون رو در زمين پيدايش كرده بوديم كه با نگاهش، با خنده‌اش ما را به آسمون ها ببرد، آن بالا بالاها وقتي خواستيم از پدرش برايم تعريف كند، همه‌اش حاشيه‌ رفت. او مي‌گفت: من كوچكتر از اونم كه از پدر شهيدم حرفي بزنم. بابا من كي هستم كه بخواهم از شهدا صحبت كنم. من خاك كف پاي اونها هم نمي‌شوم.

او مكرراً به من مي‌گفت هر چي تو از پدر شهیدت مي‌دوني من هم از پدرم مي‌دونم، هر چه خصوصيات اخلاقي پدرت داشته، پدر من هم همون ها را داشته، به او گفتم، آخه بابا اين كه نشد حرف، بالاخره خصوصيات اخلاقي و ويژگي هاي شهداء با هم متفاوت است. درست كه آنها با هم يك هدف داشتند ولي مراتب آنها با هم فرق دارد، البته اين حرفش از ادب و تواضع او بود.

خلاصه راضي نشد با او مصاحبه شود، آخرش با اصرار به او گفتم: جوان هاي هم سن و سال تو مي‌خواهند بدونند خرازي كي بود، چه حرفي براي جوانها داشته كه در زندگي شون بكار ببندند. اگر اين حرف ها را از زبان شما كه تنها فرزند شهيد هستيد بشنوند بيشتر به دلشان مي‌چسبد و باور مي‌كنند.

تا اين حرف ها را شنيد به خودش آمد و گفت: من چيز خاصي نمي‌دونم، هر چه هم از پدرم شنيده‌ام از همرزمان او و مادرم بوده است. فقط در يك كلام حرفم را خلاصه مي‌كنم كه «ما خيلي به شهداء مديونيم و دين خودمان را بايد در عرصه‌هاي علمي اداء نماييم و امروز در اين عرصه (علمي) مي‌توانيم راهي را كه شهداء برايمان ترسيم نموده اند طي نماييم».

تا اين جمله را از او شنيدم در ذهن خود گفتم حقيقتاً «مهدی خرازی» فرزند و خلف صالح سردار شهيد فرمانده لشكر امام حسين(ع) است كه امروز دغدغه‌اش آن است كه راه شهدا و پدر شهيدش را ادامه دهد و شرمنده آنان نباشد.

او هنوز پا به اين دنيا نگذاشته بود كه پدرش نامش را مهدي نهاد و خدا را شكر كرده بود كه بعد از شهادتش فرزندي از نسل او بدنيا خواهد آمد و راه او را ادامه خواهد داد.

اكنون آقا مهدی برای خودش مردی شده، در دبیرستان تيزهوشان اصفهان درس خوانده و مهندسی برق از دانشگاه صنعتی اصفهان دارد.

 

مهدی خرازی 2

مهدی خرازی

مهدی خرازی

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. سید ابوالقاسم شمندی گفت:

  داداش من پسر همرزم پدرتان سید عبدالرسول شمندی هستم شما به پدر بزرگوارتان قسم میدهم که مرا دعا کنید و خواب پدر را ئدیدید التماس دعا بگویید

 2. از همرزمان شهداه گفت:

  روح همه شهداه و سرداران دلاور سپاه اسلام شاد
  انشاالله که بتوانیم ادامه دهنده راهشان باشیم

 3. ایمان گفت:

  شهید حسین خرازی اسوه بزرگ غیرت ، شجاعت ، مقاومت و جهاد بود روحش شاد ، یادش گرامی باد .

 4. سید ابوالقاسم شمندی گفت:

  کجایید ای شهیدان خدایی

 5. ناشناس گفت:

  سلام بر شهید خرازی

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715