یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
16:12 - 1394/09/14

جزییات دستبرد داعشی‌های قلابی به پایگاه هلال احمر+ تصاویر

افرادی تبهکار که به نام داعش اقدام به سرقت از پایگاه هلال احمر کرده بودند، توسط پلیس دستگیر شدند.

به گزارش ندای اصفهان ، در ساعت 05:00 مورخه 12/09/1394 وقوع یک فقره سرقت مسلحانه از ایستگاه سازمان هلال احمر ، مستقر در کیلومتر 35 اتوبان تهران – قم به کلانتری 176 حسن آباد اعلام شد .

پرونده در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور رئیس شعبه 101 دادگاه عمومی فشافویه ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم مبارزه با سرقت مسلحانه پلیسی آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
جزییات دستبرد داعش‌های قلابی به پایگاه هلال احمر+ تصاویر
اظهارات پرسنل هلال احمر :
تعداد هشت نفر از پرسنل هلال احمر ( هفت کارمند و یک نگهبان ) که توسط پنج سارق مسلح و به مدت سه ساعت گروگان گرفته شده بودند ، در اظهارات خود عنوان داشتند : “در داخل ساختمان بودیم که ناگهان چند نفر مسلح به اسلحه کلاش و کمری وارد ساختمان شده و با تهدید به شلیک ، همگی ما را روی زمین خوابانده و دست و پاهای همگی ما را بستند ؛ آنها در ادامه با تهدید به کشتن ما ، خود را از اعضای [ گروهک تروریستی ] داعش معرفی و عنوان نمودند که قصد کشتن همه ما را دارند ؛ آنها تمامی تجهیزات مخابراتی و شبکه ای داخل ساختمان را تخریب کردند و پس از آن با گرفتن کلید انبار واقع در انتهای محوطه ، اقدام به سرقت تمامی تجهیزات داخل انبار ( پیش بینی شده جهت استفاده در زمان بحران احتمالی ) کردند ؛ آنها علاوه بر سرقت تجهیزات داخل انبار ، اقدام به سرقت دو دستگاه خودرو آمبولانس و پراید داخل محوطه نیز کرده و از داخل ایستگاه خارج شدند “.
شناسایی مجرمین در کمتر از 6 ساعت :
با توجه به حساسیت ایجاد شده در پرونده ، تیم ویژه ای در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل و از همان دقایق اولیه ارجاع پرونده به این اداره ، اقدامات پلیسی کارآگاهان هت شناسایی هویت سارقین آغاز شد . سرانجام با انجام اقدامات پلیسی ، کارآگاهان در کمتر از شش ساعت موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت بنام “مهدی . ق” شدند که تصویر وی از سوی پرسنل هلال احمر مورد شناسایی قرار گرفت .
با شناسایی “مهدی . ق” به عنوان یکی از 5 سارق مسلح ، بلافاصله مخفیگاه وی در شهرستان شهریار – بخش امیریه مورد شناسایی قرار گرفت و این متهم تحت مراقبت پلیسی قرار گرفت تا سرانجام هویت چهار همدست وی بنام های رضا ، محمد ، خرم و بهزاد ( میانگین سنی : 22 تا 30 سال ) و همچنین مخفیگاه تمامی آنها نیز در شهرستان شهریار مورد شناسایی قرار گرفت .
دستگیری متهمین و اعتراف به سرقت :
با شناسایی کامل سارقین ، در ساعت 01:00 بامداد روز جمعه مورخه 13/08/1394 و در چندین عملیات همزمان ، کارآگاهان موفق به دستگیری هر 5 متهم و کشف سلاح گرم استفاده شده در سرقت ها شدند .
با انتقال متهمین به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ و آغاز تحقیقات ، هر پنج متهم صراحتا به مشارکت در سرقت مسلحانه از ایستگاه هلال احمر اعتراف و عنوان داشتند : “طراحی سرقت در یک گاراژ خرید ضایعات واقع در شهرستان شهریار – ابتدای اتوبان امیریه صورت گرفت و اموال سرقت شده از داخل ایستگاه از جمله 400 کیلوگرم آلومینیوم را به قیت تقریبی یک میلیون و 500 هزار تومان را نیز به شخصی بنام “مهدی . و” فروختیم ” .
در ادامه تحقیقات ، متهمین در خصوص انگیزه سرقت خودرو آمبولانس و خودرو پراید نیز عنوان کردند : “ما پنج نفر با یک دستگاه خودرو پیکان وانت متعلق به “رضا . م” به محل ایستگاه هلال احمر رفتیم ؛ پس از انجام سرقت و به جهت انتقال اموال سرقت شده ، تصمیم به سرقت خودروها گرفتیم و این دو دستگاه خودرو را پس از انتقال اموال مسروقه به گاراژ، در منطقه فردیس رها کردیم ” .
سردار عباسعلی محمدیان ، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به ادعای کذب و واهی متهمین دستگیر شده در خصوص وابستگی آنها به گروهک تروریستی داعش عنوان داشت : ” با انجام تحقیقات از تمامی متهمین مشخص شد که آنها هیچگونه وابستگی به این گروهک تروریستی نداشته و صرفا با انگیزه ایجاد مسیر انحراف در تحقیقات پلیس ، اقدام به طرح این موضوع در زمان سرقت کرده اند اما پس از دستگیری تمامی متهمین مشخص شد که انگیزه سرقت مسلحانه صرفا مالی بوده که البته با توجه به تحصیل مبلغی کمتر از یک میلیون 500 هزار تومان از محل فروش اموال مسروقه !! ، به هرکدام از اعضای این گروه سارق مسلح مبلغی کمتر از 300 هزار تومان رسیده است !! ” .
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان این خبر عنوان داشت : ” دو خودرو سرقت شده ، در منطقه فردیس کرج کشف و متهمین پرونده نیز با قرار قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند ” .

انتهای پیام/
منبع : yjc

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715