پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
12:27 - 1401/08/18

اندازه گیری ابعاد پنجره برای خرید پرده زبرا و پرده پانچ

هر نوع پرده، روش اندازه‌گیری خاص خود را دارد. در ادامه این مطلب به آموزش اندازه‌گیری ابعاد پنجره برای خرید پرده زبرا و پرده پانچ، خواهیم پرداخت...

ندای اصفهان- آگهی

پرده‌ها نقشی اساسی در دکوراسیون داخلی هر خانه دارند. علاوه بر انتخاب مناسب طرح و رنگ پرده، باید به اندازه آن‌ها نیز توجه داشت. در صورتی که عمل اندازه‌‌گیری پنجره برای پرده را به درستی انجام ندهید، محصول نهایی ممکن است بسیار بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از پنجره بوده و تناسب مورد نیاز را نداشته باشد. نکته قابل توجه این است که هر نوع پرده، روش اندازه‌گیری خاص خود را دارد. در ادامه این مطلب به آموزش اندازه‌گیری ابعاد پنجره برای خرید پرده زبرا و پرده پانچ، خواهیم پرداخت.

اندازه گیری ابعاد پنجره جهت نصب پرده در خارج قاب پنجره (روکار)

از آنجایی که پرده‌های روکار یا پانچ، باید روی قاب پنجره را به صورت کامل بپوشانند، طبیعی است که اندازه‌گیری پنجره برای پرده آن‌ها، بزرگ‌تر از پنجره محاسبه شود. برای این کار لازم است تا پس از اندازه‌گیری عرض پنجره، به هر طرف آن 10 الی 15 سانتی‌متر اضافه نمایید. شاید قصد داشته باشید که به جای خرید چند پرده جداگانه برای پنجره، یک پرده سرتاسری خریداری کنید.

اولین مرحله برای اندازه‌گیری پرده سرتاسری، اندازه گرفتن فاصله دیوار به دیوار است. پس از آن ارتفاع دلخواه یا ارتفاع پنجره را اندازه گرفته و طبق نوع چوب پرده، از این ارتفاع 2 الی 5 سانتی متر کم کنید.

اندازه گیری ابعاد پنجره جهت نصب پرده داخل قاب پنجره (توکار)

پرده‌های توکار یا زبرا به دلیل قرار گرفتن در کادر پنجره، اندازه کوچک‌تری نسبت به پرده‌های روکار دارند. طبق فرمول اندازه‌گیری این نوع پرده، در مرحله اول باید عرض سرتاسری پنجره از داخل قاب را اندازه بگیرید. حال از رقم حاصل، 1 الی 2 سانتی‌متر کم کنید. در مرحله بعد باید ارتفاع کادر پنجره را از داخل اندازه گرفته و از آن 2 الی 3 سانتی‌متر، کم نمایید.

نکاتی که باید پیش از اندازه گیری پنجره برای پرده، رعایت کنید

برای دقیق و صحیح بودن اندازه‌گیری پنجره برای پرده، نکاتی وجود دارد که رعایت آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند. برخی از این موارد به شرح زیر است.

  • – توصیه می‌کنیم که برای اندازه‌گیری از متر فلزی استفاده کنید؛ چرا که این نوع متر از دقت بسیار بالایی برخوردار بوده و احتمال خطای شما را کاهش می‌دهد. هرگز از متر خیاطی برای این کار استفاده نکنید.
  • – قبل از اندازه‌ گیری پنجره برای پرده، باید انتخاب کنید که قصد وصل کردن پرده به سقف یا دیوار دارید؛ چرا که علاوه بر تفاوت نوع پایه‌ها، فرمول اندازه‌گیری آن نیز متفاوت خواهد بود.
  • – توجه داشته باشید که به فاصله چپ تا راست پنجره، عرض یا پهنا گفته و به حد فاصله بالا تا پایین پنجره، ارتفاع گفته می‌شود.
  • – اگر فاصله پنجره مد نظر شما از پنجره بعدی 50 سانتی‌متر باشد، می‌توانید از پرده سرتاسری برای پوشاندن آن‌ها استفاده نمایید. البته استفاده کردن یا نکردن از این روش، کاملاً به سلیقه و نوع دکوراسیون خانه شما دارد.
  • – در صورتی که پایین پنجره کابینت، شوفاژ یا سینک دارید، باید ارتفاع پرده را 10 سانتی‌متر پایین‌تر از پنجره در نظر بگیرید.
  • – در زمان اندازه‌گیری پنجره برای پرده، به در نظر گرفتن فضایی برای باز و بسته شدن پنجره نیز دقت داشته باشید.

روش اندازه گیری پرده رومن

نوعی دیگر از انواع پرده، پرده‌های رومن است که روش اندازه‌گیری مخصوص خود دارند. نوع اندازه‌گیری این پرده‌ها، مشابه دیگر پرده‌های پارچه‌ای است؛ تنها تفاوت در روش باز و بسته شدن پله‌ای این نوع پرده‌ها است. اندازه حالت بسته پرده رومن را باید در زمان باز شدن پنجره، اندازه بگیرید.

کانال زبرا و کرکره چه تاثیری در اندازه گیری پنجره توکار دارند؟

کانال زبرا و کرکره‌ای پس از نصب شدن فضایی را از محیط خود اشغال می‌کنند. باید توجه داشته باشید که این فضای اشغالی می‌تواند مانع باز و بسته شدن پنجره شود. اندازه کانال زبرا و کرکره‌ای به شرح زیر است.

  • کانال زبرا، شید و دیگر بلایندها، 8 الی 9 سانتی‌متر ارتفاع دارند.
  • کانال دبل شید از دو مکانیزم 12 الی 13 سانتی‌متری تشکیل شده است.
  • طبیعی است که اندازه پرده کرکره‌ای در حالت بسته، به تعداد صفحات پله پله و ارتفاع کلی مد نظر شما بستگی داشته باشد. به زبانی دیگر هر چه ارتفاع پرده زبرا بیشتر باشد، حجم آن در حالت بسته نیز افزایش خواهد داشت.
  • ریل‌های لوردراپه 3 الی 4 سانتی‌متر ارتفاع دارند.

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا اطلاعاتی در رابطه با اندازه‌گیری پنجره برای پرده، در اختیار شما قرار بگیرد. در صورتی که اندازه‌گیری غلط یا دارای خطا باشد، پرده نمی‌تواند تمام پنجره را پوشانده یا بیش از نیاز بزرگ خواهد بود؛ این عدم تناسب سبب خواهد شد تا پرده نه تنها به زیبایی خانه شما اضافه نکرده، بلکه آن را بی‌نظم و دارای نقص نشان دهد. در صورتی که برای اندازه‌گیری یا انتخاب نوع پرده به راهنمایی نیاز دارید، با کارشناسان وب سایت ما در تماس باشید. اگر پیش از این‌ها تجربه اندازه‌گیری پنجره برای پرده را دارید، لطفاً تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715