پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
15:50 - 1401/08/17

استقبال دانشجویان از اردوی «راهیان پیشرفت»/ حضور ۱۴٠٠ دانشجوی بسیجی در اردوهای جهادی

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: در تابستان سال جاری بیش از هزار و ۴٠٠ دانشجو در قالب ۶۵ گروه جهادی از استان وارد خدمت شدند و در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی، سلامت و آموزش کار خود را پیش بردند.

به گزارش ندای اصفهان، سید هادی انوری رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: مجموعه بسیج دانشجویی از ۲ آذر ۱۳۶۷ با فرمان حضرت امام(ره) تأسیس و تمام هدف آن دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در این مسیر پیشگامی در عرصه‌های مورد نیاز را جزو رسالت خود می‌داند.

وی با بیان اینکه مجموعه بسیج دانشجویی تلاش دارد نهایت بهره‌برداری و نکته‌برداری را از سخنان امامین انقلاب داشته باشد، افزود: در این راستا تلاش داشتیم به‌عنوان موتور پیشران، اولین مجموعه دانشجویی برای اجرای فرمان‌های رهبر انقلاب باشیم.

انوری عنوان کرد: با مطرح کردن موضوع جهاد تبیین توسط رهبر انقلاب، تلاش کردیم طرحی در جهت عملیاتی کردن بیانات ایشان برای قشر جوان و نوجوان داشته باشیم و در این راستا نکته مهم این بود که روایت دستاوردهای انقلاب چگونه رقم بخورد.

اردوهای راهیان نور، الگویی موفق برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی است

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان با اشاره به برکات برگزاری اردوهای راهیان نور یادآور شد: هر ساله اردوی راهیان نور برگزار و روایت دفاع مقدس برای جوانان و نوجوانان اتفاق می‌افتد که این موضوع الگویی خوب برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی در خصوص برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت دانشجویی گفت: سال گذشته اولین اردوی راهیان پیشرفت با میزبانی استان اصفهان با حضور بیش از ۲٠٠ نفر از دانشجویان برگزار و مؤثر واقع شد و زمانی که اثر این اردو را دیدیم، قرارگاه راهیان پیشرفت دانشجویی را در استان طراحی کردیم.

انوری با بیان اینکه از سال گذشته این قرارگاه با جدیت فعالیت خود را پیش می‌برد و در صنایع مختلف نظامی، بهداشتی، علمی وارد تفاهم شدیم، خاطرنشان کرد: در این راستا سازماندهی دقیقی صورت گرفت و نه تنها برای دانشجویان بلکه برای پایگاه‌های محلی، اساتید و دانش‌آموزان این اردو را اجرا می‌کنیم و با قدرت و قدرت در حال پیشبرد مسیر هستیم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان در خصوص جزئیات اردوی راهیان پیشرفت، با تأکید بر اینکه نگاه‌مان به این اردو صرفا اردوی علمی نیست، تصریح کرد: دانشجویان باید تاریخچه‌ای از پیش از انقلاب اسلامی و دوران انقلاب اسلامی بدانند در همین راستا در این اردو ابتدا دانشجویان را به اماکنی مانند خانه مشروطه و خانه انقلاب اسلامی می‌بریم و پس از آن در مراکز صنعتی، علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان شرکت می‌کنیم و در پایان اردو را با برنامه حماسی مانند گلستان شهدا یا مزار شهید حججی پایان می‌دهیم.

بیش از هزار دانشجو در دو ماه اخیر در اردوی راهیان پیشرفت شرکت کرده‌اند

وی با بیان اینکه در ۲ ماه اخیر بیش از هزار دانشجو در این اردو شرکت کردند، تأکید کرد: از ابتدای سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها از این اردو استقبال خوبی داشتند و با تسهیل‌گری که مدنظر داریم این روند تسریع پیدا خواهد کرد.

انوری در ادامه با اعلام خبر برگزاری جشنواره مالک اشتر دانشجویی گفت: بسیج دانشجویی تنها تشکلی بود که تعطیلی کرونا تأثیری بر روند آن نداشت و تلاش‌های زیادی در عرصه سلامت، علمی، اقتصاد مقاومتی، تولید محتوا، غربالگری، حرکت‌های جهادی و کمک‌های مؤمنانه صورت گرفت و در این راستا سال گذشته برای معرفی برترین‌های بسیج دانشجویی، جشنواره «مالک اشتر» را در ایام ۱۶ آذر در ۷ عرصه برگزار کردیم.

انوری عنوان کرد: در ایام تعطیلات عید و تابستان قرارگاه عهد خدمت برگزار شد و بیش از ۱۴ هزار نفر-روز فعالیت داشتند، همچنین برنامه‌هایی برای مطالبه‌گری، جهاد تبیین، تولید محتوا، مطالعات زنان برگزار شد و در این راستا برای قدردانی از دانشجویان دومین جشنواره دانشجویی مالک اشتر را برگزار خواهیم کرد.

جشنواره مالک اشتر در ۸ محور برگزار خواهد شد

وی با بیان اینکه جشنواره مالک اشتر در سال جاری در ۸ محور برگزار خواهد شد، گفت: گروه جهادی، علمی، رسانه و فضای مجازی، مطالبه‌گری، کنشگری سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و مطالعات زنان تا آخر آبان، آثار خود از ابتدای مهر ۱۴٠٠ تا ۱۴٠۱ را برای بسیج دانشجویی ارسال خواهند کرد و جشنواره در ایام روز دانشجو برگزار خواهد شد.

انوری ادامه داد: مزیت جشنواره این است که استعدادهای برتر دانشجویی را شناسایی می‌کنیم و در ادامه از ظرفیت دانشجویان و گروه‌های دانشجویی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان پیرامون نحوه داوری دومین جشنواره مالک اشتر عنوان کرد: با توجه به تجربه کسب شده و تغییر شرایط کرونا، داوری مسابقه سخت‌گیرانه‌تر خواهد بود همچنین وسعت دانشگاه‌ها بیشتر و کار تخصصی‌تر خواهد بود زیرا هم دانشگاه‌ها و هم برگزارکنندگان تجربه بیشتری کسب کرده‌اند.

وی اضافه کرد: جشنواره مرحله شهرستانی نیز دارد و هر شهرستان تیم‌های برتر و برگزیده خود را به استان معرفی خواهد کرد تا مورد ارزیابی استانی قرار بگیرند.

حرکت‌های جهادی، از اقدامات جدی بسیج دانشجویی است

انوری با بیان اینکه یکی از رسالت‌های جدی بسیج دانشجویی حرکت‌های جهادی است، مطرح کرد: در اردوهای جهادی دو نگاه تربیت دانشجویان و خدمت‌رسانی ویژه به هم‌وطنان مورد نظر است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان افزود: هجرت دانشجویان در دوران کرونا تحت تاثیر رنگ‌بندی‌های کرونایی قرار گرفت و در همین راستا بیشتر تلاش بر خدمات حوزه سلامت قرار گرفت و دانشجویان در عرصه کمک به تیم سلامت، تامین اقلام بهداشتی ، کمک‌های مؤمنانه، راه‌اندازی کلینیک‌های مختلف، برنامه‌های عمرانی کار خود را پیش بردند.

وی ادامه داد: عید سال جاری دانشجویان در قالب قرارگاه عهد خدمت برای بازیابی آموزشی و توان گروه‌های جهادی بیش از ۶۵٠ نفر از دانشجویان به استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و کرمان بردیم که رزمایش خوبی برای تابستان جهادی بود.

انوری با بیان اینکه در تابستان سال جاری قرارگاه عهد خدمت را آغاز کردیم و بیش از هزار و ۴٠٠ دانشجو در قالب ۶۵ گروه جهادی از استان وارد خدمت شدند و در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی، سلامت و آموزش کار خود را پیش بردند، خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی ضمن آمادگی که در ایام عید و تابستان کسب کردند، در پویشی به نام لبخند کار خود را پیش می‌برند و پنجشنبه و جمعه‌ها به ارائه خدمات مختلف در سطح شهرستان‌ها می‌پردازند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان با بیان اینکه مدل اغتشاشات اخیر متفاوت از اغتشاشات قبلی بود زیرا چندلایه و برنامه‌ریزی شده و گسترده بود، عنوان کرد: یکی از گسل‌هایی که دشمن برای آن برنامه‌‌ریزی کرده گسل مراکز آموزشی بود و در این راستا هم‌زمان با شروع سال تحصیلی از دو سال تعطیلی استفاده کرد.

در اغتشاشات اخیر، تبیین واقعیات از رسالت‌های بسیح دانشجویی است

وی تأکید کرد: در روزهای ابتدایی شروع سال تحصیلی در برخی دانشگاه‌ها تجمعاتی اتفاق افتاد و به‌دلیل عدم ارائه روایت اول و درست، برخی دانشجویان فریب رسانه‌های معاند را خوردند و به مرور تحصن‌های دانشجویی باعث به‌هم خورد فضای دانشگاه‌ها شد.

انوری با بیان اینکه بسیاری از جوانان و نوجوانان به‌دلیل مباحث هیجانی و عدم شناخت دقیق از مباحث، فریب رسانه‌ها را خوردند و در صحنه تجمعات دانشجویی حاضر شدند، گفتد: رسالت بسیج دانشجویی در این عرصه این بود که به تبیین واقعیت کمک کند تا برای دانشجویانی که بر اساس احساسات و عدم شناخت صحیح از واقعیات در صحنه حاضر شدند، روشنگری انجام شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در این عرصه تلاش شد در کنار دیگر تشکل‌های انقلابی از دو قطبی‌سازی دانشجویی جلوگیری شود و با برگزاری برنامه‌های مختلف شرایط گفت‌وگو برای دانشجویان فراهم و واقعیت و پشت‌پرده اقدامات دشمن برای دانشجویان تبیین شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715