پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
12:04 - 1401/08/16

آشوب‌ها حواس‌مان را از تسخیر فضا پرت نکرد

کاربران شبکه‌های اجتماعی به پرتاب ماهواره‌بر قائم ۱۰۰ با سوخت جامد واکنش نشان دادند.

به گزارش ندای اصفهان، پرتاب ماهواره‌بر قائم۱۰۰ با موتور سوخت جامد مرحله اول رافع با موفقیت انجام شد. این ماهواره‌بر سه‌مرحله‌ای سوخت جامد ساخت دانشمندان هوافضای سپاه است. ماهواره‌بر سوخت جامد قائم۱۰۰ قادر است ماهواره‌های با وزن ۸۰کیلوگرم را در مدار ۵۰۰کیلومتری از سطح زمین قرار دهد. کاربران شبکه‌های اجتماعی با اشتراک‌گذاری جزئیات این خبر از این دستاورد تازه استقبال کردند و آن را نشانی از سرعت پیشرفت علمی ایران دانستند. کاربران تأکید داشتند آزمایش این دستاورد در شرایط کنونی کشور نشان می‌دهد هیچ چیز نمی‌تواند مانع پیشرفت ایران باشد. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران مرور شده است.

Mahdi. kh:
ماهواره‌بر قائم۱۰۰ نخستین عضو خانواده ماهواره‌بر‌های سری قائم است. قائم۱۰۵، قائم۱۱۰ و قائم۱۲۰دیگر اعضای این خانواده از ماهواره‌بر‌های تماماً سوخت جامد خواهند بود. ماهواره‌بر قائم۱۲۰ برای قراردهی ماهواره در مدار ژئو (۳۶ هزارکیلومتر) به‌کارگیری خواهد شد.

حسین دلیریان:
ماهواره‌بر قائم ۱۰۰، سه مرحله‌ای است که در هر سه مرحله از سوخت جامد بهره می‌برد. این ماهواره‌بر قادر است ماهواره‌هایی با وزن ۸۰kg را در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار دهد.

محمد نسیمی:
فتوشاپی دیگر از سپاه! دستیابی رسمی سپاه پاسداران به موشک‌های ۵ هزارو ۵۰۰ تا ۱۲ هزارو ۵۰۰ کیلومتری میان‌برد و قاره‌پیما.

دانیال معمار:
رهبری به مسئولان کشور گفت که مراقب باشید این آشوب‌ها حواس‌تان را پرت نکند و از کار‌های اصلی و اساسی باز نمانید. صدای لبیک سپاه به این حرف رهبری را امروز همه دنیا شنید. # قائم۱۰۰

مهدی محمدی:
پیامی که موشک قائم حمل می‌کند، از محتویات سرجنگی آن، بسی مهم‌تر و سنگین‌تر است.

محمدجواد محمدزاده:
آزمایش ماهواره‌بر قائم۱۰۰ اگر ناموفق می‌بود، در کل فضای مجازی سوژه تمسخر می‌شد، اما حالا که موفقیت‌آمیز بوده، صدا از اصلاح‌طلبان و خودتحقیر‌ها در‌نمیاد. انگار نه انگار یک دستاورد ملی بوده. جماعت فقط بلدن برای کاوشگر اماراتی که صفر تا صد کارهاش با امریکا و ژاپن بوده حسرت بخورن!

عطیه شاپوری:
هنوز با شاهد١٣٦ کنار نیومده بودن که جمهورى اسلامى ایران با قدرت ماهواره‌بر قائم١٠٠ رو فرستاد فضا.

عبدالرحیم انصاری:
تست موفق ماهواره‌بر قائم۱۰۰ در این زمان خاص، حاوی این پیام مهم بود که هیچ تکانه‌ای نمی‌تواند ایران را از پیمودن مسیر موفقیت باز دارد. این تست زیرمداری البته پیام‌هایی هم برای مخاطبان خاص خود در حوزه نظامی دارد که قطعاً آن را دریافت کرده‌اند!

S_sara:
اینو دیگه چجوری میخوایین بزنین زیرش و بگین فتوشاپه. پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره‌بر قائم ۱۰۰. با همین فتوشاپ‌ها رو سرتون خراب میشیم.

مریم روشن‌ضمیر:
وسط زدن و به هم ریختن ایران باید عرض کنم خدمتتون، جوان‌های انقلابی ما در حال بالا بردن پرچم ایرانن، نمونه، همین موشک ماهوره‌بر قائم۱۰۰. فکر کردی دانشگاه رو میزنید ایران از پیشرفت علمی عقب میمونه؟

رقیه میرزایی:
عکس قابلیت فتوشاپ بودن رو داره… ولی صدا قابلیت فتوشاپ نداره… خطاب به دشمنان جمهوری اسلامی ایران: میزان تأثیرگذاری چیزی که می‌شنوی خیلی بیشتر از چیزیه که می‌بینی… بسی افتخار برای ما… بسی سوزش برای شما… # قائم۱۰۰

انتهای پیام/

منبع:جهان نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715