جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
13:06 - 1401/08/07

اردوهای «راهیان پیشرفت»، گامی جدید در عرصه جهاد تبیین است

مسؤول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: در سال‌های اخیر برای روایت، اقداماتی مانند سخنرانی انجام می‌شد اما حضور فیزیکی کمک بیشتری به این موضوع می‌کرد و در این راستا بسیج دانشجویی با حرکت پیش‌دستانه از سال گذشته اردوهای راه پیشرفت را به‌صورت کشوری آغاز کرد.

به گزارش ندای اصفهان،سید هادی انوری مسؤول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان با بیان اینکه مجموعه بسیج دانشجویی به‌واسطه پویایی خود تلاش دارد در عرصه‌های مختلف میدان‌دار باشد و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کند، اظهار داشت: بسیج دانشجویی در موضوع جهاد تبیین و دستاوردهای انقلاب اسلامی تلاش خود را به این سمت برد تا روایتی از دستاوردهای انقلاب اسلامی داشته باشد و در جنگ روایت‌ها درست برتر را داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از مباحث مورد پسند جوانان و نوجوانان روایت همراه با اقداماتی خلاقانه است، افزود: برای روایت، اقداماتی مانند سخنرانی انجام می‌شد، اما حضور فیزیکی کمک بیشتری به این موضوع می‌کرد و در این راستا بسیج دانشجویی با حرکت پیش‌دستانه از سال گذشته اردوهای راه پیشرفت را به‌صورت کشوری آغاز کرد.

انوری با بیان اینکه استان اصفهان طرح راهیان پیشرفت را به‌صورت بومی طراحی کرد و با رایزنی با صنایع و شرکت‌های مهم که دستاوردهای مهمی از انقلاب اسلامی داشتند این مورد اجرایی شد، تصریح کرد: در دی و بهمن ماه سال گذشته میزبان اردوی راهیان پیشرفت کشوری بودیم، همچنین دانشجویان استان را نیز به دیدن مراکز مربوط به دستاوردهای نظامی بردیم و در کنار این بازدیدها کارگاه‌هایی برای دانشجویان برگزار شد و با موضوعات آشنایی بیشتری پیدا کردند.

مسؤول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان با بیان اینکه در خرداد سال جاری نیز قرارگاه راهیان پیشرفت شکل گرفت، بیان کرد: این اقدام به این منظور شکل گرفت که کار را به‌صورت سازمان یافته پیش ببریم و در این مسیر نگاه‌مان صرفاً دانشجویی نبود یعنی اردو را ویژه دانشجویان، پایگاه‌های محلی، مدارس، مراکز فرهنگی برگزار کرده و خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در این اردوها مباحثی از جمله اتفاقات قبل و بعد از انقلاب اسلامی، تحریم‌ها و عبور از آن‌ و در نهایت موضوع ما می‌توانیم مطرح می‌شود و در آخر اردو نیز اعضا را به گلستان شهدا یا مزار شهید حججی می‌بریم تا این موضوع را ثابت کنیم که این گره‌گشایی‌ها نشأت گرفته از تفکر ایستادگی و خودباوری است.

انوری افزود: زمانی که دانش‌آموزان و دانشجویان با چنین موفقیت‌هایی مواجه می‌شوند به انقلاب اسلامی امیدوار می‌شوند و در ادامه با جدیت و امید به سمت حل مسائل گام برمی‌دارند و در نهایت به‌عنوان دانشجوی کنشگر انقلابی وارد جامعه می‌شوند.

مسؤول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان با اشاره به تعداد دانشجویان شرکت کننده در طرح راهیان پیشرفت خاطرنشان کرد: در طول تابستان بیش از ۶۰۰ دانشجو در اردوی راهیان پیشرفت شرکت کردند و در کنار این اقدام، دوره‌ای تخصصی برای تربیت راهیان پیشرفت برگزار کردیم، زیرا این برنامه نیز مانند راهیان نور نیازمند راوی تخصصی است.

وی بیان کرد: با شروع سال تحصیلی اردوی راهیان پیشرفت در دانشگاه‌ها آغاز شده و با حمایت‌های پیش‌رو ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715