پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
14:33 - 1401/08/02

کتاب عامل بالندگی اندیشه/

آدرس مقر کتاب اصفهان کجاست؟

مقرّ کتاب مکانی برای انجام فعالیت های فرهنگی داوطلبانه، تنها با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، جایی که کتاب ها از نگاه تیزبین اساتید عبور کرده و سپس به دست شما می رسد تا درنهایت، پس از مطالعه، تجربه ای متفاوت و حسی عمیق داشته باشید

ندای اصفهان- مریم جبار زارع

خوشبخت کیست؟ «خوشبخت کسی است که به یکی از این دو چیز دسترسی دارد یا کتاب های خوب یا دوستانی که اهل کتاب باشند». (ویکتور هوگو)
کتاب ها را نباید خواند باید خورد! کتاب و کتابخوانی از شاخص های مهم توسعه علمی و فرهنگی هر جامعه و دغدغه اصلی صاحب نظران و پیش قراولان عرصه فرهنگ بوده است. یکی از ابزارهای رشد فرهنگ و اندیشه انسانی جایی که تمدنی دچار افت فرهنگ شده کتاب است.
زیرا که کتاب به مثابه جنگ افزار نرم در شکل دهی به هویت فرهنگی جامعه نقش آفرین بوده و هست.
برخی صاحب نظران معتقدند در ایران تعداد کتاب خرها بیشتر از کتاب خوان ها است. همچنین به نظر می رسد؛ براساس آمار، ایران از کشورهای انتهای جدول سرانه مطالعه نیز می باشد.

بهترین دوستت صدایت می زند
در ابتدا به معرفی انسان خوشبخت از زبان شکسپیر پرداختیم، حال شما هم اگر می خواهید جزو دسته ی انسانهای خوشبخت باشید، پیشنهاد من «مقر کتاب» است؛ مقر کتاب؟ بله، مکانی برای انجام فعالیت های فرهنگی داوطلبانه، تنها با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، جایی که کتاب ها از نگاه تیزبین اساتید عبور کرده و سپس به دست شما می رسد تا درنهایت، پس از مطالعه، تجربه ای متفاوت و حسی عمیق داشته باشید.(اینجا)
چطور است با بهترین دوستت بیشتر وقت بگذرانی؟ مقر کتاب تنها به فروش و امانت کتاب ها بسنده نکرده است، طرح های مختلفی برای رواج کتابخوانی و ترغیب افراد به تفکر اجرا کرده است؛ به مناسبت های گوناگون کتاب هایی هدیه می دهند، وقف در گردش کتاب دارند، در دوران کرونا کتاب ها را به درب منازل برده و بعد از گذشت زمان معینی آنها را تعویض کرده و به دوست داران کتاب لذت خوانش کتاب خوب را هدیه کرده است و با برگزاری نمایشگاه های محتوایی فرصت تفکر عمیق را فراهم کرده است.
جالب آنکه تمام این برنامه ها با هدف داشتن ایرانی با فرهنگ، متفکر، با مهارت انتخاب کتاب خوب به صورت رایگان ارائه می گردد.

مقر کتاب در اصفهان در آدرس مسجد سید، خیابان میرداماد، کوچه ۳۹ ساختمان امام رضا(ع) طبقه ۲و۳ واقع می باشد.

شماره تماس 03132355743

فرمانده اصلی مقر کتاب در قم خانم نرجس شکوریان فرد و نماینده اصفهان خانم زهرا ربیعی هستند که در سال 94 با خانم شکوهیان فرد آشنا شدند. مقر کتاب یک نهاد مردمی است که وابسته به ارگانی نیست و با نذورات مردم اداره می شود و دغدغه آن ترویج فرهنگ کتابخوانی متناسب با منویات مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715