یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
11:30 - 1401/07/18

درباره بیانیه قابل‌تقدیر سیدحسن خمینی راجع به آشوبهای پس از فوت مهسا امینی

بعد از بیانات اخیر رهبر انقلاب و اشاره ایشان به خواص برای اظهارنظر درخصوص برنامه دشمنان، سید حسن خمینی از اولین افرادی بود که با انتشار بیانیه‌ای مواضع خود را نسبت به آشوب‌های اخیر مشخص کرد.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز دوشنبه هفته گذشته با حضور در دانشگاه علوم انتظامی در مراسم دانش‌آموختگی نیروهای مسلح شرکت کرده در ارتباط با اتفاقات هفته‌های اخیر به ایراد سخنرانی پرداختند.

رهبر انقلاب در بخشی از بیانات خود به مسئولیت خواص اشاره کرده فرمودند: در اول کار برخی خواص بدون تحقیق و احتمالاً ناشی از دلسوزی، اطلاعیه و بیانیه دادند و اظهار نظر کردند، برخی از آنها اتهام را به‌سمت سازمان انتظامی بردند و برخی هم مجموعه نظام را متهم کردند، اکنون که دیدند قضیه چیست و نتیجه حرف‌های آنان با برنامه‌ریزی دشمن چه اتفاقاتی را در خیابانها رقم زده است، باید کار خود را جبران و صریحاً اعلام کنند با آنچه اتفاق افتاده و با برنامه دشمن خارجی، مخالفند.

این فراز از صحبت‌های رهبری موجب شد برخی شخصیت‌های سیاسی و چهره‌های شناخته‌شده  که تا آن زمان سکوت کرده بودند، موضع‌گیری کنند.

یکی از اولین شخصیت‌هایی که بیانیه داده مواضع خود را نسبت به آشوب‌های اخیر مشخص کرد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی بود. وی در بخشی از بیانیه خود با مرزبندی میان اعتراض و اغتشاش نوشت: اعتراض، نشان زنده بودن جامعه‌ای است که برخی از آسیب‌ها را برنمی‌تابد، ولی آشوب و هنجارشکنی ـ آن هم وقتی توسط رسانه‌هایی عاری از دلسوزی برای ملت ایران بر آتش آن دمیده می‌شود ـ ثمره‌ای جز حاکمیت افراطی‌گری و یا هرج‌ومرج ندارد. فراموش نکنیم که رسانه‌هایی که امروزه میدان‌دار ایجاد شقاق در میان ما شده‌اند یا تاریخی سراسر دشمنی با ما دارند و یا از جایی ارتزاق می‌کنند که همواره ایران و ایرانی را ضعیف و زبون خواسته است.

آقای سیدحسن خمینی در بخش دیگری از این بیانیه نوشت: شخص رهبر انقلاب اسلامی که علاوه بر جایگاه حقوقی از ویژگی‌های ممتاز اخلاقی برخوردارند و از سرآمدان روزگار خود هستند، برای همه کسانی که با معظم‌له از دور یا نزدیک آشنایی دارند دارای احترام ویژه‌ای هستند و برای بخش‌های بزرگی از مردم از چنان احترامی برخوردارند که توهین به ایشان مانع بزرگ هر نوع تفاهم و گفت‌وگوست.

بیانیه اخیر وی یادآور تمکین او از مشورت رهبر معظم انقلاب در انتخابات 1400 بود که موجب شد علاوه بر اینکه وی در دام اصلاح‌طلبان نیفتد، اعتبار قابل‌توجهی نیز میان بدنه هوادار جمهوری اسلامی و وفادار به راه و نام و آرمان‌های امام خمینی(ره) به دست آورد چراکه برخی مواضع پیشین وی در زمان فتنه 88 یا در انتخابات سال 94 قابل توجیه نبود اما حرکت اخیر وی به‌جهت عدم سکوت در برابر حمله به  ارزش‌های مذهبی و انقلابی و برهم زدن امنیت کشور قابل تقدیر و تحسین بود.

ورود سید حسن خمینی در این عرصه می‌تواند نمونه درستی باشد برای برخی دیگر از مسئولان گذشته نظام و چهره‌های شناخته‌شده تا آنها نیز ضمن مرزبندی با اغتشاش‌گران، نکته‌ها و راهکارهای خود را هم برای اصلاح شرایط اعلام کنند. یکی از این افراد سید محمد خاتمی است که می‌توان او را مصداق همان خواصی دانست که “در ابتدای امر اتهام را به‌سمت سازمان انتظامی بردند!” چراکه ساعات اولیه درگذشت مهسا امینی، اکانت khatamimedia (ارگان رسمی خاتمی) در توئیتی نوشت: باز هم فاجعه‌ای ناگوار که درد آن تا مغز استخوان را می‌سوزاند! طبق اخبار، دخترخانمی با ادعای پوشش نامناسب بازداشت و در جریان بازداشت و انتقال دچار جراحات و عارضه قلبی و مغزی می‌شود!

با انتشار بیانیه پزشکی قانونی و روشن شدن ابعاد ماجرا در درگذشت مهسا امینی و خسارات فراوانی که به کشور وارد شد، اکنون خاتمی و اکانت‌های وابسته به وی در سکوت کامل به‌سر می‌برند و حاضر نیستند موضع خود را نسبت به اغتشاشات این چند هفته روشن سازند.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

نوزده − ده = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715