پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
17:21 - 1401/07/07

بهره‌برداری از کمربندی جنوب غرب اصفهان در بهمن ماه 1402

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: قطعه سوم کمربندی جنوب غرب اصفهان به طول ۵ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی در بهمن ماه ۱۴۰۲ آماده بهره‌‌برداری می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،به نقل از اداره کل راه و شهرسازی اصفهان، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص آخرین وضعیت پروژه کمربندی جنوب غرب اصفهان اظهار داشت: این پروژه از جمله پروژه‌های اولویت‌دار این اداره‌کل است، این کمربندی به عنوان بخشی از رینگ چهارم استان در ایجاد ارتباط بین استان‌ها و شهرهای جنوبی و غربی کشور بسیار با اهمیت است و تکمیل و بهره‌برداری آن از خواسته‌های برحق مردمی است.

وی افزود: محور اصفهان-شهرضا، ارتباط شهر اصفهان با مناطق جنوبی کشور از قبیل شیراز و یاسوج و محور آزادراه ذوب آهن، ارتباط اصفهان با مناطق جنوب غرب کشور مثل زرین شهر و شهرکرد را برقرار می‌کند بنابراین احداث کمربندی جنوب غرب اصفهان در تسهیل ارتباط بین این دو منطقه بسیار حائز اهمیت است.

شاهسوندی با اشاره به اینکه از این پروژه به عنوان پازل بزرگ یاد می‌شود، گفت: طول این مسیر که محور اصفهان- شهرضا و کمربندی شرقی اصفهان را به آزادراه ذوب آهن متصل می‌کند، جمعاً ۱۷ کیلومتر است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به نقطه شروع کمربندی جنوب غرب اصفهان بیان کرد: این پروژه از محل پل راهداران تقاطع غیرهمسطح در محور اصفهان-شیراز، حد واسط مجتمع مسکونی شهرک سپاهان شهر و منطقه پادگان نظامی سپاه شروع می‌شود و پس از تقاطع با محور ابریشم-آبنیل به محور آزادراه ذوب آهن در محل تقاطع کلیشاد خاتمه می‌یابد.

 وی خاطرنشان کرد: برای سرعت‌بخشی به عملیات اجرایی پروژه کمربندی جنوب غرب اصفهان، این پازل بزرگ به چهار قطعه تقسیم‌بندی شد که قطعه نخست آن از کیلومتر صفر تا ۱۲ (محل تقاطع با جاده ابریشم– آبنیل- مبارکه) به صورت رفت و برگشت (۴ خطه) در سال‌های گذشته تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

شاهسوندی اضافه کرد: قطعه دوم این پروژه، پل آبنیل در محل تقاطع محور شهر ابریشم به گردنه آبنیل واقع در کیلومتر۱۲ به همراه ترانشه‌برداری عظیم معروف به ترانشه آبنیل بوده که این قطعه نیز تکمیل است.

 معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه قطعه سوم حد فاصل پل آبنیل تا پل کلیشاد واقع در کیلومتر ۱۲ الی۱۷ بوده که در سنوات گذشته اقداماتی در این قطعه انجام شده است، گفت: در حال حاضر ۵ کیلومتر از کمربندی جنوب غرب (حد فاصل پل آبنیل تا پل کلیشاد) به صورت بزرگراهی در دستور کار اداره‌کل راه و شهرسازی استان است، اکنون این بخش از پروژه با مبلغ قرارداد ۳۰ میلیارد تومان در مرحله اجرای ابنیه فنی و اجرای اساس قرار دارد و تاکنون ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

 وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود کل این محور در صورت آزادسازی و تأمین منابع مالی در بهمن ماه سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد و مسیربازگشایی شود، خاطرنشان کرد: قطعه آخر این پروژه محل تلاقی کمربندی جنوبی اصفهان با آزادراه ذوب آهن (تقاطع غیرهمسطح کلیشاد) نیز در سنوات گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715