پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
08:23 - 1401/07/05

به بهانه فوت مهسا امینی؛

فتنه جدید و ضرورت هوشیاری جریان انقلاب/ مبادا مرعوب دشمن بشویم

برای ایجاد نظام اسلامی چه هزینه ها و چه شهدایی که تقدیم نشده است و فتنه های اینچنینی در مقابل هزینه های قبلی بسیار اندک می باشد. همچنین دشمن تمام زور خودش را زد و نتوانست به اهدافش برسد, نکند از ترس ایجاد چنین حوادثی, مرعوب دشمن بشویم...

ندای اصفهان- روح الله عباسیان جزی
(مدیر جامعه عبادالرحمن بصیر)

فوت مهسا امینی که در دوره توجیهی پلیس گشت ارشاد اتفاق افتاد, موجب اظهارنظرهای مختلف عده ای در برابر گشت ارشاد و البته حجاب الزامی شد.
در پی آن نیز جریان ضد انقلاب هم که دنبال فرصتی برای عرض اندام و ایجاد آشوب و اغتشاش می گشت, از این قضیه سوء استفاده کرد و متاسفانه در تعدادی از شهرهای کشور شاهد اغتشاشات بودیم.

در این خصوص در نظر داشتن موارد ذیل اهمیت بسیار دارد:

1) اینکه عده ای از اول انقلاب با پیاده سازی احکام مبین دین اسلام مخالفت دارند, مساله جدیدی نیست. چرا که در همان دهه شصت نیز, اعتراضات برخی تشکلهای سیاسی و حتی تظاهرات و… را در مخالفت با موضوعاتی چون حکم قصاص یا عفاف و حجاب را شاهد بودیم.

لذا نباید تحرکات اینچنینی موجب شود تا از اصول دینی خود کوتاه بیاییم.

2) عفاف و حجاب و رعایت همگانی آن در جامعه, یکی از نمودهای بسیار مهم حاکمیت اسلام در جامعه است. شاید بتوان گفت کمتر شاخصی مثل عفاف و حجاب گویای التزام عمومی به چارچوب های شرعی می باشد. البته این عفاف و حجاب باعث سالم ماندن جامعه از بسیاری از آسیبهای اجتماعی می شود و تحکیم خانواده ها را در پی دارد و البته فواید متعدد دیگری نیز بر آن مترتب است.
دشمنان که در پی اضمحلال فرهنگی جوامع و نهادینه سازی فرهنگ منحط و غیر انسانی هستند, با طرفندهای مختلف و با رواج شهوات و ترویج شبهات و با استفاده از ابزارهای مختلف مدرن به دنبال کمرنگ سازی فرهنگ عفاف و حجاب بوده وهستند.
متاسفانه کمکاری نهادهای فرهنگی, اجرایی و قضایی در صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب و انجام تکالیف قانونی شان مشهود است. این ترک فعل ها به اینجا منجر شده است که فعالیت های برخی نهادها مثل نیروی انتظامی و فعالین مردمی عفاف و حجاب با هجمه دشمنان روبه رو شود و در مواردی فعالین مردمی مورد تهدید عرضی و جانی قرار بگیرند و البته فعالیت گشت ارشاد پلیس هم تخطئه شود تا تنها سنگرهای مقاومت در برابر ترویج بی حجابی و بی حیایی نیز از بین بروند و دشمن به تمام اهداف خود برسد.
3) متاسفانه اظهار نظرهای غیر منصفانه و روشنفکر مئابانه عده ای اشکال تراش که کمترین همت و تلاشی برای عفاف و حجاب نداشته اند و خود متهم ردیف اول ترک فعل در این زمینه است, باعث ریختن آب به آسیاب دشمن شده است.
به طور مثال بیانیه منتسب به ستاد امر به معروف کشور- که توسط دبیر آن صادر شده است- و هیچگونه وجاهت قانونی ندارد یا برخی عالم نماها که مدام دم از انجام کار فرهنگی می زنند و خودشان نیز باوجود داشتن سمت یا اعتبار فرهنگی فعالیت قابل قبولی در این عرصه نداشته اند, بعضا موجب دلسردی و گل آلودتر شدن فضای این فتنه شده است. در این خصوص ضرورت دارد عمارهای زمانه به جهاد تبیین بپردازند و فضاسازی غیر کارشناسانه این افراد را در هم بریزند.

4) ان شاءالله این فتنه نیز مثل فتنه های گذشته, تمام می شود. اما نتیجه پیروزی و گذر از این فتنه باید با درایت مسئولین و فعالین جبهه انقلاب به گرفتن انرژی مثبت و ایجاد همت و جدیت فراوان در نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب منجر شود.
خون شهدایی که برای دفاع از نظام اسلامی و آرمان های انقلاب اسلامی در این زمان ریخته شد نباید پایمال شود و نتیجه این ایستادگی باید جدیت بیشتر در تحقق احکام اسلامی مثل عفاف و حجاب باشد. باید عناصر خیانتکار و منفعل کنار گذاشته شوند و روح جدیدی در جریان انقلاب اسلامی به برکت خون شهیدان و مجاهدت های بسیجیان و جوانان انقلابی دمیده شود.

5) در نقطه مقابل عده ای هستند که با تابو ساختن این اغتشاشات به دنبال ترساندن برخی مسئولین از ایستادگی بر سر آرمانها و ارزشهای دینی هستند.
متاسفانه این منافقین داخلی به دنبال مرعوب سازی جریان انقلاب هستند تا با وجود شکست در رسیدن به اهداف خود در کف خیابان, مسئولین را از ایجاد چنین اغتشاشاتی به هراس در بیاورند.

در اینجا ضرورت دارد یادآور شد اولا دشمن تحرکات اینچنینی را انجام داده تا ما را از ایستادگی بر سر ارزش ها منصرف کند ولی نباید فریب دشمن را خورد. خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:

الذین قال لهم الناس ان الناس قد جمعوا لکم فاخشوهم فزادهم ایمانا و قالوا حسبناالله و نعم الوکیل.
فانقلبو بنعمه من اله و فضل لم یمسسهم سوء والتبعوا رضوان الله والله ذو فضل عظیم. انما ذلکم الشیطان یخوف اولیاءه فلا تخافوهم و خافون ان کنتم مومنین
(آل عمران 173 تا 175)

جریان انقلاب و مسئولین باید یادآوری نمایند که برای ایجاد نظام اسلامی چه هزینه های بسیار و چه شهدایی که تقدیم نشده است و فتنه های اینچنینی و هزینه هایش در مقابل هزینه های قبلی بسیار اندک می باشد. همچنین دشمن تمام زور خودش را زد و نتوانست به اهدافش برسد, نکند از ترس ایجاد چنین حوادثی, مرعوب دشمن بشویم.

6) در خصوص راهکارهای نهادینه سازی عفاف و حجاب در جامعه, مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را داریم. ضرورت دارد جدیت بیشتری در انجام تکالیف قانونی دیده شود و البته با وجود حضور دولت آیت اله رئیسی انتظار است, همه دستگاه ها و ارگان ها پای کار بیایند. همچنین راهکارهای جدیدتر و استفاده از ابزارهای مدرن و نظرات دلسوزان نیز لحاظ شود.

ان شاءالله به فضل الهی این فتنه با کمترین هزینه ممکن به اتمام برسد و باز هم شاهد پیروزی جریان انقلاب بوده و با بررسی جامع و برنامه ریزی و اقدام بهنگام شاهد ایجاد چنین وقایعی نباشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. محمدرضا کیانفر گفت:

  .
  غلامعلی رجایی اصلاح‌طلب گفت: رسانه ملی از جوانان دعوت کند تا صدایشان شنیده شود.

  آقای رجایی،
  جوانان مخالف جمهوری اسلامی هرکدامشان حرفی دارند که با دیگری از زمین تا آسمان تفاوت دارد ابتدا لازم است طبق قانون اساسی دارای تشکل شوند حرفشان را یکی کنند تا قابل گفتن و شنیدن گردد.
  عنقا سر و برگیم مپرس از فقرا هیچ، عالم همه افسانه‌ی ما دارد و ما هیچ.
  زبر و بم وهم است چه‌ گفتن چه شنیدن، توفان صداییم در این ساز و صدا هیچ.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
  2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
  با تشکر از توجه شما.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715