شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
12:49 - 1401/06/20

موزه بزرگ اصفهان در کارخانه ریسباف احیا می‌شود

استاندار اصفهان گفت: اصفهان در آینده برای پیشرفت و توسعه، مسیری جز حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان ندارد و با همین رویکرد موزه بزرگ اصفهان در فضای ۷۵ هزار متر مربعی کارخانه ریسباف احیا می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از  اداره‌کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با تاکید بر اینکه اصفهان برای رسیدن به پیشرفت و توسعه مسیری به جز اقتصاد دانش بنیان ندارد، عنوان کرد: اصفهان در آینده برای پیشرفت و توسعه، مسیری جز حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان ندارد و به طور قطع باید در این مسیر قدم برداریم.

وی ادامه داد: تلاش ما این است تا با ظرفیت‌سازی و همراهی دستگاه‌های مختلف شرایط مطلوبی را برای اقتصاد استان رقم بزنیم.

استاندار اصفهان درباره اهمیت شکل‌گیری سامانه رصد فناوری استان، بیان کرد: باید با مشارکت و هم افزایی بخش دولتی و خصوصی، سامانه رصد فناوری را در استان راه اندازی کنیم.

بیشتر بخوانید

مرتضوی وظیفه راه‌اندازی این سامانه را بر عهده هیئت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری استان نهاد و اظهار داشت: هدف این است که با استفاده از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده و هم افزایی لازم بتوانیم سامانه رصد فناوری را با قابلیت مناسب برای تصمیم گیری‌های آینده استان راه اندازی کنیم.

وی همراهی دستگاه‌ها، اعضای عضو شورای گفتگو و اعضای هیئت اجرایی منطقه ویژه اقتصادی استان را برای راه‌اندازی سامانه رصد فناوری و بهره‌مندی از فواید آن، ضروری دانست.

استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت تغییر کاربری کارخانه ریسباف و تبدیل آن به موزه در طرح تفصیلی شهر اصفهان گفت: پیش از این مذاکراتی برای ایجاد یک موزه در حد و اندازه‌های شهر اصفهان انجام شده اما از طرفی پیشنهاداتی مبنی بر راه‌اندازی کارخانه نوآوری در اصفهان مطرح است.

مرتضوی یکی از اولویت‌های استان اصفهان را ایجاد کارخانه نوآوری دانست و یادآور شد: البته شهرهای گردشگری دنیا از موزه‌های ویژه‌ای برخوردارند که به عنوان یک جاذبه گردشگری می‌توانند گردشگر را در مدت زمان بیشتری در شهر خود نگاه دارند اما اصفهان در حال حاضر از داشتن چنین ظرفیتی بی بهره است.

وی تصریح کرد: کارخانه ریسباف مزیت خوبی برای استان اصفهان محسوب می‌شود که باید از آن در قالب موزه استفاده کنیم.

استاندار اصفهان مقرر کرد: شهرداری اصفهان با استفاده از ظرفیت مشاور، طرح اولیه موزه فاخر شهر و استان اصفهان را در مساحت 75 هزار متری کارخانه ریسباف تنظیم و آماده کند.

 مرتضوی با اشاره به رشد متوازن شهر در بهره‌مندی از ظرفیت‌ها، تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا همه جغرافیای شهر و استان اصفهان به طور متناسب رشد کنند که با ایجاد مزیت‌های متفاوت در سایر نقاط می‌توانیم به این مهم دست یابیم.

وی همچنین در مورد نحوه فعالیت محل قبلی نمایشگاه بین المللی اصفهان در مجاورت پل شهرستان گفت: با محوریت استانداری اصفهان و معاونت‌های اقتصادی و عمرانی شهرداری اصفهان، اتاق بازرگانی و آب منطقه ای تا یک ماه آینده تصمیمی مناسب برای این مجموعه اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715