پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
11:19 - 1401/05/23

نشر مهرستان/

کتاب «فرزندت را فالو کن» اثر سلمان هاشمیان پاسخی به دغدغه های سواد رسانه ای +خرید با تخفیف

می توانیم از ترس آسیب های فضای مجازی، تمام درها را به روی خود و خانواده ببندیم و هر روزنه ای به فضای مجازی را در خانه مسدود کنیم؛ اما تا کی می توان این روند را ادامه داد؟ واقعیت این است که در جامعه امروزی، با نوعی سونامی از جنس رسانه مواجه هستیم. این کتاب تلاشی است برای پاسخ به دغدغه های رسانه ای خانواده ها.

به گزارش ندای اصفهان، کتاب «فرزندت را فالو کن» (مهارت های تربیت فرزند در عصر رسانه) به قلم دکتر سلمان هاشمیان توسط نشر مهرستان در 220 صفحه منتشر شده است و در سال 1400 به چاپ سوم رسیده است.

مسئله اصلی این کتاب مراقبت از فرزندان در مواجهه با آسیب های رسانه ای است. اینکه رسانه ها، از تلویزیون گرفته تا شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های رایانه‌‌ای، چه تأثیری بر فرزندان ما می‌گذارند و برای مدیریت این فضا، خانواده چه قوانینی باید وضع کند و چه اقداماتی را انجام دهد.

این کتاب در حوزه تربیتی و روانشناسی دسته بندی می شود و خواندن آن توسط تیم کارشناسی ندای اصفهان توصیه می شود.

قیمت پشت جلد این کتاب 62000 تومان بوده و علاقه مندان می توانند جهت خرید این کتاب (با پست رایگان) به شماره 09132706715 پیامک یا در شبکه های اجتماعی پیام ارسال کنند.

قسمتی از مقدمه کتاب

می توانیم ژست آزاد اندیشی و متفکرانه به خود بگیریم و بگوييم: همیشه که نمی شود مراقبش باشیم؛ نمی شود که مدام گوشی او را کنترل کنیم؛ دنیای امروز عصر رسانه است؛ باید از کودکی بچه ها با فضای مجازی آشنا باشندہ تا …
می توانیم از ترس آسیب های فضای مجازی، تمام درها را به روی خود و خانواده ببندیم و هر روزنه ای به فضای مجازی را در خانه مسدود کنیم؛ اما تا کی می توان این روند را ادامه داد؟ آیا در زمانه ای که بسیاری از فعالیتهای اجتماعی، اقتصادی و آموزشی در بستر فضای مجازی است، می توان راه را بست؟ آیا ممکن است همیشه مراقب او باشیم و مستقیم کنترل کنیم؟ پاسخ هر دو سؤال واضح است واقعیت این است که در جامعه امروزی، با نوعی سونامی از جنس رسانه مواجه هستیم.

امروز ما در خانواده‌ یک مهمان ناخوانده داریم. با چشمانی نگران، به فرزند خود می‌نگریم. مشکلات را می‌بینیم اما راهکار نداریم. چگونه می‌توان رسانه سحرکننده را در خانواده مدیریت کرد؟ چرا نمی‌توانیم فضای رسانه‌ای نوجوان‌ را مدیریت کنیم؟ رسانه‌ها چه تاثیراتی بر کودک و نوجوان ما باقی می‌گذارند؟ خط قرمزهای استفاده از رسانه برای کودکان چیست؟ چگونه یک رژیم رسانه‌ای مناسب بگیریم؟

چرا فرزندان قوانین مصرف رسانه‌ای را رعایت نمی کنند؟ مقابل چالش‌ها و دعواهای رسانه‌‌ای با فرزندان چه باید کرد؟ باید و نبایدهای مصرف رسانه ای در خانواده کدامند؟ چطور می‌توان بچه‌ها را مقابل پیام‌های رسانه‌‌ای واکسینه و مقاوم کرد؟ اگر محتوای نامناسبی در موبایل فرزندم دیدیم چه کنم؟ سن مناسب به دست گرفتن موبایل و تبلت برای بچه‌ها چندسالگی‌ست؟ چرا تماشای تلویزیون، موجب کم شدن نشاط کودک‌مان می‌شود؟ راهکارهای جایگزین برای کاهش وابستگی بچه‌ها به فضای مجازی چیست؟ این مجموعه تلاشی برای پاسخ به این دغدغه‌ها است.
این کتاب در 5 فصل تنظیم شده است؛

در فصل نخست قرار است یک پازل و نظام جامع از تربیت رسانه‌‌ای در ذهن ما شکل گیرد.

در فصل دوم با معمای زاویه دید مواجهه می‌شویم. اینکه رسانه‌ها از تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های رایانه‌‌ای چه تاثیری روی فرزندان ما می‌گذارند.

فصل سوم به دلیل کاربردی بودن، برای والدین جذابیت بیشتری دارد. قرار است اصول و آداب یک رژیم صحیح مصرف رسانه‌‌ای را موشکافانه و جزئی برنامه‌ریزی و مدیریت کنیم.

در فصل چهارم قرار است بچه‌ها را به یک سپر دفاعی از جنس تفکر انتقادی مجهز کنیم و به جای ماهی، ماهی‌گیری یاد بدهیم. مرور فصل‌های قبل، کم‌کم تشنگی یک دنیای جایگزین را درون شما ایجاد می‌کند.

در فصل پنجم به زندگی برمی‌گردیم و زمین بازی را عوض می‌کنیم. چشم‌ها را شسته و با نگاهی متفاوت به تربیت رسانه‌‌ای می‌نگریم.

تصاویر بیشتر

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715