پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
07:35 - 1401/05/19

تحلیلی بر سریال «جادوگر» به کارگردانی مسعود اطیابی

جنس کمدی «جادوگر» کمی سطحی است و به نظر نمی‌رسد که مخاطب ‌های زیادی را بتواند با خود همراه کند، البته شوخی‌های آن و بازی احمد مهرانفر و جواد رضویان ممکن است بتواند جذابیت‌هایی ایجاد کند. سوژۀ سریال نیز کمی تکراری است و ما نمونۀ آن را در گشت ارشاد ۲ دیده‌ایم

ندای اصفهان- مبینا جنتی

سریال جادوگر به کارگردانی مسعود اطیابی یکی از جدیدترین سریال های شبکه نمایش خانگی است که فیلمنامۀ آن را مریم تاجیک براساس طرحی از بابک کایدان نوشته و حمزه صالحی آن را بازنویسی کرده است. در این سریال با بازی احمد مهرانفر و جواد رضویان شاهد خرافاتی هستیم که باعث می شود افراد به فردی به نام «جادوگر» یا «پیشگو» اعتماد کرده و باور کنند که او می‌تواند آیندۀ آن‌ها را پیشگویی کرده یا حتی تغییر دهد. پخش این سریال در شبکۀ نمایش فیلیمو و نماوا از تاریخ 25 اردیبهشت سال 1401 آغاز شده و هر هفته یکشنبه‌ها ساعت 8 صبح به بینندگان ارائه می‌شود.

از نکات منفی سریال می توان به کُند بودن داستان اشاره کرد؛ هر قسمت از سریال حدود یک ساعت می‌باشد. جنس کمدی «جادوگر» کمی سطحی است، برای همین به نظر نمی‌رسد که مخاطب ‌های زیادی را بتواند با خود همراه کند، البته شوخی‌های آن و بازی احمد مهرانفر و جواد رضویان ممکن است بتواند جذابیت‌هایی ایجاد کند. سوژۀ سریال نیز کمی تکراری است و ما نمونۀ آن را در گشت ارشاد 2 دیده‌ایم.

از طرفی گفتگوهای شخصیت‌ها تکراری بوده و فاقد هرگونه خلاقیتی است و سریال حتی با وجود استفاده از دو کمدین مطرح نتوانسته ایدۀ جدیدی برای خنداندن مخاطب به همراه داشته باشد.

موسیقی فیلم در آغاز، جنوبی و گرم و با نوع کار متناسب است ولی همین موسیقی در برخی از سکانس‌ها باعث می‌شود که مخاطب نتواند با صحنه‌ها ارتباط برقرار کند، مثلاً در قسمت های اولیه که بند موسیقی محلی روی لنج اجرا می‌کنند، غیر واقعی به نظر می رسد.

در ابتدای فیلم شاهد هستیم که احمد مهرانفر و جواد رضویان در تلاش هستند با کلاه‌برداری به اهداف خود برسند اما به دلیل تلاش پلیس برای دستگیری آن‌ها تصمیم به مهاجرت می گیرند. در همین حین وقتی به یکی از شهرهای جنوبی می‌رسند متوجه می شوند که می توانند با استفاده از عدم آگاهی مردم در آنجا پولی به جیب بزنند. البته در سریال کم‌تر به نقش جواد رضویان پرداخته شده است و ما بیشتر شاهد اتفاقاتی هستیم که برای احمد مهرانفر روی می‌دهد.

داستان هر قسمت متفاوت است و این باعث پدیدآمدن داستان‌های فی‌البداهه شده که مخاطب را تا حدی گیج می کند. با توجه به نظر مخاطبان (کامنت ها) می توان گفت که جادوگر در گام اول توانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند زیرا به یکی از مشکلات مهم فرهنگی یعنی مبارزه با خرافه پرستی پرداخته است اما طنز کار به آن اندازه قوی نیست تا به عنوان یک سریال کمدی جذاب و باکیفیت باعث خندۀ مخاطبین خود شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715