پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
13:12 - 1401/05/15

لحظه به لحظه با تحولات غزه؛ 11 شهید و 80 زخمی در حمله صهیونیست‌ها به غزه

نیروهای مقاومت مستقر در نوار غزه به‌ویژه شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پاسخ به حملات جنگنده‌ها و پهپادهای رژیم صهیونیستی، شهرک‌های صهیونیستی در اطراف باریکه غزه را هدف حمله راکتی قرار دادند.

به گزارش ندای اصفهان،حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از عصر دیروز (جمعه / ۱۴ مرداد) تحت عنوان «صبح صادق» آغاز شد و تا امروز (شنبه) همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، از روز گذشته تاکنون ۱۲ فلسطینی از جمله «تیسیر الجعبری» فرمانده ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.

گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه از صبح امروز شهرک‌های صهیونیستی مجاور باریکه غزه را در پاسخ به حملات جنگنده‌های صهیونیستی هدف حمله راکتی قرار داده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی، امروز (شنبه)، در بیانیه‌ای اعلام کرد که برآورد می‌کند حملات دست‌کم تا یک هفته دیگر همچنان ادامه داشته باشد.

۱۲:۳۰

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به دنبال شلیک یک راکت از نوار غزه به سمت شهرک اشکول یک صهیونیست مجروح شده است.

رادیو «الاقصی» گزارش داد که یک موتور سیکلت در منطقه «صوفا» در شرق رفح (جنوب نوار غزه) هدف حمله قرار گرفته است. خبرگزاری «صفا» خبر داد که در پی این حمله، دو نفر مجروح شده‌اند.

منابع فلسطینی گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی منطقه «الشیخ عجلین» در جنوب نوار غزه را هدف حمله قرار داده است. پایگاه خبری شهاب خبر داد که رژیم صهیونیستی یک خانه مسکونی را در این منطقه هدف حمله قرار داده است.

۱۲

شبکه «المیادین» گزارش داد که پروازها از آمریکا به سرزمین‌های اشغالی در پی وقوع درگیری‌ها متوقف شده است.

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد در حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه که از دیروز آغاز شده است، ۱۱ نفر شهید و ۸۰ نفر دیگر مجروح شده‌‌اند. طبق این اعلام، یک دختربچه پنج‌ساله در میان شهداست.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک موضع مقاومت در نزدیکی اردوگاه «النصیرات» در مرکز نوار غزه را هدف حمله قرار دادند.


حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه

پایگاه خبری «شهاب» به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که تعداد شهدای حمله پهپادی امروز رژیم صهیونیستی به خان‌ یونس در جنوب نوار غزه به دو نفر افزایش یافته است.

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پس از برگزاری نشست با مقام‌های نظامی ارشد این رژیم، دستور ادامه حملات به غزه را صادر کرد.

۱۱:۳۰

منابع عبری خبر دادند که رژیم صهیونیستی سامانه‌های گنبدآهنین خود را در عسقلان اشغالی واقع در شمال نوار غزه مستقر کرده است.


عسقلان


عسقلان


عسقلان

رسانه‌های عبری با انتشار تصاویری خبر دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک موضع سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی را در جنوب نوار غزه هدف حمله قرار داده‌اند. منابع فلسطینی می‌گویند که این موضع خالی بوده و هیچ نیرویی مجروح نشده است.

«کتائب ابو علی مصطفی» شاخه نظامی «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» در بیانیه‌ای اعلام کرد که چند موضع ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف نوار غزه هدف حمله قرار داده است.

۱۱

منابع فلسطینی گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک موضع گروه‌های مقاومت در شمال نوار غزه را هدف حمله قرار داده‌اند.

سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که موضع موسوم به «النصب التذکاری» و «ایزر» را هدف حمله خمپاره‌ای قرار داده است.


فعال شدن آژیرهای خطر در سدیروت و شعارنهیف

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که اگر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) وارد عمل شود و از جهاد اسلامی حمایت کند، دامنه عملیات خود علیه غزه گسترش می‌دهد.

شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد که شهر‌ک‌های کیسوفیم، موضع نظامی «فجه»، «موضع ۱۶» در شرق بیت حانون و مواضع نظامی نیر عوز، «بوابه المطبق» در شرق رفح را هدف حمله راکتی و خمپاره‌ای قرار داده است.

سرایا القدس همچنین اعلام کرد که مواضع «صوفا»، «نیر عام» و «یاد مردخای» را هدف حمله خمپاره‌ای قرار داده است.

ساحل اشدود به علت ترس از احتمال حمله موشکی گسترده گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه خالی از شهرک‌نشینان شده است.

منابع عبری گزارش دادند که در پی حمله خمپاره‌ای گروه‌های فلسطینی از نوار غزه به شهرک اشکول، یک صهیونیست مجروح شده است. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی «گلگلتز» این گزارش را تأیید کرد.

وزارت بهداشت نوار غزه با صدور بیانیه‌ای رسما تأیید کرد که در حمله امروز صبح پهپادهای رژیم صهیونیستی به خان یونس، یک فلسطینی شهید و یک نفر دیگر مجروح شده است. در این بیانیه اشاره شده است که حال برخی از مجروحان وخیم است.

شبکه «الجزیره» به نقل از خبرنگار خود در اراضی اشغالی گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی دستور بسته شدن سواحل عسقلان، اشدود، بلماخیم و زیکیم را صادر کرده است.

در پی حملات موشکی مداوم مقاومت فلسطین از غزه، خیابان‌های شهرک صهیونیستی سدیروت خالی از شهرک‌نشینان صهیونیست شده است.


سدیروت


سدیروت


سدیروت

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی می‌گوید که تا این لحظه حدود ۱۸۰ راکت و موشک از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیستی شلیک شده است.

۱۰:۰۰

منابع فلسطینی خبر دادند که پهپادهای رژیم صهیونیستی یک زمین کشاورزی در «خان یونس» واقع در جنوب باریکه غزه را هدف حمله پهپادی قرار داده‌اند و در پی این حمله، یک فلسطینی شهید و یک نفر دیگر مجروح شده است.

برخی منابع شمار مجروحان فلسطینی در پی این حمله را چند نفر گزارش کرده‌اند؛ اما منابع رسمی هنوز این گزارش‌ را تأیید یا رد نکرده‌اند.

دقایقی پس از این حمله، منابع عبری گزارش دادند که آژیرهای خطر در شهرک‌های «هنیر»، «کلیه سابیر»، «غابیم»، «ایزر» و «ایفیم» به صدا در آمده است.


موقعیت جغرافیایی آژیرهای فعال شده


موقعیت جغرافیایی آژیرهای فعال شده

«سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که ساعت ۸:۲۰ صبح امروز به وقت محلی شهرک صهیونیستی «علومیم» را هدف حمله راکتی قرار داده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715