پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
17:20 - 1401/05/11

حامد شهبازی خبر داد:

برگزاری مدرسه مخترعین به میزبانی دانشگاه اصفهان +مزایا و نحوه ثبت نام

دکترای هوش‌مصنوعی و رباتیک گفت: عمده کمپانی‌های روز دنیا ازجمله اپل، مایکروسافت و سامسونگ در حیطه نوآوری و فناوری فعالیت می‌کنند و اهمیت اختراع و نوآوری بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ بنابراین برای تحقق این مسئله در ایران تصمیم به برگزاری مدرسه مخترعین دانشگاه اصفهان گرفته شد

به گزارش ندای اصفهان، حامد شهبازی در گفت‌وگو با رسانه ها، با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ارکان توسعه هر کشور نوآوری و اختراع است، اظهار کرد: فاصله‌ای که امروزه بین کشورهای غرب و شرق جهان ایجاد شده است در اثر دوره نوآوری مغرب به‌وجود آمد.

وی افزود: در این دوره اکتشافات و اختراعاتی که در جهان غرب انجام شد به مرور توسعه یافت و موجب پیشرفت کشورهای غربی شد. امروزه پیشرفت تنها با نوآوری و اختراع حاصل می‌شود و اقتصادی که در صنایع خلاق جریان دارد از صنایع، معادن و توریست بیشتر است.

این دکترای هوش‌مصنوعی و رباتیک ادامه داد: عمده کمپانی‌های روز دنیا ازجمله اپل، مایکروسافت و سامسونگ در حیطه نوآوری و فناوری فعالیت می‌کنند و اهمیت اختراع و نوآوری بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ بنابراین برای تحقق این مسئله در ایران تصمیم به برگزاری مدرسه مخترعین دانشگاه اصفهان گرفته شد.

وی تصریح کرد: «مدرسه مخترعین» دانشگاه اصفهان در قالب بسته آموزش جانبی برای دانش‌آموزان متوسطه و دانشجویان برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در این مدرسه روش اختراع، خلاقیت و مهندسی خلاقیت را فرا می‌گیرند.

شهبازی در رابطه با مهندسی خلاقیت گفت: مهندسی خلاقیت یکی از شاخه‌های مهم علمی است که در بسیاری از دانشگاه‌های برتر دنیا شناخته شده و از اصول و نوآوری و خلاقیت استفاده می‌کند.

وی افزود: مدرسه مخترعین، اصول و دانش مورد نیاز را به شرکت‌کنندگان آموزش می‌دهد و تلاش دارد با آموزش مهارت‌های فنی ازجمله طراحی مکانیکی، آموزش الکترونیکی، برنامه‌نویسی و هوش‌مصنوعی به افراد کمک کند تا ایده‌های خود را طراحی و به عنوان اختراع ثبت کرده و فرآیند تجاری‌سازی آن را انجام دهند.

این دکترای هوش‌مصنوعی و رباتیک ادامه داد: شیوه برگزاری مدرسه مخترعین در ابتدا با کلاس‌های آنلاین آغاز می‌شود و سپس کلاس‌های حضوری و کارگاه‌ها در داخل دانشگاه برگزار می‌شود. در کنار کلاس‌های آنلاین و کارگاه‌های حضوری برخی از آموزش‌ها به صورت آفلاین انجام می‌شود تا اصول و روش ساخت اختراع تفهیم یابد.

وی تاکید کرد: پس از گذراندن مدرسه مخترعین، شرکت‌کننده از سوی دانشگاه اصفهان با همکاری انجمن علمی و مهندسی مکانیک دانشگاه، مدرک گذراندن دوره دریافت می‌کنند.

شهبازی اشاره می‌کند: کسانی که در این دوره شرکت می‌کنند، علاوه بر دریافت مدرک می‌توانند در دوره‌های شتاب‌دهی کسب‌وکار شرکت کرده، بیزینس خود را آغاز کنند؛ علاوه بر آن برای جنشواره‌های بین‌المللی آماده خواهند شد و از مزایای عضویت در بنیان نخبگان بهرمند می‌شوند.

»»» جهت ثبت نام در این مدرسه به سایت مجموعه (اینجا) مراجعه کنید

مزایای شرکت در این مدرسه:

– عضویت در بنیاد ملی نخبگان و استفاده از تسهیلات در کنکور سراسری

– امکان ثبت بین‌المللی اختراع

– سرمایه گذاری و شتابدهی تیم ها و نفرات برتر

– شرکت در جشنواره های داخلی و  بین المللی

– با کارگاه‌های حضوری و آنلاین در دانشگاه اصفهان

– امکان راه اندازی شرکت دانش بنیان

– با تدریس جوانان نخبه و اعضای هیئت علمی با تجربه

– مدارک پایان دوره از دانشگاه اصفهان و شتابدهنده تخصصی هوش مصنوعی اسمارتک

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715