پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
10:48 - 1401/04/31

تاملی بر یک بی اخلاقی بزرگ مدیریتی/ وقتی امضای مدیرعامل پای قرارداد بهره برداری استخر آبفا موجود است

اینکه برخی از مسئولین بالادستی با بی اخلاقی از خود سلب مسئولیت می کنند و مدیران و کارمندان سطح پایین تر که مجری تصمیمات شان هستند را سپر بلای تصمیمات خود می کنند بالاترین بی اخلاقی است که از تخلف انجام شده بسیار زشت تر می باشد!

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، طی خبری که از طریق صدا وسیمای اصفهان منتشر شده بود، شرکت آبفا را به علت استفاده از آب شرب برای پرکردن استخر خود، مواخذه کرده بود و با تیتر «یک بام و دو هوای شرکت آبفا اصفهان» مورد نقد قرار داده بود (+).

در پی انتشار این خبر, استانداری اصفهان به ماجرا ورود پیدا می کند:

«معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به ویدئوی اخیر منتشر شده در فضای مجازی پیرامون بهره برداری باشگاه ورزشی آبفا اصفهان از آب شرب برای پرکردن استخر شنا گفت: پس از بررسی‌های اولیه متوجه شدیم که این اقدام بدون هماهنگی و برخلاف نظر مدیرعامل فعلی این شرکت که به تازگی منصوب شده، اتفاق افتاده است.

مهران زینلیان با تأکید بر اهمیت موضوع و اینکه اساساً بهره برداری از آب شرب برای پرکردن مخازن آب استخر و هرگونه مصرف غیرشرب مغایر با مقررات است، تصریح کرد: تذکرات جدی به دستگاه مربوطه داده شد و مقرر شد مدیر متخلف این باشگاه ورزشی برکنار شود» (اینجا).

***
نقد: این در حالی است که مدیر باشگاه ورزشی نقشی در تصمیم گیری در خصوص راه اندازی مجدد استخر نداشته است و تصمیمات اینچنینی توسط مدیریت عالی شرکت آبفا اتخاذ می شود.
اصلا اینگونه نیست که مدیریت باشگاه ورزشی شرکت آبفا آمده باشد خودسرانه، شیر آب را باز کرده باشد و بگوید پرسنل آبفا تشریف بیاورید استخر!

ضمن اینکه این سخن که این اقدام بدون هماهنگی و برخلاف نظر مدیرعامل جدید انجام شده است نیز برخلاف واقع می باشد. چرا که بهره برداری استخر مربوطه طی یک مزایده به یک پیمانکار واگذار شده است و جناب آقای حسین اکبریان به عنوان موجر، این استخر را اجاره داده است و امضای ایشان بر قرارداد اجاره دادن استخر موجود است (نمونه ای از فرم مزایده که در سایت شرکت موجود است).

اینکه برخی از مسئولین بالادستی با بی اخلاقی، از خود سلب مسئولیت می کنند و مدیران و کارمندان سطح پایین تر که مجری تصمیمات شان هستند را سپر بلای تصمیمات خود می کنند بالاترین بی اخلاقی است که از تخلف انجام شده بسیار زشت تر می باشد!

اینکه با آبروی یک مدیر رده پایین تر بازی شود تا آبرو و جایگاه مدیرعامل حفظ شود بسیار زشت و عملکردی طاغوتی است.

بالفرض که راه اندازی استخر در ابتدای تصمیمات با مدیریت قبلی بوده است، آیا ایشان با امضای قرارداد و… بر تصمیمات گذشته صحه نگذاشته است؟
آیا ایشان نمی دانسته اند محل تامین آب استخر کجاست؟ آیا نمی دانسته که در حین بهره برداری باز هم باید از آب شرب برای تامین آب استخر استفاده شود؟

اگر می دانسته و چنین کرده که یقینا جناب آقای اکبریان پایش در ماجرای این تخلف گیر است و اگر نمی دانسته و ندانسته قرارداد بهره برداری استخر را امضا نموده است که عذر بدتر از گناه است!!

مگر قرآن را نخوانده اند که می فرماید:

وَاتَّقُوا يَوْمًا لَا تَجْزِي نَفْسٌ عَنْ نَفْسٍ شَيْئًا وَلَا يُقْبَلُ مِنْهَا شَفَاعَةٌ وَلَا يُؤْخَذُ مِنْهَا عَدْلٌ وَلَا هُمْ يُنْصَرُونَ (بقره 48)

این در حالی است که یک مدیر ارشد بااخلاق در صورتی که اگر خطایی هم زیرمجموعه اش داشته باشد، مسئولیت آن را خود قبول می کند و ضمن پذیرش وجود اشکال و خطا بر رفع آن و عدم تکرار آن وعده می دهد.
همانند یک سرمربی حرفه ای تیم فوتبال که مسئولیت شکست در مسابقه را می پذیرد.

انتظار است استانداری اصفهان، در بررسی عملکرد مسئولین ارگانهای مختلف به صحبت های مدیران ارشد اکتفا نکنند و اگر قرار است با تخلف برخورد کنند، ضمن تحقیق و تفحص جدی، با متخلفین اصلی برخورد کنند نه افراد دست چندم و زیرمجموعه!

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715