یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
09:09 - 1401/04/31

اطلاعیه دفتر حجت الاسلام حسین میرزایی، نماینده مجلس شورای اسلامی؛

پیرامون برخی فضاسازی‌های کذب مبنی بر دریافت کمک مالی از فولاد مبارکه

وقت آن رسیده تا یک بار برای همیشه خواص با بصیرت و انقلابی شهر، مسیر باج خواهی و منفعت طلبی غیرمشروع رسانه ای مدعیان انقلابی‌گری را مسدود نموده و اجازه ندهند آبروی مدیران و خادمان شریف این مردم بازیچه اغراض سیاسی و اقتصادی مدعیانی معلوم الحال و بعضا تازه به دوران رسیده شود

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، دفتر حجت الاسلام والمسلمین حسین میرزایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیرامون برخی فضاسازی‌های کذب مبنی بر دریافت کمک مالی از فولاد مبارکه اطلاعیه ای را به شرح ذیل منتشر کرد:

فایل pdf این بیانیه و اسناد را می توانید از اینجا دانلود کنید.

مردم عزیز اصفهان؛

همانگونه که مستحضر هستید، در روزهای اخیر ادمین یکی از رسانه نماهای مدعی انقلابی‌گری که متأسفانه بدون شناسنامه در حال فعالیت است، به دلیل اتمام دوره عضویت خود در هیئت مدیره شرکت صنعتی فولاد متیل از توابع شرکت فولاد مبارکه و عدم عضویت مجدد در هیئت مدیره این شرکت، به تلافی عدم توفیق در تصاحب دوباره این پست و محرومیت از حقوق و مزایای قابل توجه آن، به جای پاسخگو بودن به چگونگی انتصاب خود در این مسئولیت تخصصی با وجود دارا بودن مدرک کارشناسی علوم سیاسی (که طی ده سال و به صورت ناپلئونی از دانشگاه پیام نور اخذ شده است!) انگشت اتهام و تهمت پراکنی را به سوی جناب آقای میرزایی گرفته و ایشان را عامل اصلی عدم به کارگیری مجدد خود در مجموعه یادشده دانسته و در این راستا تهمت‌های متعددی را به ایشان و اعضای دفترشان وارد نموده است. در این راستا موارد زیر جهت شفاف سازی بیان می‌شود:

1- فرد یاد شده در پاییز سال گذشته در جلسه ای در دفتر حجت الاسلام میرزایی، خود را به عنوان یک جوان انقلابی و متخصص در حوزه معدن! معرفی نمود و اینکه ابقا و ارتقای او در واحد صنعتی یاد شده ضروری است، و درخواست کرد برای او به مسئولین این شرکت سفارش و توصیه نمایند و هدف خود را نیز از طرح این درخواست صرفا حفظ جایگاه نیروهای انقلابی در مراکز تصمیم‌گیری اقتصادی کشور بدون هیچ گونه چشم‌داشت مالی، عنوان نموده است.

جناب آقای میرزایی ضمن اینکه صریحا اعلام نمود که اینجانب در انتصابات دخالت نمی‌کنم، برای تشخیص صحت فرایند به کارگیری ایشان در شرکت فولاد متیل و صحت ادعاهای ایشان، مصاحبه وی با متخصصین حوزه معدن را پیشنهاد دادند که مصاحبه توسط اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان انجام شد و مشخص گردید که برخلاف ادعای وی، نامبرده هیچ‌گونه تخصص و آشنایی اولیه در این حوزه ندارند! و فرایند به کارگیری ایشان به عنوان عضو موظف هیئت مدیره فولاد متیل از ابتدا خالی از اشکالات قانونی و فنی و تخصصی نیست.

2- متعاقب اعلام عدم حمایت و عدم همراهی جناب آقای میرزایی از فرد یاد شده، حملات و جوّسازی کانال مذکور آغاز شد و گردانندگان این کانال از همان زمان با در پیش گرفتن رویه ای غیراخلاقی و غیرقانونی، به تخریب سخنان، استهزاء و نشر اکاذیب درخصوص جناب آقای میرزایی و اعضای دفترشان پرداخته و متأسفانه نصیحت‌های دلسوزانه متدینین و مؤثرین شهر اصفهان در اصلاح این رویه ناجوانمردانه و غیراخلاقی تأثیر نداشت.

گردانندگان کانال تحت مدیریت وی، مرزهای اخلاق و قانون را مکررا زیرپا گذاشته و به انتقام‌گیری از هر شخص، مجموعه یا جریان که منتقد عملکرد ایشان بود پرداختند.

آخرین پرده این رویکرد غیراخلاقی، غیرقانونی و باج خواهانه، در روزهای اخیر با عدم تمدید عضویت ایشان در هیئت مدیره واحد صنعتی یاد شده به نمایش درآمد و فرد یاد شده با محروم شدن از مزایای پست به ناحق تصاحب کرده، زمین و آسمان را به هم دوخته و با در پیش گرفتن ادبیاتی تند و متکبرانه اسنادی جهت‌دهی شده مبنی بر دریافت کمک مالی از فولاد مبارکه توسط مؤسسه ای که سابقا جناب آقای میرزایی عضو هیئت مدیره آن بوده اند را منتشر کرد.

هرچند فرد یاد شده پیش از این در جلسه ای که با حضور بعضی از فعالین فرهنگی و دوستان نامبرده برگزار شد با واقعیت آنچه که افشاگری نامگذاری کرده است آگاهی یافته و نیک می‌داند که هیچ اتهامی در این خصوص متوجه جناب آقای میرزایی نیست، لیکن با توجه به تهمت‌های مطرح شده به این نماینده مردم اصفهان و به جهت زدودن هرگونه غبار و آلودگی از دامان این نماینده خدوم و دیگر خدمتگزاران نظام، لازم است واقعیت به همراه مستندات جهت آگاهی مردم شریف اصفهان منتشر شود تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد!

3- و اما واقعیت ماجرای دریافت کمک 200 میلیون تومانی از فولاد مبارکه چیست؟

کانال بدون مجوز مذکور، مدعی شده است که جناب آقای میرزایی در سال 99 و در زمان برعهده داشتن مسئولیت کمیته تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه و رسیدگی به عملکرد مدیریت سابق این شرکت، از مدیرعامل این شرکت برای مجموعه تحت مدیریت خود درخواست کمک 2 میلیارد ریالی را مطرح و این مبلغ را دریافت نموده است؛ حال آنکه:

اولا جناب آقای میرزایی در تاریخ 98.12.3 با مشخص شدن نتیجه انتخابات مجلس و انتخاب ایشان به نمایندگی مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، برای شفافیت در امور نمایندگان مجلس و ذینفع نبودن در مؤسسه مذکور و کثرت مشغله پیش رو در مسئولیت جدید، استعفای خود را از عضویت در هیئت مدیره آن مؤسسه به هیئت مدیره تحویل نموده و با پیگیری این موضوع در تاریخ 99.2.31 به تصویب هیئت مدیره مؤسسه رسیده و این موضوع در همان تاریخ رسماً طی نامه ای به صورت مکتوب به مدیریت امور اجتماعی استانداری اصفهان اعلام می‌گردد (پیوست 1، 2).

ثانیا در اثنای رسیدگی کمیته تحقیق و تفحص، جریانی از سمت شرکت فولاد مبارکه پیشنهاد کمک مالی این شرکت به مؤسسه یاد شده را به یکی از اعضای وقت هیئت مدیره مؤسسه مذکور ارائه می‌دهد. متعاقب این پیشنهاد، عضو یاد شده که حق امضا هم نداشته است، بدون اطلاع دیگر اعضای هیئت مدیره و با دسترسی به مهر و سربرگ مؤسسه یاد شده، نامه ای مبنی بر درخواست کمک از فولاد مبارکه را در سربرگ مؤسسه تهیه کرده و شماره حسابی غیر از شماره حساب رسمی مؤسسه با امضای فرد مذکور و فرد دیگری خارج از مؤسسه افتتاح شده که این حساب هیچ ارتباطی با مؤسسه نداشته است. نکته اینکه این حساب جدید چند روز قبل از واریز کمک فولاد مبارکه افتتاح شده و به محض دریافت کمک یاد شده، پس از برداشت وجه واریزی مسدود گردیده است!!

پس از دو هفته از واریز وجه مذکور و متعاقب اطلاع یافتن اعضای رسمی هیئت مدیره مؤسسه مذکور، طی نامه ای از سوی هیئت مدیره مؤسسه انشاء به فولاد مبارکه اعلام گردید که مؤسسه یاد شده، هیچ گونه درخواست کمک از فولاد مبارکه نداشته و حساب مربوطه نیز هیچ گونه ارتباطی به مؤسسه انشاء ندارد. این نامه در تاریخ 99.10.16 تحویل دبیرخانه فولاد مبارکه شده و به شماره رهگیری 811486 ثبت شده است (پیوست 3 و 4).

در ادامه، مؤسسه یاد شده اقدام به شکایت از تهیه کننده نامه درخواست کمک از فولاد مبارکه نموده و با پیگیری‌های انجام شده، اقدامات قضایی در خصوص فرد خاطی به عمل آمد (پیوست 5). گفتنی است طبق اعلام طرفین دعوا، مبلغ مذکور ارجاع شده و هم اکنون در حساب مرجع حل اختلاف مسدود گردیده است.

لازم به ذکر است که هیئت تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه در جریان کامل این موضوع قرار داشته و در تاریخ 1400.3.22 از مؤسسه مذکور استعلام به عمل آورده و پاسخ دریافتی از این مؤسسه در تاریخ 1400.3.27، در گزارش هیئت تحقیق و تفحص درج شده است. (پیوست 6 و 7)

4- همانگونه که ملاحظه شد، اولا جناب آقای میرزایی در تاریخ یاد شده هیچ عضویت و مسئولیت در مؤسسه انشاء نداشته است و ریالی دریافت نکرده، ثانیا فرایند درخواست کمک از فولاد مبارکه کاملا خارج از اراده و خواست مسئولین رسمی مؤسسه انشاء واقعی و بی ارتباط به آنها بوده است و ریالی از این پول را دریافت نکرده اند و ثالثا مؤسسه انشاء واقعی، پس از اطلاع از موضوع، اقدام لازم جهت پیگیری قضایی سوء استفاده از نام مؤسسه را به انجام رسانده است.

5- نتیجه اینکه در شرایطی که کشور با مشکلات عدیده ای روبروست و همه همّ و غمّ مسئولین، مؤثرین و مدعیان انقلابی‌گری باید در جهت وحدت، حفظ آرامش مردم و ایجاد امید و انگیزه در میان آنها قرار بگیرد، فردی به خود اجازه می‌دهد با سوء استفاده از فضای مجازی و راه اندازی رسانه ای بدون مجوز با ادعای انقلابی‌گری و مبارزه با فساد، سعی در باج خواهی از مسئولین داشته و در مسیر دستیابی به اهداف نامشروع خود از هیچ اقدام غیراخلاقی فروگذار نکرده و با تهمت و تخریب وجهه مسئولین، زمینه بدبینی و ناامیدی مردم را ایجاد کرده و سعی در ماهیگیری از آب گل آلود نماید.

وقت آن رسیده تا یک بار برای همیشه خواص با بصیرت و انقلابی شهر، مسیر باج خواهی و منفعت طلبی غیرمشروع رسانه ای مدعیان انقلابی‌گری را مسدود نموده و اجازه ندهند آبروی مدیران و خادمان شریف این مردم بازیچه اغراض سیاسی و اقتصادی مدعیانی معلوم الحال و بعضا تازه به دوران رسیده شود.

 

پیوست 1 (دستخط حجت الاسلام میرزایی، یک روز پس از انتخابات مجلس، مبنی بر انصراف از ادامه فعالیت در مؤسسه انشاء)

 

 

پیوست 2 (نامه اعلام عدم همکاری حجت الاسلام میرزایی به معاونت اجتماعی استانداری اصفهان در تاریخ 99.2.30)

 

پیوست 3 (نامه تکذیب درخواست هرگونه کمک مالی به مدیرعامل فولاد مبارکه توسط مؤسسه انشاء واقعی)

 

پیوست 4 (کد رهگیری نامه ثبت شده پیوست سه در فولاد مبارکه)

 

پیوست 5 (شکوائیه مؤسسه انشاء واقعی به قوه قضاییه مبنی بر جعل عنوان مؤسسه انشاء)

 

پیوست 6 (نامه استعلام تحقیق و تفحص از مؤسسه انشاء واقعی مبنی بر دریافت کمک مالی از فولاد مبارکه)

 

پیوست 7 (پاسخ استعلام هیئت تحقیق و تفحص توسط مؤسسه انشاء واقعی مبنی بر دریافت نکردن وجه از فولاد مبارکه و سوء استفاده از عنوان مؤسسه)

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715