یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
11:54 - 1401/04/27

کیو کیو بازی کانال اصفهان پرس برای تخریب نماینده شهر اصفهان

معلوم نیست کانال «اصفهان پرس» با مدیریت مهرداد وطنی تا کی می خواهد به بازی خود ادامه بدهد ولی بیشتر اعتبار خودش را دارد زیر سوال می برد. اگر گردانندگان اصفهان پرس قصد دشمنی و تخریب هم دارند، راهش ابتذال نویسی مشمئز کننده نیست. چراکه با روش استهزاء تیرش نه تنها به مقصد نمی رسد بلکه به سمت صاحبش کمانه خواهد کرد...

ندای اصفهان- روح الله عباسیان

طی چند ماه اخیر کانال اصفهان پرس با مطالب توهین آمیز خود در پی تخریب شخصیت حجت الاسلام حسین میرزایی نماینده مردم شریف اصفهان برآمده است.

البته نقد سازنده و منصفانه ولو اینکه ادبیاتش تند باشد، فاقد اشکال و دارای ارزش است اما زوم کردن روی یکسری مسائل سخیف و استهزاء مسئولین کاری ناشایست و ناپسند است.

آنچه کانال اصفهان پرس زوم کرده است، نام بردن پلتفرم کیوکیو چینی که می تواند رقیب و جایگزین اینستاگرام باشد، توسط حجت الاسلام میرزایی است. حالا کانال اصفهان پرس مدام به مسخره کردن این صحبت نماینده اصفهان می پردازد!

فرض بگیریم که مثال حجت الاسلام میرزایی درست نیست، اینقدر مناقشه کردن در مثال و کیوکیو بازی کردن و هشتک زدن برایش چه معنایی دارد؟!

به جز اینکه گردانندگان کانال مربوطه از دید مخاطبین افرادی خُل مسلک به چشم بیایند دیگر فکر می کنند چه عایداتی برایشان دارد؟!

یا در جایی آنها ادعا می کنند نماینده اصفهان برای مسئول دفترش برای حفاظت از خود [در ماجرای تحقیق و تفحص]، درخواست سلاح کلت داده است؛ کانال اصفهان پرس با آسمان به ریسمان بافتن این درخواست را با هشتک کیوکیو… به تمسخر می گیرد و در چندین نوبت نسبت توهین آمیزی هم به مسئول دفتر ایشان وارد می کند!

در خصوص درخواست نماینده مجلس فارغ از صحت و سقم آن، اولا شاید به توصیه برخی افراد دلسوز برای تامین امنیت بیشتر این درخواست معمولی ارائه شده است. ثانیا مگر در همین اصفهان طی یک ماه اخیر، امام جمعه شهر آیت الله طباطبایی نژاد و حجت الاسلام اخوان مورد سوء قصد واقع نشده اند؟! آیا این درخواست اشتباه است یا تمسخرهای کانال اصفهان پرس اخلاقا و شرعا و قانونا صحیح و درست است؟!

کانال مربوطه ابتذال در متونش را با کنایه و تمسخر مکرر به اوج می رساند و در یک برخورد دوگانه ابتدا از مواضع سایر نمایندگان مجلس تقدیر می کند و سپس با لحن تمسخرگونه می نویسد آقای میرزایی بهتر نیست چنین بکنید و چنان بکنید…؟!

خلاصه اینکه معلوم نیست کانال اصفهان پرس تا کی می خواهد به بازی خود ادامه بدهد ولی بیشتر اعتبار خودش را دارد زیر سوال می برد.

اگر گردانندگان اصفهان پرس قصد دشمنی و تخریب هم دارند، راهش ابتذال نویسی و زوم کردن روی حواشی مشمئز کننده نیست. بلکه راه آن نقد منصفانه و منطقی است.
در صورتی که انتقادات به صورت منصفانه باشد و موارد انتقادی هم مستدل باشد و پی درپی مصادیقش تکرار شود، مخاطبین حرف منتقدین را باور می کنند و به نتیجه مطلوبشان خواهند رسید. ولی روش استهزاء و حاشیه پردازی تیرش نه تنها به مقصد نمی رسد بلکه به سمت صاحبش کمانه خواهد کرد.

 

توضیح ندای اصفهان: «اصفهان پرس» نام یک رسانه غیر رسمی در پیامرسان واتساپ و کانال تلگرام است که توسط آقای مهرداد وطنی (عضو هیئت مدیره شرکت فولاد متیل) اداره می شود. بر اهالی سیاست و رسانه شهر واضح است که در این مقوله رفتار اصفهان پرس نه از سر نقد بلکه با اغراض و منافع شخصی همراه است که به زودی ابعاد بیشتری از رفتار آنها نمایان و رسانه ای خواهد شد.

متاسفانه تذکرهای خیرخواهانه دلسوزان این شهر هم بی نتیجه بوده است و هربار به عنوان امربه معروف و نهی از منکر به سراغ اصفهان پرس رفته اند بر لجاجت خود افزوده اند به طوری که به نظر می رسد چاره ای جز پیگیری های حقوقی و قضایی باقی نمی ماند.

اصفهان پرس که در ظاهر ژست انقلابی در مواضع خود می گیرد امروز وارد فضاهای زشت سیاسی شده است به طوری که از عُرف فعالیت حرفه ای رسانه ای در آن خبری نیست و بارها مجبور به تکذیب یا اصلاح اخبار خود شده است. این شیوه که او همیشه می نویسد «شنیده های ما حاکی است…» بیشتر به شانتاژ رسانه ای شبیه است و اعتماد عمومی به عملکرد رسانه های شهر اصفهان را هم مخدوش می کند.

بهترین چیزی که انسان از خدا می خواهد عاقبت به خیری است؛ برای عاقبت به خیر شدن باید به خدا پناه برد و از هوای نفس دوری کرد؛ در غیر این صورت خطر سقوط فراوان است؛ لازم است در هر کاری ابتدا به عواقب آن اندیشید، کما اینکه حضرت علی (علیه السلام) در این خصوص می فرماید: «أَعْقَلُ النَّاسِ أَنْظَرُهُمْ فِی الْعَوَاقِبِ؛ (غرر الحکم، ص : ۵۲) عاقل ترین مردم (کسی است که) دور اندیشی بیشتری نسبت به عاقبت کارهایش داشته باشد.»

مهرداد وطنی، مدیر کانال اصفهان پرس، عضو هیئت مدیره فولاد متیل

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715