یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
07:07 - 1401/03/28

به قلم نفیسه قاسمی؛

کتاب «سفیدپوش آسمانی»، خاطرات شهید مدافع سلامت دکتر سید محمد موسوی

او درحالی به درجه رفیع شهادت نائل گردید که مالی از خود به جا نگذاشت. با اینکه در سمت های مختلف مشغول فعالیت بود، اما هرگز مطبی دایر نکرد و در خیریه ها به مردم بی بضاعت خدمت می کرد. وی از دوران کودکی هر آنچه مایه سعادت بشریت بود، از مکتب اهل البیت(ع) آموخته بود و روحیه جهادگر داشت

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، کتاب «سفیدپوش آسمانی؛ خاطرات و زندگی شهید مدافع سلامت دکتر سید محمد موسوی»، به قلم نفیسه قاسمی (رها)، توسط نشر کاشف علم، در 172 صفحه در سال 1400 به زیور طبع آراسته شده است.

این کتاب که با حمایت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس منتشر شده، شامل شش فصل، از تولد شهید در شهر تاریخی زواره در ۳۰ تیر ۱۳۴۰، خدمات‌رسانی وی به محرومان و شهادت در بیمارستان در تاریخ  ۲۱ تیرماه ۹۹ است.

دکتر سید محمد موسوی پنجمین شهید سلامت اصفهان، در سن ۵۹ سالگی در حال خدمت‌رسانی به بیماران، به بیماری کووید۱۹ مبتلا شد و پس از تحمل درد و رنج، در مرکز آموزشی درمانی نور و حضرت علی اصغر به شهادت نائل گردید و در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شد.

دکتر موسوی پزشک متخصص اطفال بود و در مرکز آموزشی درمانی امین خدمت می کرد. وی به صورت مامور در بیمارستان حضرت زهرا(س) زینبیه مشغول به خدمت بود. در مسئولیت‌های مختلفی که داشت با ارائه خدمات شایانی به مردم، نام نیکی از خود به یادگار گذاشت. فرزندان او نیز دانش‌آموخته رشته‌های علوم پزشکی هستند.

وی ریاست سابق شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان و بیمارستان کاشانی اصفهان را هم در کارنامه کاری خود داشت.

نویسنده در مقدمه کتاب چنین می گوید:

جهان، با چشمانی افسونگر آدمی را به سوی هوی و هوس سیری ناپذیر می کشاند، تا جایی که گویی انرژی جاودانگی را در رگ های بشر به غلیان می اندازد. عده ای دست در دست شیطان می دهند، با لباس میش به شکار می روند و همچون گرگ زخمی می کنند؛ اما در همین دورانی که همه از یکدیگر گریزان هستیم، انسان هایی یافت می شوند که نمونه کامل انسانیت هستند، مانند محمد که نمونه کامل یک الگوی خارق العاده و بی نظیر بود که جز برای خداوند قدمی برنمی داشت و هرگز در زمان خدمت به مال اندوزی نمی اندیشید.

او درحالی به درجه رفیع شهادت نائل گردید که مالی از خود به جا نگذاشت. با اینکه در سمت های مختلف مشغول فعالیت بود، اما هرگز مطبی دایر نکرد و در خیریه ها به مردم بی بضاعت خدمت می کرد. وی از دوران کودکی هر آنچه مایه سعادت بشریت بود، از مکتب اهل البیت(ع) آموخته بود و از اوایل دوران نوجوانی و تا پایان عمر خویش روحیه جهادگر داشت.

در زمانه ای که قحطی زده شده ایم، ایمان خود را به هیچ می بازیم و آسمان برای ما گریان نیست. خورشید آرام آرام در آتش می سوزد و آتش زبانه می کشد و فریادهایش گوش فلک را کر کرده، اما باز صدایی در بی صدایی ها خفه می گردد. آسمان مملو از تاریکی است، مهتاب هنوز به دنبال ردپای خورشید است. خورشید در کدامین افق می سوزد؟

درون خود گم شده ایم و بیهوده دست و پا می زنیم، اما برای امثال محمد، همه چیز فرق می کند؛ زیرا زندگی مسیر تازه ای پیش روی آنها گشوده است.

چگونه زیستن انتخاب ماست. خوبی و بدی تنها معیاری است که انسان ها را با آن پس از مرگ می سنجند و سید محمد موسوی به گونه ای زیست که جز توشه نیکی با خود همراه نداشت.

 

فیلم مراسم تشییع شهید سید محمد موسوی پخش شده از صداوسیما مرکز اصفهان

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. سید مهدی علایی گفت:

    خداوند متعال این عزیز رئوف را در اعلی علیین و در جوار معصومین علیهم السلام محشور گرداند.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715