یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
07:33 - 1398/07/04

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی(ره) به مناسبت شروع سال تحصیلی

امیدواریم دولت مردان و آن بخش از سیاسیون که به تغییر نگاه و اقدامات ظالمانه آمریکا در پی توافقات هسته ای خوشبین بودند به خوش خیالی خود پی برده و بدعهدی غربی ها آن ها را از خواب غفلت بیدار کرده باشد...

به گزارش ندای اصفهان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی(ره) به مناسبت شروع سال تحصیلی بیانیه ای را به شرح زیر صادر کرده است.

***

قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الّذینَ یَعْلَمُونَ وَ الّذینَ لایَعْلَمُونَ إنّما یَتَذَکَّرُ اُولُوا الألْبابِ(زمر/آیه9)
بگو: آیا آنان که اهل علم و دانشند با مردم جاهل نادان یکسانند؟ منحصرا خردمندان متذکر این مطلبند.
همه می‌توانند ببینند که دشمن امروز هم در تلاش است که دانشگاه را از صراط مستقیم علم و دین و روحیّه‌ی انقلابی منصرف کند. بزرگترین مسئولیت در مقابله با توطئه دشمنان، بر دوش خود دانشگاهیان عزیز چه اساتید و چه دانشجویان است.
(رهبر معظم انقلاب اسلامی)
شروع سال تحصیلی که نویدآور خنکای دلنشین علم و دانش در محیط دانشگاهی و دانش آموزیست و مقارن است با هفته دفاع مقدس، آغاز روزگار علم آموزی و نائل آمدن به مقام شامخ “دانشجویی” است مقامی که علاوه بر سیر سلوک دادن آدمی درعالم علم، او را به دغدغه هایی می آراید که فراتر از زمین می باشد. نظیر این دغدغه ها را می توان در وصیت نامه دانشجویان شهیدی پیدا نمود که قدم نهادن جای پایشان افتخاریست برای دانشجویان امروز و فردا. حرکت در مسیر این بزرگان می تواند مسیر سعادت را به هر انسان جوینده ای نشان دهد استفاده کردن از این ذخایر ارزشمند مستلزم تهذیب نفس ومطالعه وپرورش روح انقلابی گری است.
با تبریک مجدد آغاز سال تحصیلی جدید به دانشجویان گرانقدر و گرامیداشت هفته دفـاع مقدس بیان نکاتی را بر خود لازم می دانیم:
1- ایجاد نشاط و تزریق امید در دانشگاه از وظایف اصلی تشکل های دانشجویی دانشگاه در سال تحصیلی پیش رو می باشد.
2- مسئولین دانشگاه همانند گذشته باید تمام سعی خودشان را در جهت فراهم نمودن امکانات آموزشی، فرهنگی و رفاهی برای دانشجویان بنمایند و هرچه سریعتر مشکلاتی که وجود دارد را حل و فصل نمایند.
3- ما امیدواریم دولت مردان و آن بخش از سیاسیون که به تغییر نگاه و اقدامات ظالمانه آمریکا در پی توافقات هسته ای خوشبین بودند به خوش خیالی خود پی برده و بدعهدی غربی ها آن ها را از خواب غفلت بیدار کرده باشد. در چنین شرایطی که برجام هیچ عایدی برای کشور نداشته و علیرغم این که جمهوری اسلامی به تعهدات خود در برجام به صورت کامل عملکرد، و به جامعۀ جهانی حسن نیت خویش را ثابت نمود درحالی که طرف غربی به همین حداقل وظایف ذکر شده خود در برجام عمل نکرده و از اینرو مطرح کردن و تلاش برای مذاکرۀ مجدد با دولت جنایتکار آمریکا از خوش خیالی نیز فراتر رفته و به مرحلۀ سفاهت رسیده است.
4- امیدواریم با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی ،تمامی احزاب وگروه های سیاسی بپذیرند که دانشجو باید روحیه آرمانخواهی و مطالبه گری داشته باشد. دیگر دوران رأی دهی جناحی و کورکورانه برای نسل جدید دانشجویان به اتمام رسیده است. امروز، نسل جوان به دنبال یک نمایندۀ واقعی است، نمایندهای که منافع ملی و ملّت را بر منافع شخصی و جناحی خود ارجحیت داده و به دنبال حل مشکلات مردم باشد.
افراد ومجموعه های سیاسی باید بدانند که دانشجویان از کاندیدا های انتخابات مجلس شورای اسلامی مطالبه برنامه دقیق واساسی برای حل مشکلات اصلی مردم وشفافیت درتمامِ امور را دارند.
درپایان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی بار دیگر ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفتۀ دفاع مقدس از تمامی دانشجویان دانشگاه دعوت می نماید تا با حرکت جهادی در عرصۀ علم، معرفت و فرهنگ برای حل مشکلات کشور متحد شده ودست در دست هم، برای ساختن ایرانی آباد، حول محور مشترک اسلام، تلاش نماییم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

15 − 15 = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715