پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۱

رونمایی و جشن امضای کتاب؛

((عشق آهنین)) اولین رمان ایرانی با موضع معلولیت رونمایی شد +تصاویر

کتاب عشق آهنی نوشته مهناز صوفی سویری در جامعه معلولین اصفهان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان: در این جلسه محمد نوری مدیر عامل دفتر فرهنگی معلولین گفت: معلولین و استعدادهای درخشان آنها باید به جامعه شناسانده شود و این کار انجام نخواهد شد مگر  آنکه خودشان بخواهند، تا خویشتن را به جامعه که خود جزوی از آنها هستند ثابت کنند. اما مشکل انجاست که عموما راه آن را بلد نیستند. ما افراد زیادی ر ا در این مجموعه داریم که با استعدادهای بسیارشان متاسفانه گمنام  مانده اند و که یا نمی خواهند و یا نمیتوانند خود را به دنیا نشان دهند و خانم مهناز صوفی این کار را با نوشتن کتابی به نام عشق آهنی به دنیا نشان داد و ثابت کرد.

مهناز صوفی نویسنده کتاب عشق آهنی نیز در این جلسه بیان داشت: در این مسیر با مجموعه ای از چالشها و دغدغهایی روبرو شدم که یکی از آنها قانونی بود در مجلس تصویب شده بود و من با آن مخالف بودم اما برای این که بدانید آن قانون چیست توصیه میکنم کتاب را بخوانید.
اما همن قانون باعث شد تا به این فکر بیفتم تا با یک تیر دو نشان را بزنم چرا که به نظرم هیچ شمشیری برنده تر از قلم نیست. از این طریق هم به آن قانون اعتراض کرده ام و هم به چالشها و دغدغهایی بپردازم

وی افزود: در این مورد که شعار معلولیت محدودیت نیست من میگویم هست و این حرف را کسی گفته که مشکل در سلامتی و جسمانی خود ندارد و گرنه کسی که معلولیت داشته باشد میداند که محدودیت هست. برای این که وقتی یک معلول با بهترین تحصیل نمیتواند سرکار برود و وقتی یک کلاسی را میخواهد برود به خاطر نبود مناسب سازی نمی تواند برود. محدودیت هست وقتی با وجود شخصیت عالی با وجود تحصیلات با وجود عواطف خوب به خاطر مشکل جسمی اش نمی تواند ازدواج کند این میشود محدودیت پس محدودیت هست ولی ناتوانی نیست.
دی در مورد کتاب خود گفت: این کتاب را از تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۹۵ شروع و ۷ بهمن ۹۶ به پایان رسید. هشتاد درصد اتفاقات این داستان واقعی هستند و بیست درصد آن از تخیل خودم بوده است..

خبرنگارعکاس معلولین اصغر فخاری
انتهای پیام/.

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. پرویز پیروز گفت:

    من فردی هستم که بر اثر صانحه تصادف‌ دچار معلولیت شده ام و نمیتونم راه برم ولی قبل از تصادف یک دانشجو در رشته برق بوده ام با کامپیوترم تا حدودی کار میکنم لطفا اگه میشه یکار برام انجام بدین چون شدیدا به پولش احتیاج دارم ومیخوام کاری برای خودم راه بندازم و ادامه زندگی بدهم

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715