دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۱

رئیس یگان حفاظت محیط زیست اصفهان :

فعالیت غیرقانونی اکتشاف معدن در پناهگاه حیات وحش موته متوقف شد

رئیس یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: محیط زیست اصفهان با همکاری مردم محلی و دوست‌داران محیط زیست، فعالیت غیرقانونی اکتشاف معدن در داخل پناهگاه حیات وحش موته را متوقف کرد

به گزارش ندای اصفهان،مرتضی جمشیدیان با توجه به آغاز عملیات اکتشاف بدون مجوز از یک معدن در پناهگاه حیات وحش موته در روزهای گذشته اظهار داشت: این معدن با کاربرد سنگ و تراورتن در داخل پناهگاهحیات وحش موته قرار دارد و از ۲۸ سال پیش تاکنون محیط زیست با احداث آن مخالفت کرده است.

وی افزود: به دلیل ارجاع موضوع به کمیسیون تبصره ۵، توسط مدیرکل وقت سازمان صنعت و معدن استان در تاریخ ۱۶/۵/۹۵ جلسه ای با استاندار وقت آقای زرگرپور و شش دستگاه دیگر تشکیل شده است که از هفت عضو مدنظر پنج نفر از اعضاء حضور داشتند و با توجه به دو رای موافق و دو رای مخالف در ارتباط با احداث این معدن، نظر نهایی به استاندار موکول شد.

رئیس یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان تاکید کرد: آقای زرگرپور پس از بازدید از منطقه به دلیل قرار داشتن معدن در درون پناهگاه حیات وحش با صدور پروانه اکتشاف این معدن مخالفت کرد.

تهیه صورت جلسه صوری و ارائه پروانه بهره‌برداری توسط سازمان صنعت و معدن!

وی بیان داشت: بهره‌برداران این معدن با استناد به همان جلسه قبلی، یک صورت جلسه صوری تهیه و آن را به امضای مهرعلیزاده استاندار جدید ارائه کردند در شرایطی که جلسه جدیدی برای رای گیری از اعضای کمیسیون در این ارتباط برگزار نشده و محیط زیست استان نیز در جریان امر قرار نگرفته است اما سازمان صنعت و معدن بر همین اساس در اردیبهشت‌ماه پروانه‌ای در این ارتباط صادر کرده است.

وی با بیان اینکه هیچ مجوز و پروانه ساختی از سوی استانداری و سازمان صنعت و معدن اصفهان به اداره کل محیط زیست استان اصفهان ابلاغ نشده است، ابراز داشت: در روزهای گذشته ماشین آلاتی برای آغاز اکتشاف توسط مسئولان معدن وارد منطقه شد که با همکاری مردم محلی و دوست‌داران محیط زیست فعالیت اکتشافی در این معدن را متوقف کردیم.

اطمینان از دسترسی به محصول اثبات نشده است

جمشیدیان با بیان اینکه حتی ارزش اکتشاف این معدن و اطمینان از دسترسی به محصول اثبات نشده است، تاکید کرد: با توجه به اینکه فعالیت‌های صنایع در داخل مناطق حفاظت شده آسیب جدی به ارزش‌های محیط زیستی این مناطق وارد می‌کند امیدواریم مسئولان استان تعامل و همکاری لازم را در راستای عدم فعالیت این معدن در این منطقه داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715