شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳

خوف صهیونیست‌ها از ایران

هلاکت ۸۰ ژنرال اسرائیلی در حملات راکتی اخیر/ حملات هدفمند به مواضع رژیم صهیونیستی

گزارشی از حملات اخیر رژیم صهیونیستی به پایگاه تیفور و واکنش قاطع ایران به این حملات و ترس صهیونیست‌ها از ادامه‌دار شدن این حملات را بخوانید.

به گزارش ندای اصفهان،دولت یهود همه آن چیزی بود که یهودیان در طی هزاران سال به دنبال آن بودند تا نهایتاً هرتصل صهیونیست در سال ۱۸۹۸ ایده آن را در کتابش به ودیعه بگذارد و به کمک آن دول غربی را ترغیب به حمایت از تشکیل یک کشور یهودی کند.

آرزویی دیرینه و کهن که یهودیان همیشه به دنبال تحقق آن بودند و نهایتاً باعث شد تا با لابی گسترده یهودیان با انگلستان، فلسطین که از آن به سرزمین موعود خود نام می‌برند، توسط بریتانیا اشغال شده و روند مهاجرت یهودیان از سراسر دنیا به فلسطین آغاز شود.

* غصب سرزمین انبیا توسط متوهمان نژاد برتر

بعد از خروج انگلیس از فلسطین، یهودیان ساکن سرزمین مقدس اعلام تشکیل دولت کردند و به دنبال آن آمریکا نیز بلافاصله آن‌ها را به رسمیت شناخت و از نیمه قرن ۱۹ غصب سرزمین انبیا الهی آغاز شد.

قوم یهود ویژگی‌های خاصی دارد که مهم‌ترین آن توهم نژاد برتر قوم یهود است؛ یهود در واقع نام قوم یهودا از فرزندان حضرت یعقوب(ع) بود و برهان توهم نژاد برتر از این جا مشخص می‌شود که این قوم همواره سعی کرده است دین حضرت موسی(ع) را که از پیامبران بزرگ خداوند است با نام قوم خود یعنی یهود معرفی کنند.

پس از آوارگی و سرگردانی قوم یهود در طول تاریخ که موجب شد آن‌ها در سراسر زمین سرگردان شوند( برای بررسی و اطلاعات بیشتر در این خصوص به منابع معتبر و رسمی مراجعه کنید) سرانجام دولت نامشروع خود را تشکیل دادند.

* ترس از روز اول گریبان‌گیر صهیونیست‌ها

پس از اعلام تشکیل دولت یهود، نخستین موج‌ها از انتفاضه اول شروع شد و موجب ترس و وحشت نظامیان و شهرک نشین‌های صهیونیستی شد که آن را می‌توان آغاز مبارزه و جهاد میان گروه‌های مبارز فلسطینی و صهیونیست‌ها دانست.

از نخستین روزهای تشکیل دولت جعلی یهود در فلسطین، کشورهای عربی تصمیم به دفاع از فلسطین گرفتند اما جنگ در نهایت با شکست اعراب پایان یافت، این نبردها در سال‌های ۱۹۵۶ و ۱۹۶۷ نیز به شکست اعراب و افزایش عمق اشغالگری رژیم صهیونیستی منتهی شد.

در تمام مدت اشغالگری صهیونیست‌ها در فلسطین و حتی بخشی از لبنان و بلندی‌های جولان سوریه، هیچ جنایت جنگی و نسل کشی نبوده است که به دست جلادها و قاتلان صهیونیستی رخ نداده باشد و در همه این موارد هم با تکیه بر حمایت سران کشورهای غربی به تمام قطعنامه‌های سازمان ملل، اصول اخلاقی و مخالفت‌های افکار عمومی با جنایاتشان، بی اعتنایی کرده‌اند.

* نتیجه حمایت ایران از گروه‌های مقاومت

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سیاست‌های جمهوری اسلامی در قبال فلسطین تغییر کرد و آرمان فلسطین یکی از اصول سیاست خارجی ایران نام گرفت و همین امر باعث تقویت گروه‌های مقاومت از سوی ایران شد.

نتیجه حمایت جمهوری اسلامی از گروه‌های مقاومت را می‌توان در جنگ سال ۲۰۰۰ و پس از آن جنگ ۳۳ روزه یا جنگ تموز مشاهده کرد که به شکست رژیم صهیونیستی در برابر جبهه اسلام منجر شد، پیروزی که رهبر انقلاب آن را در بحبوحه جنگ و زمانی که هنوز طرف پیروز مشخص نشده بود به نیروی‌های حزب الله نوید داده بودند.

اما این پایان شکست‌های صهیونیست‌ها نبود و آن‌ها در جنگ با نیروهای حماس در غزه نیز ناکام ماندند و متحمل شکست‌های سنگین از مردم مقاوم غزه شدند در حالی که انتظار داشتند با همه تجهیزات نظامی که از آن غره شده بودند، پیروز نهایی میدان باشند.

* پاسخ قاطع ایران: حمله به اسرائیل

چندی پیش و پس از حمله هوایی جنگنده‌های صهیونیستی به پایگاه تیفور سوریه که منجر به شهادت چندین ایرانی شد و البته تصور می‌کردند که پاسخی از ایران دریافت نخواهند کرد.

سردار سلامی که در روز قدس سخنران ویژه در شهر مشهد بود در این خصوص گفت: صهیونیست‌ها فکر کردند کسی پاسخ نمی‌دهد و همه شاهد بودید گفتند اگر پاسخ دهید نظام سوریه را پایان می‌دهیم اما در جولان پاسخ داده شد و ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و خفه شدند و از آن روز هیچ غلطی نکردند.(+بخوانید)

این سخنان بی سابقه یک مقام ارشد سپاه پاسداران حاکی از آن است که رژیم صهیونیستی بسیار ضعیف‌تر و زبون‌تر از گذشته شده است، رهبر معظم انقلاب گوشزد کرده بودند که اگر یکی بزنند ۱۰ تا می‌خورند و دوران بزن و در رو تمام شده و امروز تحقق این تهدیدات را به عینه می‌بینیم.

* ترس صهیونیست‌ها از واکنش ایران

پس از پاسخ قاطع جمهوری اسلامی به تجاوز آشکار صهیونیست‌ها شاهد روز افزون شدن سفر مقامات این رژیم جعلی و نامشروع به کشورهای مختلف برای جلوگیری از پاسخ‌های بعدی جمهوری اسلامی بودیم.

این دستپاچگی صهیونیست‌ها در نوع رفتار و کلام آن‌ها کاملا مشخص است و کارشناسان سیاسی علت آن را ترس آن‌ها از شعله‌ور شدن جنگی می‌دانند که به نابودیشان منجر می‌شود.

حجت‌الاسلام احمد سالک نیز در سخنرانی خود در روز قدس به این موضوع اشاره کردو تصریح کرد: رژیم صهیونیستی دستپاچه شده و پیغام خصوصی داد که دیگر موشک نمی‌زنیم و شما هم نزنید؛ آن‌ها امروز با تبلیغات خود قصد دارند گروه‌های حماس و جهاد را تضعیف کند ولی حماس نشان داد این تبلیغات سوء کاربردی ندارد.(بخوانید)

بنا به اخبار رسمی و غیر رسمی آمار تلفات حملات راکدی اخیر به رژیم صهیونیستی بیش از ۱۰۰ نفر اعلام شده است، خبرنگار فارس در اصفهان جزئیات پاسخ مقاومت به تجاوز صهیونیست‌ها را از ابوالفضل ابوترابی پرسید.

* کشته شدن بیش از ۸۰ ژنرال اسرائیلی در حملات راکتی اخیر

وی در این خصوص اظهار کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند دوران بزن و در رو تمام شده است و ۷ نفر از جوانان ایرانی که در پایگاه تیفور بودند به واسطه حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران و گروه‌های مقاومت اعلم از دولت سوریه و حزب الله لبنان حق مسلم خود می‌دانستند که این حمله را پاسخ دهند و این اتفاق افتاد و ۵۰ موشک و راکت به سمت مواضع صهیونیست‌ها شلیک شد که در پی آن بین ۸۰ تا ۹۰ نفر از ژنرال‌ها و سربازان صهیونیستی کشته و زخمی شدند.

وی با بیان این که امروز جمهوری اسلامی با کمک پنجه‌های پرتوان خود مانند حزب الله، حماس، حشدالشعبی و انصار الله و … محصور در مرزهای ایران نیست و به کمک شیعیان و اهل تسنن به یک وحدت تفکر رسیده‌اند و رژیم صهیونیستی نمی‌داند با کدام مقابله کند.

ابوترابی با بیان این که نقشه شوم صهیونیست‌ها برای کشاندن داعش به مرزهای جمهوری اسلامی، شکست خورد، عنوان کرد: نصرت خداوند معادله را به نفع اسلام عوض کرده است و این باعث کاهش درگیری می‌شود.

* محاصره صهیونیست‌ها

وی ادامه داد: چرا که دشمن توان ما را در عمل می‌بیند و این باعث کاهش احتمال درگیری می‌شود چرا که دور تا دور مرزهای خاکی صهیونیست‌ها در محاصره اسلام است.

آن چه که مسلم است توان بالای دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی باعث انزوای و ترس صهیونیست‌ها و کاهش قدرت آن‌ها در برابر جبهه اسلام شده است.

قطعا غرب برای کنترل و کاهش این قدرت دفاعی جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند که نمونه آن اظهارات مداخله جویانه و مستکبرانه غربی‌ها برای کاهش توان موشکی و از بین بردن قدرت موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی است.

یکی دیگر از موضوعاتی که امروز نیز بسیاری از کارشناسان معتقدند منجر به تضییع توان نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی می‌شود پذیرفتن لایحه FATF  است.

* رابطه FATF و ترس صهیونیست‌ها از توان نظامی ایران

در حالی برخی در داخل از امکان بهره‌مندی از حق تحفظ و تفسیر در قبال تعهدات FATF  می‌گویند که بسیاری از کارشناسان چنین امری را محال می‌دانند.

ابوترابی در همین خصوص گفت: تصویب این لایحه به این معناست که با دست خود طناب دار را به گردن خود بیاویزیم و با دست خود تحریم‌های ظالمانه که در بیرون از مرزها علیه ایران وضع شده لیست بیش از ۲۰۰ نفری که غرب تحریم کرده ما نیز در داخل باید آن‌ها را تحریم کنیم.

* حق تحفظ در FATF مصرف داخلی دارد

وی یادآوری کرد: طبق کنوانسیون ۱۹۶۹ در وین که مادر همه کنوانسیون‌های دنیاست هر شرطی که خلاف ذات کنوانسیون باشد، باطل است و چنین مسائلی که مطرح می‌شود، فقط مصرف داخلی دارد.

در حالی که قدرت دفاعی، توان نظامی و خصلت بازدارندگی ایران در برابر تهدیدات دشمن هر روز بیشتر می‌شود بدیهی است که دشمن نیز برای کاستن از این قدرت تلاش کند.

اما پذیرفتن خودخواسته تعهدات FATF که به گفته بسیاری از کارشناسان حقوقی و نظامی به معنای خود تحریمی در زمینه دفاعی و امنیتی کشور است منجر به لطمات جبران ناپذیری به موضوع امنیت مردم خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز