جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

پشت پرده لغو ارسال نامه نمایندگان مجلس به قوای سه گانه درباره ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی/ علت عدم تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی چیست؟

عزت‌الله یوسفیان‌ملا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهارداشت: متاسفانه جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از ۵ ماه گذشته تا کنون تشکیل نشده است.

به گزارش ندای اصفهان، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بنا به ضرورت‌ مبارزه با فساد و پیرو صدور فرمان ۸ ماده ای رهبر معظم انقلاب در مبارزه با فساد اقتصادی و ارتقای سلامت اداری در دهم اردیبهشت ماه ۱۳۸۰تشکیل گردیده است؛ این ستاد موظف به خشکانیدن ریشه فساد مالی و اقتصادی و عمل قاطع و گره‌گشا در این‌باره از طریق اقدام همه جانبه قوای سه گانه مخصوصا دو قوه مجریه و قضاییه در کشور شده است.

 

یکی از مهم ترین اهداف این ستاد اجرای فرمان هشت ماده‌ه ای رهبر معظم انقلاب در ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد می باشد ؛ که این امر بنا به شاکله این ستاد نیازمند برقراری هماهنگی میان سه قوه در جهت بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت نهادهای اجرایی، نظارتی، تقنینی و قضایی و فرهنگی، در امر ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد است. در این ستاد اشخاص مهم و تاثیر گذاری از قبیل معاون اول رییس جمهور، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، معاون اول قوه قضاییه، وزیر اطلاعات، وزرای اقتصاد و دادگستری، رییس بانک مرکزی ، رییس سازمان بازرسی‌، دادستان تهران ، رییس دیوان محاسبات کشور و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور دارند؛ حضور تمام افراد کلیدی و مهم قوای سه گانه در این ستاد موجب تسهیل در روند پیگیری پرونده های فساد شده است.

 

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی : ۶ ماه است جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل نشده است/قول جهانگیری در این باره بی نتیجه مانده است

در این رابطه عزت‌الله یوسفیان‌ملا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهارداشت: متاسفانه جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از ۵ ماه گذشته تا کنون تشکیل نشده است.

 

وی با بیان اینکه بعد از تشکیل دولت دوازدهم تنها یک بار جلسه ستاد برگزار شد، افزود: ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در سال گذشته تنها سه جلسه برگزار کرد این در حالی است که قبلا هر ۲ هفته یک بار جلسات ستاد برگزار می شد.

یوسفیان ملا با بیان اینکه جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دیگر برگزار نمی شود، گفت: آخرین جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که برگزار شد، دوشنبه سوم مهر سال گذشته بوده است و تا به امروز جلسه ای در این ستاد تشکیل نشده است.

وی ادامه داد:  بعد از تشکیل دولت دوازدهم تنها یک بار جلسه ستاد برگزار شده است؛  ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در سال گذشته تنها سه جلسه برگزار کرد این در حالی است که قبل از این هر ۲ هفته یک بار جلسات ستاد برگزار می شده است.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به پیگیریهای انجام شده برای برگزاری جلسات ستاد، گفت: هم با رئیس جمهور و همچنین با آقای لاریجانی  در این زمینه صحبت کرده ام اما از آنجا که محل ستاد در دفتر معاون اول رئیس جمهور است، متاسفانه هنوز جلسات ستاد برگزار نشده است. ۲ بار هم با خود آقای جهانگیری بعنوان رئیس این ستاد صحبت کردم که ایشان قول مساعد داد تا جلسات ستاد را فعال کند اما هنوز اقدامی نشد.

یوسفیان ملا خاطر نشان کرد: در اوائل اردیبهشت ماه آقای جهانگیری در مصاحبه ای اعلام کرد که جلسه ستاد در همین ماه برگزار می شود اما اردیبهشت ماه هم تمام شد و باز وعده جهانگیری محقق نشد آقای جهانگیری اعلام کرد که در جلسه ستاد توضیح می دهد که چرا تا کنون جلسات برگزار نشد اما جلسه ای برگزار نشد که وی توضیح دهد.

بعد از پیگیری های خبرنگاران در خصوص عدم تشکیل و برگزاری جلسات این ستاد ، عزت‌الله یوسفیان‌ملا مجددا در مصاحبه ای اعلام کرد که در حال نوشتن نامه ای به روسای قوای سه گانه در این باره با برخی از نمایندگان مجلس هستند؛ یوسفیان ملا با اعلام اینکه نمایندگان عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال تهیه نامه ای خطاب به سران قوا هستند، گفت: در این نامه نسبت به عدم تشکیل ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی انتقادات جدی مطرح شده و تأکید شده است که هر چه سریعتر این موضوع باید تعیین تکلیف شود.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اضافه کرد: در این نامه از رئیس مجلس خواسته شده است که در جلسه سران قوا موضوع تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تعیین تکلیف شود.

 

اما امروز بعد از پیگیری های مجدد در خصوص نگارش نامه از سوی نمایندگان به روسای قوای سه گانه ، عزت الله یوسفیان ملا در این باره اظهارداشت : نامه ای که قرار بود در خصوص عدم تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به روسای قوای سه گانه نوشته شود ملغی گردیده است.

 

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا معاون اول رئیس جمهور در این باره واکنشی نشان داده اند یا نه بیان داشت: هیچ خبری در این باره ندارم و جهانگیری نیز پاسخی در خصوص عدم تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نداده است.

 

حال سوال اینجاست که چه فشار هایی در پشت پرده ارسال نامه به قوای سه گانه در خصوص عدم تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفساد اقتصادی بوده است که نمایندگان و اعضای ستاد را از ارسال و نگارش نامه به قوای سه گانه  باز داشته است.

 

شایان ذکر است جلسات این ستاد از مهر ماه سال گذشته علی رغم پیگیری های مکرر نمایندگان مجلس و خبرنگاران تا به امروز تشکیل نشده است.

 

انتهای پیام/

منبع:شبکه اطلاع رسانی راه دانا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق