شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰

۱۲ پایگاه استعدادیابی ورزشی بسیج در اصفهان فعالیت می‌کند

مسئول تربیت‌بدنی سپاه صاحب‌الزمان(عج) گفت: ۱۲ پایگاه استعدادیابی ورزشی بسیج در سراسر استان اصفهان در رشته‌های والیبال، جودو، ووشو، تیر و کمان، تیراندازی، فوتبال، فوتسال و شنا فعالیت می‌کند.

به گزارش ندای اصفهان،سرهنگ علی پیمان‌صفت با اشاره به فعالیت ۱۲ پایگاه استعدادیابی ورزشی بسیج در استان اصفهان اظهار داشت: موضوع استعدادیابی یکی از اصول کار تربیت بدنی سپاه صاحب‌الزمان(عج) است و فعالیت پایگاه‌های استعدادیابی جزو ضروری‌ترین برنامه‌ها و اولویت ورزش بسیج است.

وی افزود: در گذشته ممکن بود تیم‌های ورزشی بسیج در مدت چند روز تشکیل و برای مسابقات کشوری بسیج اعزام می‌شدند و نگاه کسب سکو و قهرمانی اهمیت داشتند اما از سال ۹۴ با راه‌اندازی پایگاه‌های استعدادیابی، فعالیت این پایگاه‌ها جزو برنامه‌های اصلی ورزش بسیج قرار گرفت.

مسئول تربیت‌بدنی سپاه صاحب‌الزمان(عج) بیان کرد: در حال حاضر تنها کسانی می‌توانند در مسابقات ورزشی بسیج کشور شرکت کنند که قبل از آن در پایگاه‌های استعدادیابی در نواحی و استان فعالیت داشته و حداقل ۳ سال در پروسه استعدادیابی شرکت کرده باشند.

وی عنوان کرد: افرادی که در پایگاه‌های استعدادیابی ثبت‌نام می‌کنند زیرنظر اساتید مجرب از نظر فنی، تخصصی و اعتقادات مذهبی تمرین می‌کنند و پس از چندی بر اساس شاخص‌های مد نظر کارشناسان فنی، تشخیص داده می‌شود که آیا فرد صلاحیت فعالیت در رشته ورزشی را دارد یا خیر، برای مثال آیا فرد از نظر ویژگی‌های جسمانی می‌تواند در رشته شنا فعالیت داشته باشد یا خیر.

پیمان‌صفت با بیان اینکه علاقه‌مندان ۸ تا ۱۷ سال در قالب ۳ دوره ۳ ساله می‌توانند در این چرخه حضور داشته باشند، افزود: پس از تأیید فنی مربیان، قراردادی میان فراگیر با تربیت بدنی سپاه استان اصفهان نوشته می‌شود و این قرارداد به تأیید معاونت حقوقی سپاه می‌رسد و در قالب ۳ سال، در پایگاه استعدادیابی فعالیت کرده و فرد نمی‌تواند از این پروسه خارج شود.

وی گفت: در سال ۹۴، ۳ پایگاه در ۳ رشته ورزشی در استان اصفهان راه اندازی شد از طرف سازمان بسیج ورزش کشور از نظر بودجه، امکانات و تجهیزات حمایت می‌شود، در حال حاضر ۱۲ پایگاه استعدادیابی در ۱۲ رشته در بخش خواهران و برادران فعالیت می‌کند.

مسئول تربیت‌بدنی سپاه صاحب‌الزمان(عج) تصریح کرد: پایگاه استعدایابی والیبال در کاشان، جودو در لنجان، ووشو در خمینی شهر، تیر و کمان در ناحیه امام رضا(ع) اصفهان، تیراندازی در ناحیه امام صادق(ع) اصفهان، فوتبال و فوتسال در مبارکه و شنا در مرکز تربیت بدنی سپاه صاحب‌الزمان(عج) از جمله این پایگاه‌های استعدایابی ورزش بسیج استان اصفهان به شمار می‌روند.

انتهای پیام/

منبع: خبرنگار تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق