چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸

امسال هم پرشورتر از هرسال برگزار شد

یک روز قدس متفاوت در نصف جهان/امضای عهد قدیمی با مشت‌های گره کرده

به جرأت می‌توان گفت در سراسر دنیا بی‌نظیر است که مردمی با لبان تشنه، در دمای بالای ۳۰ درجه و آن هم در روزی که شبش را تا سحر از درگاه خدا «پیروزی حق بر باطل» را خواسته اند به خیابان آمده و از مظلومان عالم دفاع می‌کنند.

به گزارش ندای اصفهان،«راهپیمایی»های زیادی با اهداف مختلفی در دنیا برگزار می‌شود، اما جنس راهپیمایی‌های «اعتقادی» متفاوت است و در این میان می‌توان به جرأت گفت در سراسر دنیا بی‌نظیر است که مردمی با لبان تشنه، در دمای بالای 30 درجه و آن هم در روزی که شبش را تا سحر از درگاه خدا «پیروزی حق بر باطل» را خواسته اند به خیابان آمده و اعلام کند «هرجا هر گروهی و هر مردمی با ظلم بجنگند ما هم در کنار آن‌ها هستیم».

اصفهانی‌ها که نشان داده‌اند در چنین عرصه‌های به غیر از رتبه اولی قانع نیستند و این را با خون 21 هزار شهیدشان در دفاع مقدس امضا کرده‌اند، حتی قبل از ساعت 10:30 که طبق اعلام قبلی شروع راهپیمایی است در ابتدای مسیرهای سه گانه حاضر شده‌اند تا بار دیگر آن عهدی که امامشان در 30 سال قبل اعلام کرد «آخرین جمعه رمضان، روز قدس است و روز قدس روز اسلام است» را با مشت گره کرده امضا کنند.

* مسیرهای شماره یک و دو راهپیمایی روز قدس در پل فلزی به هم رسیدند تا یک‌صدا ندای حق‌طلبی و استکبارستیزی سر دهند.

* طنین‌انداز شدن سرود پرافتخار جمهوری اسلامی ایران در ابتدای خیابان شیخ‌صدوق حال و هوای مردم حاضر را دگرگون کرد و حس وطن‌پرستی را در نسل‌های اول تا چهارم انقلاب پررنگ‌تر کرد.

* همه آمده‌اند؛ از نسل اول انقلاب تا نسل چهارم، پا در رکاب نهاده و به ندای هیهات من الذله به حمایت از مظلوم لبیک می‌گویند.

 * فرقی نمی‌کند شیعه یا سنی؛ زمانی که صحبت از حق و حق‌طلبی باشد اهل تسنن هم در کنار شیعیان به میدان می‌آیند و از مظلوم دفاع می‌کنند.

حضور اهل تسنن در راهپیمایی روز قدس در اصفهان

* سال‌ها از آن روزی که رهبر کبیر انقلاب در برابر ظلم و برای دفاع از مستضعفین و مسلمانان جهان به پاخواست، می‌گذرد و الحق که حق و راستی راه خود را پیش می‌برد و قیام امت در آخرین جمعه ماه خدا با زبان و دلی روزه را سبب می شود.

* گروه همخوانی مولا در ابتدای خیابان شیخ‌صدوق برای مردمی که در این خروش بزرگ حضور دارند، سرودی را با موضوع حمایت از تولید و جهاد اقتصادی خواندند.

* «القدس لنا» کلمات پررنگیست که روی پلاکاردهایی که مردم به دست گرفته‌اند خودنمایی می‌کند.

* جوانی که با پرچم خوش رنگ ایران در جلوی جمعیت حرکت می‌کند، گویی برای دور افتخار آمده است.

* مردمی که در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده‌اند، خواسته‌هایی هم دارند و حرف دلشان را در قالب پلاکاردها به نمایش در آورده‌اند.

* مردی جمعیت را سوار بر موتور همراهی می‌کند، دستگاه اکسیژنش را هم همراه آورده تا مصداق عملی شعار (تا آخرین نفس) به پای انقلاب اسلامی باشد.

* جمعیت پیچ پل فردوسی را رد می‌کند و به سمت مصلی امام خمینی سرازیر می‌شود؛ ملت ایران همیشه در پیچ‌های تاریخی، جمهوری اسلامی را رو سفید کرده است.

* و معلولیتی که حمایت از مظلوم را محدود نمی‌کند؛ اصلا مگر مفهوم عدالت‌خواهی ربطی به تن سالم و معلول دارد و ظلم و ظالم مفاهیمی است که باید درک شود.

* مرد و زن، پیر و جوان، کوچک و بزرگ آمده‌اند تا مشت‌های گره کرده خود را نثار شیاطین بزرگ کنند تا مثل هر سال روز قدس اما پرشکوه‌تر و با عظمت بیشتری مرگ بر آمریکا و صهیونیسم را فریاد بزنند.

* و خدا می‌داند که چگونه حربه‌های بحران سازهای جیره‌خور رژیم صهیونیستی و وارونه نماهای ماهواره‌ای در آخرین جمعه رمضان المبارک رنگ می‌بازد و تنها روسیاهی‌اش برای این نیرنگ بازان همیشه تاریخ باقی می‌ماند.

حضور آیت‌الله ناصری با خودروی پراید میان مردم

* امرای ارتش هم دوشادوش مردم به میدان آمده‌اند و لباس رزم از تن بر نکنده‌اند تا به همه جهانیان ثابت کنند ارتش و سپاه این مرز و بوم هر لحظه و هرجا آماده است.

* یادآوری یک موضوع به مهم به مسؤولان:

* با رسیدن خیل جمعیت به مصلی اصفهان، مردم کم‌کم آماده شنیدن سخنرانی راهپیمایی عظیم روز قدس می‌شوند و استاندار و فرماندار اصفهان هم در کنار مردم خود را به مصلی اصفهان رساندند.

* آب پاش از حرارت جمعیت کم می‌کند؛ اما حرارتی در دل این مؤمنان است که تا ابد سرد نمی‌شود «ان لقتل الحسین حراره فی قلوب المؤمنین لا تبرد ابدا»

حضور جانشین فرماند سپاه صاحب‌الزمان در راهپیمایی روز قدس

* گروهی از دانشجویان هم با حضور در راهپیمایی روز قدس، در قالب دست‌نوشته‌هایی پیام‌هایی را به مسؤولان کشور رساندند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715