شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
خمینی جوان در محاصره روزنامه های اصلاح طلب
 تیترهایی که برای انتخابات آتی مجلس خبرگان بازارگرمی می کنند   

اگر سیدحسن در انتخابات آتی بتواند به مجلس خبرگان راه پیدا کند، اصلاح طلبان چون همیشه خودشان را مؤثر می دانند و از وی سهم خواهی خواهند کرد. آنان که به دولت روحانی هم رحم نکردند و دولت وی را رَحِم اجاره ای نامیدند، از اینکه از چهره های سیاسی دیگری نیز سوء استفاده کنند باکی ندارند...

ندای اصفهان- فاطمه رضایی (دکتری روابط بین الملل)/

بازهم این روزها تیتر روزنامه های اصلاح طلب است که عکس ها و صحبت های سیدحسن خمینی را تیتر یک خود کرده اند. اصلا مهم نیست که موضوع صحبت های وی چه باشد، باید تیتر شود و مانور تیمی روزنامه های زنجیره ای در پوشش خبرهای خمینی جوان آنقدر هماهنگ است که هر عابری را در مقابل دکه روزنامه فروشی متعجب می کند.

بی شک اصلاح طلبان برای ادامه حیات سیاسی شان نیازمند چهره ای جدید، با گذشته ای به نسبت پاک و محبوب در بین افکار عمومی هستند و در این بین سیدحسن خمینی می تواند همان چهره دلخواه اصلاح طلبان در انتخابات های آتی باشد.

سید حسین خمینی

سید حسن خمینی

در دوره های قبل اصلاحات بر اعتبار سیاسی نیم بند هاشمی، بازگشت مجدد خاتمی به عرصه سیاسی، موج سواری بر روی سابقه ناطق نوری و گاه چهره های باسابقه دیگر اصلاح طلب برنامه ریزی می کردند اما گذشت زمان نشان داده است که مردم حاضر نیستند از یک سوراخ دوبار گزیده شوند و چهره هایی از این دست دیگر مورد وثوق مردم قرار نخواهند گرفت.

سیدحسن خمینی از آن چهره هایی است که در دهه اخیر بیشتر صحبت هایی باب میل اصلاح طلبان بر زبان رانده و در مجالس اصلاح طلبان حضور پررنگ تری داشته و حتی در ضیافت های شام با چهره های شاخص فتنه نیز حضور داشته است و در عین حال صدر مجالس بیت را نیز از دست نمی دهد و در مواقع حساس در جلسات مهم مملکتی حاضر می شود و لنز دوربین ها را مشغول حضور خودش می کند.

دوره ای قبل گاهی سخن از کاندیداتوری سیدحسن خمینی در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری گفته می شد ولی به زودی اصلاح طلبان دریافتند که سیدحسن پتانسیل حضور در مجلس خبرگان را دارد. روحانی جوانی که به دلیل انتساب به امام (ره) و تفقدهای گاه و بیگاه رهبری در بین مردم کارنامه به نسبت قابل قبولی دارد و می توان بر موج سیدحسن سوار شد.

شاید سیدحسن این روزها با مصاحبه های گاه و بیگاه با روزنامه های اصلاح طلب بخواهد خودش را رسانه ای کند و تبلیغات بی هزینه ای داشته باشد. وی در هفته گذشته با صحبت های دو پهلویی که از احتمال حضورش در انتخابات مجلس خبرگان گفته بود، روزنامه های اصلاح طلب را ذوق زده کرده بود.

این در حالی است که بیش از آن که این رسانه ها و مطبوعات زنجیره ای قصد تبلیغ برای خمینی جوان را داشته باشند و هدفشان خدمت به نظام و فرستادن یک نیروی جوان به مجلس خبرگان باشد، خواستار بقای سیاسی خویش و اعتبار بخشی به حزب سیاسی خودشان با استفاده از سیدحسن خمینی هستند.

در صورتی که سیدحسن در انتخابات آتی بتواند به مجلس خبرگان راه پیدا کند، اصلاح طلبان چون همیشه خودشان را مؤثر می دانند و از وی سهم خواهی خواهند کرد. آنان که به دولت روحانی هم رحم نکردند و دولت وی را رَحِم اجاره ای اصلاحات نامیده اند، از اینکه از چهره های سیاسی دیگری نیز به نفع خودشان سوء استفاده کنند باکی ندارند.

باید پذیرفت که اصلاحات به واقع در فضای سیاسی کشور به کما رفته است و هیچ سیاستمداری امیدی برای به هوش آمدن و تحرک این بیمار در حال احتضار ندارد. دست و پا زدن های معدود چهره های این جناح سیاسی نشان می دهد که حاضرند برای بقای سیاسی خودشان به نام اصلاحات هرکاری بکنند و از چهره سیاسی و از هر دولتی به نفع خودشان بهره برداری کنند.

جای آن دارد که سیدحسن خمینی هم به منظور حفظ شأن خانوادگی و انتسابی که با امام (ره) دارد و هم برای جلوگیری از سوء استفاده های سیاسی جناح ها و احزاب از نام خود، خط قرمز رابطه اش با اصلاح طلبان را مشخص نماید. خمینی جوان نباید خودش را وامدار یک گروه سیاسی نماید. فضای سیاسی کشور نشان داده است که وابستگی به جناح های سیاسی، مرگ سیاسی چهره ها را تسریع می نماید.

سیدحسن در صورتی که واقعا خواستار حضور در انتخابات آتی مجلس خبرگان باشد، همان گونه که خود نیز این احتمال را رد نکرده است، بهتر است به عنوان یک چهره مستقل وارد شود، هرچند بهتر است همچنان به توصیه امام(ره) خود را از بازی های سیاسی کشور دور نگه دارد.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    مگه ایشون تخصص یا تجربه اداره کشور یا یک شهر را دارد که بتواند کاندید ریاست جمهوری شود؟

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز