شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۶

لباس بی قواره سند استعماری ۲۰۳۰ اینبار برقامت مدیریت شهری اصفهان/نفی سلطه بیگانگان بر جوامع اسلامی ابدیست

امروز یکى از مشکلات کشورهاى اسلامى، سلطه قدرت‏هاى غیرمسلمان بر آنهاست؛ اسلام، چاره این مشکل را اجراى قاعده نفى سبیل مى‏داند.

به گزارش ندای اصفهان، امروز یکى از مشکلات کشورهاى اسلامى، سلطه قدرت‏هاى غیرمسلمان بر آنهاست. اسلام، چاره این مشکل را اجراى قاعده نفى سبیل مى‏داند.
« وَلَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلًا»[۱]و مفهوم این آیه شریفه اینست که خداوند هیچ راهی برای سلطه کفار بر مومنان قرار نداده است لذا هیچ نوع استعلا و سلطه‌ای نباید از جانب کفار بر مومنان واقع شود در روایتی از پیامبر(ص) نقل شده است که «الاسلام یعلوا و لا یعلی علیه»[۲] یعنی اسلام برتری دارد ولی هیچ چیزی بر اسلام برتری ندارد لذا استقلال از سلطه بیگانه اصلی اولیه و بدیهی برای نظام اسلامی است.
قاعده نفى سلطه از قواعد اجماعى، بلکه ضرورى میان همه فرق اسلامى است و اختلافى نیست، بنابراین الحاق کشورهاى اسلامى به کنوانسیون‏هایى که سبب سلطه کفار و نظام سلطه بین‏ المللى بر مسلمین است، حرام و باطل است از اینرو پذیرش داورى‏ هاى بین‏ المللى و آژانس‏ هاى بین‏ المللى و سازمان‏هاى وابسته به سازمان ملل اگر سبب سلطه کشورهاى غربى، ناتو و کشورهاى اروپایى بر ممالک اسلامى شود به دلیل قاعده نفى سبیل اولاً حرام ثانیا غیرنافذ و ثالثا باطل و بى‏ اثر است و موجب ضمان و مسوؤلیّت صادرکنندگان مجوز آن مى‏باشد.

متاسفانه پس از متوقف شدن اجرای سند آموزشی ۲۰۳۰ یونیسکو در پی سخنان راهگشای رهبر معظم انقلاب که فرمودند”این سند و امثال آن، مواردی نیستند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم آنها شود و امضای این سند و اجرای بی‌سر و صدای آن قطعا مجاز نیست ” [۳]اینک شاهد اجرای این سند استعماری به اصطلاح سازمان ملل در بخش مدیریت شهری و شهر سازی با راه اندازی کمپین ملی شهر دلخواه ایرانیان در راستای کمپین بین المللی هپیتات هستیم.
آنچه که در ظاهر این گونه کمپین ها وجود دارد اهدافی زیبا و معیار آرمانی است، درست مانند تبلیغاتی که در جهت توجیه سند آموزشی ۲۰۳۰ ارائه می شد اما در نهایت منجر به ایجاد بحران های فرهنگی و تزلزل دیدگاه های هویتی می شود. از این رو می توان از این کمپین به عنوان ۲۰۳۰ حوزه مدیریت شهری نیز نام برد.
در حقیقیت این نوع کمپین ها با ظاهری غیرالزام آور ایجاد می شود که با گذشت زمان و با ایجاد در قالب خواست های مدنی و مصوبات نهاد های بین المللی تبدیل به امری الزام آور در حوزه های مدیریت شهری و شهرسازی می شود که دولت را مجبور به اجرای آن می کند. به صورت معمول این گونه کمپین ها با نگاه جهانی سازی و یکپارچه سازی نظام شهری ایجاد می شود و اهداف خود را در کشور های هدف به منظور تسلط فرهنگی و هویتی ادامه می دهد.
این کمپین با الگو برداری از فرهنگ و هویت نظام سلطه غرب که همواره تضاد جدی با هویت ایرانی و اسلامی دارد در تلاش است تا با القای بهره گیری از نظام مدنی و نظر سنجی عمومی یک تفکیک عامدانه بین نظام جمهوری اسلامی با نظرات کارشناسی و افکار عمومی ایجاد و به صورت مغرضانه تفکر عدم همسویی افکار عمومی با نظام حکومتی در ایران را القا کند.

 

در همین راستا عده ای تازه به دوران رسیده ودلباخته غرب در مدیریت شهری اصفهان، برای اجرای این سند استعماری سر از پا نمی شناسند و با ذوق زدگی ناشی از عقده های غربزدگی از پیوستن اصفهان به کمپین ملی شهر دلخواه ایرانیان سخن میرانند تا جایی که نامگذاری کوچه ها و خیابانهای شهر را که مزین به نام بزرگان ونام آوران و شهدا وعلمای این شهر است، تکرراهای ملال آور میدانند و در حرکتی شتابزده، حذف نام حماسه سازان و افتخار آفرینان و شهدا که آبروی شهر ومایه مباهات مردم متدین و ولایتمدارو شهید پرور اصفهانند را در دستور کار خود قرار دادندتا بدینوسیله به تدریج با طراحی مدل جدید مدیریت شهری بر پایه سند استعماری ۲۰۳۰ ذائقه و باور های مردم شهر  راتغییر دهند و شهر دلخواه من را بر پایه الگوی غربی به مردم القاکنند.

وقتی از نشاط وشادی صحبت میکنند لاجرم نمونه غربی و سکولار نشاط را مدنظر دارند که همان ترویج موسیقی و رقص و پایکوبی و اختلاط زن و مرد است و برگزاری مراسمات مذهبی و روضه و عزاداری سید و سالار شهیدان را افسردگی و غم واندوه معرفی میکنند.

و هنگامیکه از حضور فعال بانوان در شهر دم میزنند، دوچرخه سواری بانوان را ضروری میدانند گویی نماد و تبلور حضور فعال زنان ودختران در جامعه تنها با دوچرخه سواری و مانور بد حجابی رقم خواهد خورد.

حال سوال اینجاست که چرا با وجود اسناد بالادستی ملی مبتنی بر شریعت اسلام و فرهنگ ایرانی توسعه و پیشرف، چنین ولعی در مدیران شهری برای اجرای مدل های غربی که با هدف سلطه بر جوامع اسلامی در نهاد های به اصطلاح بین المللی تحت نفوذ فکری آمریکا ورژیم فاسد صهیونیستی تدوین میشود، وجود دارد؟
چرا الگوی پیشرفت کشور اسلامی ما باید همان الگویی باشد که خروجی ذهن های الکلی و استعمال کننده گوشت خوک است؟
در آخر یادآور می شویم،همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند اینجا جمهوری اسلامی ایران است و در این کشور مبنا اسلام و قرآن است. اینجا جایی نیست که سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی بتواند اعمال نفوذ کند. در نظام جمهوری اسلامی پذیرش چنین سندی، معنا ندارد.[۴]

[۱] نساء۱۴۱
[۲]حدیث نبوی
[۳]دیدار هزاران نفر از فرهنگیان سراسر کشور و مسئولان وزارت آموزش و پرورش.۱۷ /اردیبهشت/ ۱۳۹۶
[۴]دیدار هزاران نفر از فرهنگیان سراسر کشور و مسئولان وزارت آموزش و پرورش.۱۷ /اردیبهشت/ ۱۳۹۶

انتهای پیام/

حمید حق دوست

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق