دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۶

آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

فضای مجازی و سند ۲۰۳۰ تکرار اندلس است؛ جوانان بیدار شوند

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال سست کردن عقائد جوانان وخراب کردن اخلاق آن‌ها هستند، گفت: فضای مجازی به بلایی تبدیل شده است، با وجود تمام اتفاقاتی که افتاده است برخی از مدیران کشور می‌گویند که نمی‌توانیم از فضای مجازی صرف نظر کنیم.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله مکارم شیرازی شامگاه سه شنبه در مراسم احیای شب قدر که در مدرسه علمیه امام موسی کاظم (ع) برگزار شد، اظهار داشت: افتخار می‌کنیم پیرو امامی هستیم که فرمان او به مالک اشتر از سخنان تمام صحابه پیامبر (ص) برتر است، جملات کوتاه اما مملو از حکمت امام علی (ع) در نهج البلاغه است.

وی با تاکید بر لزوم الگوگیری از معارف اهل بیت (ع) افزود: راه نجات رفتن به سمت تعالیم اسلام و فرهنگ قرآن است، نهج البلاغه تنها بخش کمی از سخنان امام علی (ع) است و اجازه ندادند که تمام سخنان این امام همام به دست ما برسد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به برنامه‌های دشمن برای نسل جوان گفت: خانواده‌ها باید به فکر جوانان باشند، جوانان در همه صحنه‌ها حضور فعال دارند و به همین دلیل دشمن برای آن‌ها برنامه دارد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به نقش جوانان در پیش برد اهداف انقلاب اسلامی تصریح کرد: جنگ تحمیلی را جوانان به پایان رساندند و آن‌ها در راهپیمایی‌های انقلابی شرکت کردند، اکثر افرادی که در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور پیدا می‌کنند نسل جوان هستند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه جوانان باید بدانند که دشمن به دنبال هدر دادن نیروی جوانان است، ادامه داد: نسل جوان تاریخ اندلس را نخوانده است، مسلمانان در حال پیشروی در اروپا بودند اما مسیحیان اروپایی با رواج روابط بین پسران و دختران در اندلس و دادن شراب مجانی به جوانان این سرزمین، مسلمانان را در اندلس شکست دادند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال سست کردن عقائد جوانان و خراب‌کردن اخلاق آن‌ها هستند، گفت: فضای مجازی به بلایی تبدیل شده است، با وجود تمام اتفاقاتی که افتاده است برخی از مدیران کشور می‌گویند که نمی‌توانیم از فضای مجازی صرف نظر کنیم.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به آفات فضای مجازی برای خانواده‌ها خاطرنشان کرد: اگر به دادگاه‌ها برویم مشاهده می‌کنیم که ریشه بسیاری از طلاق‌ها در فضای مجازی است اما نمی‌دانم که چرا برخی از افراد این قدر به این فضا تعصب دارند.

وی با بیان اینکه جوانان نباید اجازه بدهند که تجربه اندلس دوباره تکرار شود، ادامه داد: سند 2030 و فضای مجازی و رسانه‌های فاسد تکرار آن تجربه است و جوانان باید بیدار شوند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه برخی افراد مفاسد فضای مجازی را می‌بینند اما باز هم از آن طرفداری می‌کنند، عنوان کرد: فضای مجازی خوب است که سالم باشد نه فضای مجازی که صهیونیست‌ها ایجاد کردند و توهین به خداوند و اهل بیت (ع) و مفاسد اخلاقی در آن وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715