سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵

با هم کتاب بخوانیم؛

بسته پیشنهادی کتاب ندای اصفهان برای تعطیلات نیمه خرداد

این ایام فرصت هایی است که می توان در جمع خانواده به بلندخوانی کتاب پرداخت. تیم تولید محتوای ندای اصفهان بر آن شده است که بسته پیشنهادی کتاب با نیم نگاهی به مناسبت های این ایام معرفی کند.

ندای اصفهان- محمد فاتحی

تقارن تعطیلات نیمه خرداد با ماه مبارک رمضان و شب های قدر فرصت خوبی برای مطالعه کتاب است. این ایام فرصت هایی است که می توان در جمع خانواده به بلندخوانی کتاب پرداخت. تیم تولید محتوای ندای اصفهان بر آن شده است که بسته پیشنهادی کتاب با نیم نگاهی به مناسبت های این ایام معرفی کند.

خط امام (مروری اجمالی بر اندیشه های امام خمینی)/ نشر معارف

این کتاب که به همت نشر معارف منتشر شده است، سعی در بازخوانی اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران دارد. کتاب در یک سیر تاریخی سعی در بررسی گفتارهای امام راحل دارد. بخشی از وصیت نامه حضرت امام خمینی را از این کتاب با هم مرور می کنیم:

«شاید جمله لَنْ یفْتَرِقا حتّی یرِدا عَلَی الْحوَض اشاره باشد بر اینکه بعد از وجود مقدس رسول الله ـ صلی الله علیه و آله وسلم ـ هرچه بر یکی از این دو گذشته است بر دیگری گذشته است و مهجوریت هر یک مهجوریت دیگری است، تا آنگاه که این دو مهجور بر رسول خدا در «حوض» وارد شوند. و آیا این «حوض» مقام اتصال کثرت به وحدت است و اضمحلال قطرات در دریا است، یا چیز دیگر که به عقل و عرفان بشر راهی ندارد. و باید گفت آن ستمی که از طاغوتیان بر این دو ودیعه رسول اکرم ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ گذشته، بر امت مسلمان بلکه بر بشریت گذشته است که قلم از آن عاجز است.

و ذکر این نکته لازم است که حدیث «ثقلین» متواتر بین جمیع مسلمین است و [در] کتب اهل سنت از «صحاح ششگانه» تا کتب دیگر آنان، با الفاظ مختلفه و موارد مکرره از پیغمبر اکرم ـ صلی الله علیه و‌آله وسلم ـ به طور متواتر نقل شده است. و این حدیث شریف حجت قاطع است بر جمیع بشر بویژه مسلمانان مذاهب مختلف؛ و باید همه مسلمانان که حجت بر آنان تمام است جوابگوی آن باشند؛ و اگر عذری برای جاهلان بی‌خبر باشد برای علمای مذاهب نیست.

اکنون ببینیم چه گذشته است بر کتاب خدا، این ودیعه الهی و ماترک پیامبر اسلام ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ مسائل أسف‌انگیزی که باید برای آن خون گریه کرد، پس از شهادت حضرت علی (ع) شروع شد. خودخواهان و طاغوتیان، قرآن کریم را وسیله‌ای کردند برای حکومت های ضد قرآنی؛ و مفسران حقیقی قرآن و آشنایان به حقایق را که سراسر قرآن را از پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه وآله وسلم ـ  دریافت کرده بودند و ندای اِنّی تارکٌ فیکُمُ الثقلان در گوششان بود با بهانه‌های مختلف و توطئه‌های از پیش تهیه شده، آنان راعقب زده و با قرآن، ‌در حقیقت قرآن را ـ که برای بشریت تا ورود به حوض بزرگترین دستور زندگانی مادی ومعنوی بود و است ـ از صحنه خارج کردند؛ و بر حکومت عدل الهی ـ که یکی از آرمانهای این کتاب مقدس بوده و هست ـ خط بطلان کشیدند و انحراف از دین خدا وکتاب و سنت الهی را پایه گذاری کردند، تا کار به جایی رسید که قلم از شرح آن شرمسار است.» (خط امام، نشر معارف، چاپ اول، زمستان 1392، ص 208)

لبخند من انتقام من است/جوا آودیچ/ کتابستان معرفت

جنگ بوسنی و کشتار مسلمانان این کشور در جولای 1995 و در جریان کشورگشایی صرب ها از مهمترین وقایع کمتر دیده شده تاریخ معاصر است. در مورد مظلومیت قربانیان این کشتار همین بس که با گذشت سال ها از این واقعه تلخ، هنوز هم نوشتن از این واقعه در بوسنی ممنوع است!

خانم جوا آودیچ (Dzeva Avdic)  نویسنده این اثر، از سن 9 سالگی شاهد این فجایع بوده است. وی به شرح خاطرات خود با زبانی ساده و بدون اغراق و تکلف پرداخته است. آنچه در این اثر بیش از هر چیز دیگری به چشم می خورد صداقت نویسنده است.

برگردان عالی و بدون نقص مترجم جذابیت خواندن این اثر را دوچندان کرده است. مقدمه مترجم نیز کمک شایانی به مخاطب برای همراهی با نویسنده کرده است. این کتاب تاکنون به زبان های فارسی و انگلیسی ترجمه شده است.

این کتاب که به همت نشر کتابستان معرفت در سال جاری منتشر شده است می تواند هدیه خوبی برای جوانان و نوجوانان باشد.

به توان تشکیلات/جواد جلوانی، سلمان هاشمیان/ انتشارات حدیث راه عشق

این کتاب که با محوریت کار تشکیلاتی در فعالیت های فرهنگی انقلابی نگاشته شده است، متشکل از 12 فصل است. نویسندگان این کتاب که در دوران دانشجویی از فعالان جامعه اسلامی بوده اند، با شناسایی آسیب های کار تشکیلاتی به بررسی این موضوع پرداخته اند. این اثر به دنبال چیستی و چرایی کار تشکیلاتی است. در خلال گفتارهای شخصیت های مختلف در خصوص این موضوع، روشن می گردد که کار تشکیلاتی در اسلام ریشه دار است. در این اثر با بررسی اشکال مختلف کار تشکیلاتی در  زمان های مختلف، مدل نهایی آن تبیین می شود.

این اثر توسط جواد جلوانی و سلمان هاشمیان گردآوری شده است و توسط انتشارات حدیث راه عشق منتشر گردیده است.

تمدن رضوی/موسی نجفی/ نشر آرما

این کتاب که جدیدترین اثر دکتر موسی نجفی است، نگاهی بدیع به زندگانی و مساله ولایت عهدی امام هشتم دارد. نویسنده در ابتدا به تعریف مفاهیم تمدن و تمدن سازی در منظومه فکری اندیشمندان اسلامی می پردازد. تمدن در این نگاه، تمدنی است که امام به منزله قلب تپنده آن است. نجفی در ادامه سعی در بیان مولفه‌های تمدن ساز در مکتب سیاسی امام رضا(ع) دارد.

این کتاب توسط نشر آرما به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715