دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۴

بازتاب یک خلاقیت در حوزه فرهنگ شهروندی؛ جان ما و جان درختان شهر

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در جهت حفظ درختان، گفت: در طول سال ۴ یا ۵ دوره از تبلیغات و رویکردهای تبلیغاتی حوزه شهروندی را به بحث درختان اختصاص می‌دهیم.

به گزارش ندای اصفهان، یکی از اقدامات موثری و خلاقانه‌ای که در راستای توسعه فرهنگ شهروندی و حراست از فضای سبز شهری صورت گرفت پلاکارد خوردن درختانی بود که با زبان بی زبانی به شهروندان می‌گفتند که یک تنه مقابل آلودگی هوا ایستاده‌اند، پس شما هم پای سلامتی ما بایستید.

 آغاز این حرکت از هفته درخت‌کاری بود اما این طرح خلاقانه در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای داشت تا همچنان تداوم داشته باشد.

مرتضی رشیدی درباره نصب پلاکاردهایی به درختان سطح شهر با هدف حفظ و نگهداری درختان و فرهنگسازی حفظ محیط زیست، اظهار داشت: این اقدام به مناسبت روز درختکاری در اسفندماه سال گذشته اجرا شد که پس ازآن هم این اقدام تداوم داشت.

وی افزود: بخش زیادی از فضای فرهنگی اصفهان را کوچه باغ‌های شهر تشکیل می‌دهند و بخش بسیار مهمی از کوچه باغ‌ها در غرب اصفهان در واقع ریه این شهر محسوب می‌شوند و ضرورت و اهمیت حفظ درختان و فرهنگسازی در جهت درختان ما را بر آن داشت که در هفته درختکاری این طرح را اجرا کنیم.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان با بیان اینکه بالغ بر ۳۵۰ تابلوی شهری بر این سبک از تبلیغات صورت گرفت، تصریح کرد: بخش زیادی از پیام‌ها هم بر روی درختان به وسیله طناب و نه میخ و پیچ که به درختان آسیب برساند نصب شد.

وی با بیان اینکه اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان از اداراتی است که همواره تبلیغات خلاقانه را مورد استقبال عمومی قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: به همین دلیل برای هر تبلیغ و پیامی که در سطح شهر پخش می‌شود بالغ بر ۱۰ اتاق فکر تشکیل می‌‌گردد و از تجربیات همکاران حوزه شهرداری و اساتید دانشگاه و افراد صاحب نظر و ایده در حوزه‌های مختلف استفاده می‌شود که در نهایت جمع‌بندی این جلسات تبلیغات شهروندی می‌شود.

رشیدی بیان کرد: این اقدام و نصب تابلوها به درختان بازخوردهای بسیار مثبتی در فضای مجازی و نیز بین شهروندان و حتی چندین سایت‌ خارجی به دنبال داشت.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا هنوز هم این اقدامات انجام می‌شود یا مختص به هفته درختکاری بوده است؟ گفت: اهمیت حوزه درخت و حفظ درختان و فرهنگ‌سازی در جهت حفظ درختان در دستور کار اداره توسعه فرهنگ شهروندی و حوزه معاونت اجتماعی شهرداری بوده است و حداقل باید در طول سال ۴ یا ۵ دوره از تبلیغات و رویکردهای تبلیغاتی حوزه شهروندی را به بحث درختان اختصاص دهیم.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق