جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳

سیدرضا اکرمی

توصیه‌هایی برای شب های قدر

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: در شب قدر نیازهای متین، سنگین و جامع را که عبارت است از عاقبت‌بخیری، عزت، سربلندی، توفیق انجام وظیفه، محبت و صفا نسبت به دیگران و در جای خود نیز دافعه داشتن در مقابل دشمنان انسانیت و اسلامیت است بخواهیم.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی در مورد اهمیت شب‌های قدر، اظهار داشت: سوره‌ای بنام قدر در قرآن آمده است، این سوره محتوای سنگین و بسیار ارجمندی دارد؛ خداوند متعال در شب قدر یک پیام فراگیر و عمومی دارد و آن پیام سلام، سلامتی، رحمت و مسالمت پروردگار متعال برای همه جهان و جهانیان می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه ما در شب قدر باید از پیام الهی«سَلامٌ هِیَ حَتَّی مَطْلَعِ الْفَجْرِ» استقبال کنیم، گفت:‌ در شب قدر نیازهای متین، سنگین و جامع را که عبارت است از عاقبت‌بخیری، عزت، سربلندی، توفیق انجام وظیفه، محبت و صفا نسبت به دیگران و در جای خود نیز دافعه داشتن در مقابل دشمنان انسانیت و اسلامیت بخئاهیم و باید از این فرصت‌ها استفاده کرد.

اکرمی با اشاره به اعمال وارد شده در شب قدر، تصریح کرد: اعمال شب قدر همچون استحمام، نظافت، دعا، نیایش، شب زنده داری و به پیشگاه خداوند گریستن است که در راستای شستشوی روح از گناه و معصیت باشد و نیز اعلام آمادگی برای آینده که شایسته و بایسته عمل کنیم و ساختن جامعه‌ای که از هر جهت سربلند و سرفراز باشد.

وی اضافه کرد: شب قدر بهترین فرصت برای تشخیص دانایی و آگاهی، شناخت وظیفه و دانستن صلاح و سعادت خویش است تا با خداوند متعال عهد و پیمان ببندیم که فردی انسانی و خداپرست باشیم.

اکرمی درباره رویدادهای شب قدر اظهار داشت: رویدادهای شب قدر محدود به چند اتفاق نیست و در پیشگاه خداوند متعال مهم این است که برای عاقبت بخیری، خداپرستی و انجام وظیفه نسبت به دیگران اهتمام داشته باشیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری بیان داشت: امام علی (ع) در سال چهلم هجری دشمنان لجوجی پیدا کرد که ابوسفیان یکی از آن افراد بود و بدون شناخت، با آن حضرت دشمنی می‌کرد؛ در نهایت خوارج تصمیم گرفتند در شب نوزدهم علی‌ابن‌ابیطالب ، معاویه و عمروعاص را از میان بردارند، در آن شب عمروعاص به مسجد نرفت، معاویه زخمی شد و حضرت علی(ع) نیز ضربت خورد و پس از دو روز به شهادت رسید.

وی درباره اعمال سفارش شده در این شب‌های مبارک، گفت: خواندن ۲ رکعت نماز برای سلامتی امام زمان (عج) و تعجیل در ظهور آن حضرت، خواندن ۲ رکعت نماز برای شادی روح همه‌ی درگذشتگان و اسیران خاک و ۲۵ بار گفتن ذکر “اللهم اغفرلی لجمیع المومنین و المومنات و المسلمین و المسلمات”، خواندن ۲ رکعت نماز تقدیم به اهل بیت پیامبر(ص) و خواندن دعای توسل، خواندن ۲ رکعت نماز حضرت زهرا(س) در شب‌های مبارک قدر، سفارش شده است.

انتهای پیام/

منبع: جام‌جم آنلاین

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715