سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

عصبانیت مولاوردی و ابتکار باعث خطا در حمله شد

با اوج گیری انتقادات نسبت به عملکرد دولت دو تن از بانوان دولتی برای دفاع از دولت دوازدهم دست به حمله شدید به رقیب سیاسی زده‌اند و به طور هماهنگ ناامیدی از دولت تدبیر و امید را به گردن اصولگرایان انداختند.

به گزارش ندای اصفهان، دولت دوازدهم پس از یکسال از عمر خود با انتقادات زیادی از سوی مردم و جناح‌های سیاسی روبروست. منتقدان دولت حالا طیف‌های مختلفی را شامل می شوند. از جوانان حامی دولت و سلبریتی‌ها گرفته تا برخی اشخاص شاخص سیاسی اصلاح طلب که حامی دولت بودند نیز امروز یا منتقد دولت شده‌اند یا بیان می‌کنند که عملکرد دولت چندان قابل دفاع نیست.

حالا با اوج گیری انتقادات نسبت به عملکرد دولت دو تن از بانوان دولتی برای دفاع از دولت دوازدهم دست به حمله شدید به رقیب سیاسی زده‌اند و به طور هماهنگ ناامیدی از دولت تدبیر و امید را به گردن اصولگرایان انداختند.

در همین ر ابطه، شهیندخت مولاوردی، دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، درباره تحلیل سعید حجاریان از چهار سناریو اصولگرایان مبنی بر به استعفا رساندن دولت، اعمال فشار، پرونده سازی و عملیاتی کردن طرح عدم کفایت رئیس جمهور، گفت: «به وضوح این تلاش ها علیه دولت از ابتدای دولت یازدهم قابل مشاهده است. برخی تمام همّ و غم‎شان این است که چنین اتفاقاتی بیفتد و دولت زمین بخورد.»

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی درباره اعلام پیروزی زودهنگام بیش از ۲۰ میلیون رأیی جناح مخالف دولت برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیز گفت: «شب انتخابات هم نمی شود چنین پیش بینی هایی را انجام داد چه رسد به آنکه ۳ سال دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری بعدی زمان باقی است!»

معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در واکنش این موضوع، بیان کرد: «جامعه شاهد است که متأسفانه چگونه و چطور با طراحی‌های رسانه ای، ایجاد فضای روانی و اقدامات برخی، دولت از مواجهه با یک بحران به بحران دیگر سوق داده میشود. در حالیکه اکنون کشور با تهدیدات خیلی جدی مواجه است و در مواجهه با این تهدیدات، انسجام، وحدت و یکپارچگی نیرو‌های ملی مهمترین مسئله است.»

او درباره اعلام پیروزی زودهنگام بیش از ۲۰ میلیون رأیی جناح مخالف دولت برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار کرد: «این توهم است! چون قطعا اگر مردم تحت فشار قرار بگیرند و مشکلات بیشتری پیش آید، همه ما در قبال این شرایط مسئولیم.»

البته درحالی این دو بانوی دولتی در برابر پیش بینی پیروزی اصولگرایان آنهم با ۲۰ میلیون رای در سال ۱۴۰۰ عصبانی هستند که این پیش بینی را اصولگرایان انجام ندادند و یک اصلاح طلب یعنی «صادق زیباکلام» چنین تصوری درباره آینده دارد. درواقع این اصلاح طلبان بودند که به طور زودهنگام اصولگرایان را پیروز انتخابات ۱۴۰۰ دانستند نه خودشان.

زیباکلام در این زمینه بیان داشت: «دولت احمدی نژاد تکرار نمی شود اما کسر قابل توجهی از ۲۴ میلیونی که به روحانی رأی دادند، در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شرکت نخواهند کرد، در عوض آن ۱۶ میلیون نفری که به آقای رئیسی رأی دادند به حسب تکلیف شرعی همچنان در انتخابات شرکت می کنند و حتی ۳-۴ میلیون از آرای روحانی نیز به آن سبد اضافه می شود بنابراین در سال ۱۴۰۰ نامزد جریان اصولگرا با ۲۰ میلیون رأی پیروز انتخابات خواهد شد.»

با این اوصاف به نظر می رسد که این خود اصلاح طلبان هستند که از دولت ناامید شده اند و چنین پیش بینی‌هایی درباره ریزش رای روحانی و اصلاحات انجام می دهند.

از سوی دیگر اینکه بانوان دولتی سعی دارند در این برهه زمانی که دولت در سیبل انتقادات قرار دارد، بدون در نظر گرفتن وضعیت کشور و مشکلات روز افزونی که مدیریت اجرایی در حل آن وامانده است، با رقیب هراسی جهت این انتقادات را منحرف سازد، چندان کارساز نیست. بانوان مسئول دولتی درحالی القاسازی می‌کنند که ناامیدی از دولت به دلیل عملیات روانی اصولگرایان است که باید پرسید اگر مشکلات ما به ازای واقعی و بیرونی ندارند، چرا مردم باید حرف اصولگرایان را باور کنند. از این نظر بیشتر صحبت‌های این دو مسئول دولتی نادیده گرفتن وضعیت موجود و مشکلات واقعی مردم قلمداد می شود.

دولت در ۵ سال اخیر با حرف درمانی و وعده‌های زیادی مردم را امیدوار کرد و امروز با عدم تحقق این وعده‌ها مشخص است که سطحی از ناامیدی نسبت به دولت بوجود می آید. چه اینکه بسیاری از کارشناسان بیان می کنند که رقیب اصلی دولت نه اصولگرایان بلکه کارنامه کاری خودش است که باید به این موضوع بیشتر توجه کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز