ندای اصفهان

دستگاه بازرسی کانتینر کالا در اصفهان بومی‌سازی شد

کدخبر: 98461
۶ خرداد ۱۳۹۷ در ساعت ۱۱:۰۶ ق٫ظ

به گزارش ندای اصفهان، مهدی کشمیری از ساخت و بومی‌سازی دستگاه بازرسی کانتینری کالا توسط شرکت دانش‌بنیان بهیار صنعت سپاهان، مستقر در این شهرک خبر داد و اظهار کرد: با بومی‌سازی این فناوری در داخل کشور، تولید آن از انحصار کشورهایی از جمله آمریکا و چین خارج شد.

وی افزود: اکنون با دستیابی به دانش فنی ساخت آن در کمتر از یک سال در این شرکت، قیمت آن به حدود یک‌سوم مشابه خارجی رسیده است.

فرید نجات‌بخش مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان بهیار صنعت سپاهان نیز درباره این دستگاه گفت: دستگاه بازرسی کانتینری کالا در محل ورود کانتینرها و ماشین‌های عبوری قرار می‌گیرد و هنگام عبور این خودروها از داخل سامانه، از تمام محتویات داخل کانتینر و نقاط مختلف خودرو عکس‌برداری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عکس‌برداری کامل از داخل خودرو یا کانتینر، شناسایی خودرو از روی پلاک، شناسایی راننده و جلوگیری از ورود کالای قاچاق، از مهمترین قابلیت‌های این دستگاه است.

مدیرعامل شرکت بهیار صنعت سپاهان با بیان اینکه صد و هشتمین نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اصفهان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری اصفهان و با هدف معرفی این دستگاه، در شرکت بهیار صنعت برگزار شد، اذعان داشت: هماهنگی لازم جهت تعیین محل‌های نصب و تمهیدات لازم برای آن، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: دستگاه بازرسی کانتینری کالا در حال حاضر در پاسگاه گلوگاه نایین-اصفهان نصب شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

برچسب‌ها: , , , ,