دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴

آیت‌الله لاریجانی در نشست مسئولان عالی قضایی:

خدمات همه مسئولان در سال‌های مذاکرات هسته‌ای قابل قدردانی است/ همه گروه‌ها نامه رهبری را فصل‌الخطاب قرار دهند

رئیس قوه قضائیه در نشست مسئولان عالی قضایی با اشاره به اینکه خدمات همه مسئولان در سال‌های مذاکرات هسته‌ای قابل قدردانی است، گفت: همه گروه‌ها نامه رهبری را فصل‌الخطاب قرار دهند.

به گزارش ندای اصفهان، آیت الله آملی لاریجانی در نشست امروز مسئولان عالی قضایی با تسلیت ایام عزای حسینی و شهادت امام سجاد (ع) صبر، عزت و کرامت امام سجاد (ع) در مواجهه با مصائب کربلا را عامل شکست نقشه های دشمنان ائمه و اهل بیت (ع) و ماندگاری پیام عاشورا دانست.

آملی لاریجانی گفت: حضرت امام سجاد (ع) شاهد مصائب کربلا و شاهد شهادت پدر، برادر، عمو و اصحاب نزدیک ابا عبدالله بودند با صبر بر این مصائب و نشان  دادن عزت و  کرامت والای برخاسته از بیت نبوت در طول مسیر اسارت و در مجالس یزید و دشمنان اهل بیت شرکت کردند و با جسارت تمام به ادعاهای آنان پاسخ دادند.

مجالس عزاداری ابا عبدالله (ع)، نعمتی بزرگ

رئیس قوه قضاییه افزود: فشارها و سختی های مصائب کربلا و اسارت بعد از آن تأثیری بر عزت و کرامت آن امام بزرگوار نداشت و ایشان با صبری که از حد انسان های معمولی خارج است پیش رفتند و در پاسخ به یزید  فرمودند که آیا مرا از شهادت در راه خدا می ترسانی، شهادت در راه خدا جز کرامت و بزرگی برای ما نیست.

آیت الله آملی لاریجانی مجالس عزاداری ابا عبدالله (ع) را نعمتی بزرگ برای ملت ایران و شیعیان توصیف کرد و با اعلام اینکه باید شکرگزار این نعمت بزرگ باشیم گفت: بحمدالله شاهدیم که مراسم عزاداری ابا عبدالله و عواطف ملت ما در این راه هر روز و هر سال بیش از پیش با شکوه تر می شود و ما باید شکرگزار این نعمت باشیم و بدانیم که  مواهب دنیوی واخروی این نعمت و نعمت محبت اهل بیت و آل الله (ع)، بزرگتر و فراتر از تصورات معمولی ما است؛ همانگونه که به فرموده امام رضا (ع) گریستن بر اباعبدالله (ع) موجب بخشیده شدن و ریزش گناهان بزرگ می شود. (فان البکاء علی الحسین (ع) تحطّ الذنوب العظام)

تأیید مقام معظم رهبری، فصل الخطاب توافق هسته ای

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأیید مشروط برجام از سوی مقام معظم رهبری و تأکید براینکه نامه ایشان در این زمینه «فصل الخطاب» است گفت: در مسیر مذاکرات هسته ای و توافق صورت گرفته و تأیید مشروط برجام کار بزرگی انجام گرفت و باید از مجموعه خدمات همه افراد از رئیس جمهورمحترم تا وزیر خارجه ، تیم مذاکره کننده ، رئیس مجلس شورای اسلامی و همه افرادی که در این راه تلاش کردند حتی منتقدان برجام نیز تشکر کرد.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به تلاش های مجلس شورای اسلامی در جریان مذاکرات گفت: نقش رئیس مجلس در جریان مذاکرات و به عنوان سیاستمدار و صاحبنظری مطلع و آگاه به این مسائل بسیار موثر بود و پیش از آن نیز به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی کمک فراوانی برای پیشبرد این مذاکرات انجام داده بود.

رئیس قوه قضاییه افزود: منتقدین مذاکرات هسته ای و برجام نیز کارشان قابل تقدیر است چرا که برخی از کاستی ها و نواقص بعضاً جدی این توافق را آشکار کردند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری درخصوص تأیید مشروط برجام و با تأکید براینکه این نامه فصل الخطاب و نقطه پایان منازعات در این زمینه است افزود: همه گروهها باید نامه مقام معظم رهبری را «فصل الخطاب» و محور وحدت قرار دهند و از این پس در مسیر اعتدال و با تأنی و تدبیر به فکر آینده و مراحل بعدی اجرای برجام باشند.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: متأسفانه منتقدان گاهی از حد معمول فراتر رفتند و رئیس جمهور، دولت، وزیر خارجه و رئیس مجلس را به اموری منتسب کردند که از آن بَری بودند؛ البته انتقاد صحیح و سازنده بسیار مفید است و موجب توانمندی می شود و هرگاه با تأمل، درنگ و تفکر  پیش برویم به نتایج خوبی می رسیم اما تجاوز از حد اعتدال به ضرر است و موجب شقاق و تفرقه می شود.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه باید از این پس مراقب رفتارهای طرف مقابل و کشورهای 1+5 باشیم تأکید کرد: متأسفانه استقراء بدبینانه نشان داده است که دشمنان در موارد مختلف رفتارهای معقولی نداشته اند و اکنون نیز  اتهاماتی مانند نقض حقوق بشر و دفاع از تروریسم موارد کاملاً نادرستی است که بعد از برجام نیز مطرح می شود و تلاش می کنند تحریم ها را از جهتی دیگر به ما تحمیل کنند اما باید بدانند که کشور ما زیر بار هیچ تحریم جدیدی نمی رود.

رئیس قوه قضاییه با تأکید براینکه مقام معظم رهبری همواره در جریان مذاکرات بوده اند و بیش از هر فرد دیگری بر مذاکرات اشراف داشته‌اند و در مواقع لزوم تذکر می دادند گفت: فارغ از بحث برجام، یکی از مهمترین نکاتی که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشته اند این است که باید زندگی اقتصادی کشور راه مستقل خود را پیش گیرد و اقتصاد کشور به مسائل هسته‌ای گره نخورد. متأسفانه عده ای با پیش بینی های نادرست و ایجاد توقع نابجا چنین القا کردند که برجام همه مشکلات را حل می کند اما برای اینکه کشور قدرتمند و با صلابت روی پای خود بایستد باید موضوع اقتصاد مقاومتی را فارغ از برجام همچنان در نظر داشت.

آیت الله آملی لاریجانی با توصیه به تلاش دولتمردان برای حل مشکلات مردم و ایجاد گشایش در وضعیت اقتصادی کشور در پی لغو تحریم ها افزود: برداشته شدن تحریم ها بر اثر برجام در کنار اقتصاد مقاومتی و رونق تولید می تواند مسیر آینده را مشخص کند و امیدواریم همه مسئولان و غیر مسئولان و صاحبان سرمایه در پیشبرد این مسیر به کشور کمک کنند.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانها ادامه یافت و بندهایی از آن به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.

انتهای پیام/

منبع: پایگاه اطلاع رسانی اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715