سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴

موسوی لارگانی:

برخی به بهانه اعتمادسازی حضور جک استراو در ایران را عادی جلوه می‌دهند

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: متاسفانه با وجود تاکید رهبری برای جلوگیری از نفوذ، برخی با توجیهاتی همچون اعتمادسازی ورود افراد نظیر جک استراو را بدون اشکال جلوه می‌دهند.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی‌ لارگانی با اشاره به حضور جک استراو در این شهر گفت: نکته‌ای را مقام معظم رهبری در ارتباط با توافقنامه ایران با گروه ۱+۵ با صراحت تاکید کردند و آن این بود که ایشان فرمودند مذاکره با آمریکا ممنوع به دلیل مضراتش است.

وی افزود: نظر رهبر انقلاب این بود که باید جلوی نفوذ دشمن را بگیریم و این توافق‌نامه به‌گونه‌ای نشود که دشمن بخواهد در کشور نفوذ کرده و فکر کند همچون قبل از انقلاب که اموال ایران را به تاراج می‌بردند و حتی به قول خودشان حق توحش می‌گرفتند می‌تواند عمل کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان اظهار کرد: امروز آقا می‌فرمایند اینها از در بیرون شدند و از پنجره وارد می‌شوند.

موسوی‌لارگانی تصریح کرد: متاسفانه با وجود تاکید رهبری برای جلوگیری از نفوذ، برخی با توجیهاتی همچون اعتمادسازی ورود افراد نظیر جک استراو را بدون اشکال جلوه می‌دهند.

وی ادامه داد: نکته‌ای که بارها عرض کردیم و بزرگان هم گفتند این است که بعد از توافق هسته‌ای اگر کشورهایی بخواهند وارد کشور بشوند باید تکنولوژی را وارد کنند نه اینکه فکر کنند ایران یک بازار خوبی برای فروش کالاهای آنهاست و با هدف ایجاد اشتغال و درآمد برای کشورشان وارد ایران شوند.

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بحث مذاکرات، آمریکا بحث جدایی دارد؛ بیان کرد:  وقتی ولی امر ما می‌گوید مذاکره با آمریکا ممنوع است ما دیگر حق اینکه بخواهیم با آمریکا ارتباط برقرار کنیم را نداشته و نباید اجازه دهیم افرادی مثل جک استراو و دیگران که به دنبال نفوذ هستند؛ داخل کشور شوند.

موسوی‌لارگانی گفت: همان‌گونه که از ورود جک استراو به دانشگاه هنر در اصفهان جلوگیری شده به‌نظرم در شهرهای دیگر نیز باید اجازه ورود اینگونه افراد را ندهند چون تقریبا اگر بخواهیم با اینگونه افراد ارتباط برقرار کنیم به گونه‌ای بی‌اعتنایی به فرمایش رهبری است.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چه استعدادهایی در اصفهان وجود دارد که چشم طمع دشمنان را به خود جلب کرده است افزود: به نظرم با وضعیتی که اصفهان به لحاظ میراثی و آثار ارزشمند دارد، قبلا هم متاسفانه استکبار جهانی و استعمار پیر انگلستان داشته‌های آن را به تاراج بردند و حالا این حضور آنها شاید به بهانه بحث گردشگری است ولی این‌ها به دنبال این هستند که جای پا برای خودشان باز نمایند.

موسوی‌لارگانی با اشاره به نحوه مقابله دولت با دشمنان برای جلوگیری از نفوذ اظهار کرد: بهترین راهکاری که دولت برای جلوگیری از نفوذ دشمن می‌تواند در پیش بگیرد عمل به فرمایشات رهبری است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با یادآوری این‌که مقام معظم رهبری شاید ۲۰ سال پیش بحث شبیخون فرهنگی را هشدار دادند، تصریح کرد: اگر دولتمردان آن‌ روز به این هشدار توجه کرده بودند امروز یک سری مشکلات فرهنگی که گریبان‌گیر جامعه ما شده وجود نداشت.

موسوی‌لارگانی اضافه کرد: امروز اگر مسئولان هشدارهای آقا که می‌فرماید اجازه نفوذ به دشمن ندهید را توجه کنند قطعا ما با مشکل روبرو نمی‌شویم.

وی در پایان با اشاره به اینکه رهبری با بینش بالای سیاسی که دارند برخی از مطالب را با شهامت و شجاعت بیان می‌نمایند، عنوان کرد: قطعا خیلی از افرادی که در دولت و مجلس هستند پس از گذشت سال‌ها گوشه‌ای از تجربیات رهبری را به دست می‌آورند بنابر این وقتی هشدار می‌دهند توجه به همان هشدارها و عمل به آنها می‌تواند بهترین راهکار باشد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز