پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

وقتی “التماس” جای “تذکر” را در صحن علنی شورای شهر اصفهان می‌گیرد

پرداخت معوقات کارگران و کارکنان شرکت‌های تحت امر شهرداری اصفهان موضوع اصلی سی‌وچهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان بود.

به گزارش ندای اصفهان، فتح الله معین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در سی‌وچهارمین جلسه علنی این شورا، با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: این ماه جایگاه ویژه‌ای در بین همه مسلمانان به ویژه شیعیان به واسطه شهادت حضرت علی (ع) دارد و در همین راستا اقدامات موثری برای حمایت اقشار آسیب‌پذیر انجام شده که جا دارد از همه آن‌ها تقدیر شود.

رئیس شورای شهر اصفهان افزود: در سال‌های گذشته شهرداری اصفهان خدمات ارزنده‌ای به مردم در ایام ماه رمضان ارائه کرده است و از شرکت اتوبوسرانی اصفهان می‌خواهیم که همچون گذشته امکانات مناسب حمل و نقلی را برای حضور مردم در مراسم این ماه فراهم کند.

لزوم توجه به کرامت انسانی کارگران

در ادامه امیر احمد زندآور در نطق میان دستور با بیان اینکه قوانین بین‌المللی کار به صراحت روی این نکته تأکید دارند که نیروی کار کالا نیست و نباید آن‌ را به عنوان کالا محسوب کنیم، اظهار داشت: در این قوانین بیان شده‌ است ما با انسانی که صاحب فکر، اندیشه و خانواده است سر و کار داریم، به همین منظور باید کرامت انسانی همراه با کارآمدی نظام تولید و بهره‌وری مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در این قوانین آمده است کسی نباید به هیچ بهانه‌ای کرامت انسان را مورد خدشه قرار دهد، خاطرنشان کرد: به همین منظور باید نسبت به حل مسئله عدم پرداخت مطالبات کارگران زحمت‌کش شرکت‌های خدماتی و فضای سبز که موجب ایجاد مشکلات متعددی شده‌ است اقدام شود که همین امر توجه همکاران ما در شورای شهر و همچنین مدیران شهری را می‌طلبد.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان پیرامون روز اهداء عضو با بیان اینکه دین مبین اسلام اهمیت زیادی بر بحث نجات جان انسان‌ها قائل است و آیاتی نیز در این مورد آمده‌است، تصریح کرد: متأسفانه هرساله تعداد زیادی از بیمارانی که در لیست دریافت عضو هستند به علت نبود اهدا کننده جان می‌سپارند.

وی ادامه داد: این درحالی است که اعضای سالم افراد مبتلا به مرگ مغزی زیر خاک مدفون می‌شود، به همین منظور باید این نکته در جامعه فرهنگ‌سازی شود که هرکس و در هر سنی می‌تواند در صورت رضایت بستگان اهدا کننده عضو باشد، تا با این موج فرهنگ‌سازی نسبت به بهبود آمار اهداکنندگان عضو و کسانی که به این واسطه جان تازه‌ای پیدا می‌کنند اقدام شود.

تأکید بر ورود جدی شورای شهر به طراحی ایستگاه‌های خط ۲و ۳ قطار شهری

در ادامه شیرین طغیانی رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق میان دستور پیرامون ایستگاه‌های قطار شهری اصفهان، اظهار داشت: ۲۰ ایستگاه خط یک متر اصفهان گویی همچون دانه‌های تسبیح به هم متصل شده‌اند؛ در صورتی که به نظر می‌رسید این شرایط می‌توانست ظرفیت‌های مناسبی را برای سیما و منظر شهر اصفهان فراهم کند.

وی با بیان اینکه تحقق این پتانسیل کاملاً وابسته به نوع برخورد مدیریت شهری و طراحان با این ایستگاه‌ها است، گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد در این ایستگاه‌ها نه تنها از این ظرفیت به درستی استفاده نشده ‌است بلکه این ایستگاه‌ها که می‌توانستند علاوه بر ایجاد نقش نمادین و نشانه‌ای در سیما و منظر شهر بوده و تأثیر بسیار مثبتی بر خط آسمان شهر اصفهان نیز بگذارند؛ حتی پاسخگوی کمترین انتظاری که از آن‌ها می‌رفت یعنی ایجاد نقش نشانه‌ای در عملکرد ویژه این بناها نیز نبوده‌اند.

این عضو شورای شهر پیرامون چالش‌های این ایستگاه‌ها، تصریح کرد: حاکمیت معماری متنوع، استفاده از مصالح به شدت متفاوت و همچنین کیفیت متفاوت ایستگاه‌ها از چالش‌های این فرصت بی‌نظیر هستند، جالب است که همه این موضوعات نقدهایی است که توسط مردمی که عمدتاً در زمینه طراحی معماری نیز تخصص چندانی ندارند به این ایستگاه‌ها وارد است.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد هیچگونه طرح جامعی درمورد طراحی این ایستگاه‌ها از ابتدا حاکم نبوده‌است و طراح یا طراحان بسته به ذوق شخصی خود نسبت به طراحی این بناها اقدام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این رویه برای طراحی ایستگاه‌های خط ۲ و ۳ نیز کاملاً رایج است و انتظار می‌رود شورای اسلامی شهر و شهردار با جدیت وارد این مسئله شود تا ضمن توجه به صرفه اقتصادی این ایستگاه‌ها که بسیار نیز در جهان مرسوم هستند در اثر بخشی این ایستگاه‌ها با معماری بی‌نظیر آن بر سیما و منظر شهری نیز بیافزایم.

در ادامه علیرضا نصراصفهانی نایب رئیس شورای شهر اصفهان نیز در نطق میان دستور اظهار داشت: از مشکلات اصلی توسعه شهرنشینی استفاده از خودروهای شخصی است، از طرفی، رویکرد سنتی در خصوص توسعه بزرگراه‌ها و پارکینگ‌ها با توجه به محدودیت‌های بودجه و زمان بالای اجرا دیگر نمی‌تواند راهکارهای حل مشکلات باشد.

وی با بیان اینکه کلید حل این مشکل استفاده بهینه از فناوری‌ها و امکانات موجود و ایده استفاده از سامانه‌های حمل و نقل هوشمند است، تصریح کرد: این سامانه‌ها سبب حل بسیاری از مشکلات حمل و نقل شهری می‌شود؛ هر چند استفاده از این سیستم دارای هزینه اولیه زیاد است اما معتقد هستم مزایایی همچون کاهش ۴۴ درصدی هزینه‌های ناشی از تصادفات، کاهش آلودگی هوا و کاهش زمان سفر، استفاده از آن را توجیه می‌کند.

التماس از شهردار نسبت به پراخت معوقات کارگران شهرداری

کوروش محمدی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورا با بیان اینکه بخش‌هایی از جامعه با توجه به رأیی که به ما داده‌اند از ما انتظاراتی دارند، اظهار داشت: درست است ما نمی‌توانیم تمام مشکلات را رفع کنیم اما اینکه پرسنلی که با ما و مجموعه مدیریت شهری مرتبط هستند چندین ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند واقعاً برای بنده به عنوان عضو شورای شهر دردآور است.

وی ادامه داد: بنده به خود به عنوان عضوی از شورای شهر نسبت به غفلت در این مسئله و فراموشی رسالت اصلی خود متذکر می‌شوم و مطمئنم که در این زمینه مقصر هستم و از خداوند تقاضا دارم توفیق دهد در ادامه مسیر نسبت به ایفای درست رسالت خود موفق و سربلند باشم.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: در پایان به جای تذکر از شهردار و تمام مدیران آن التماس می‌کنم نسبت به پرداخت این معوقات تلاش کنند.

انتقاد از ورود خودروی مقامات به میدان امام

در ادامه مهدی مزروعی اظهار داشت: با وجود اینکه خوشبختانه در سال‌های گذشته شاهد تصویب قانون ممنوعیت ورود خودروها به محدوده میدان نقش‌جهان بوده‌ایم اما متأسفانه اکنون سهل‌انگاری یا مسامحه شاهد حضور تعداد زیادی اتوبوس در این میدان بوده‌ایم؛ از سویی دیگر برخی مواقع شاهد حضور خودروی مقامات در این میدان هستیم که این نکته نیز باید به هیچ وجه داده ‌نشود.

وی ادامه داد: برای مردم مشاهده ورود خودرو و نقض این قانون توسط افرادی که خود این قوانین را تصویب کرده‌اند خوشایند نیست و باید نسبت به حل این مسئله تلاش کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: موضوع دیگری که پیرامون میدان نقش‌جهان مطرح است وجود کلانتری ۳۵ در ورودی بازار قیصریه است که واقعا از باب ازدحام، احتمال درگیری و حضور متهمین با دستبند و پابند با شعار گردشگری و هویت شهری تناسبی ندارد و باید راهکاری در این زمینه اتخاذ شود.

پرداخت به موقع حقوق کارگران از حقوق شهرداری است

در ادامه اصغر برشان نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: پرداخت به موقع حقوق کارگران جزو دیون محتاجه و از تکالیف اصلی شهرداری و مجموعه وابسته به آن است اما متأسفانه در برخی سازمان‌ها شاهد به تعویق افتادن این پرداخت‌ها هستیم، به همین منظور از شهردار اصفهان مصرانه تقاضا دارم نسبت به پرداخت حقوق‌های معوقه و مزایای کارگران اقدام شود.

وی افزود: با توجه به نزدیک فصل تابستان و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری درخواست می‌کنم برنامه‌های لازم برای تفریحات شاد و سالم دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها انجام شود.

برشان گفت: همچنین اجرای حلقه چهارم اصفهان نیز یکی دیگر از ضروریات اصلی شهر است و باید به این نکته توجه داشت که تأخیر در اجرای این پروژه سبب بروز ضرر خواهد شد.

وی ادامه داد: تکمیل این پروژه نیازمند هماهنگی با شهرداران شهرهای همجوار، استانداری، اداره کل راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس است و امیدوارم اقدامات مناسب در این زمینه انجام شود.

در پایان فریده روشن رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا نیز با اشاره به سالروز انتخابات شورای اسلامی شهر اظهار داشت: نباید عهد و پیمانی که با مردم بستیم را فراموش کنیم و باید نسبت به انجام این حقوق اقدام کنیم.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق