سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

فرآیند انتخاب افشانی در بیرون از شورای شهر تهران رقم خورده است

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: افشانی فارغ از رزومه‌اش که همراه با انتقاداتی در گذشته بوده است، مسئولیت‌های مهم ملی در کارنامه خود ندارد ضمن اینکه فرآیند انتخاب افشانی بیرون از شورای شهر تهران رقم خورده است.

به گزارش ندای اصفهان،مرتضی طلایی عضو سابق شورای شهر تهران پیرامون انتخاب شهردار جدید تهران و فرآیند انتخاباتی که منجر به بگوومگوهای سیاسی و اختلاف‌برانگیز میان اصلاح‌طلبان شده است، گفت: به‌‌نظر می‌رسد تنها کسی که احتمال کمتری برای انتخاب داشت آقای افشانی بود ولی به‌ هر صورت انتخاب شدند. به‌اعتقاد بنده همه ما موظفیم که به وی کمک کنیم تا موفق شود و امیدوارم که وی بتوانند این مأموریت و مسئولیت سنگین را به‌خوبی انجام دهند و از عهده آن برآیند و کسانی هم که در شورای شهر وی را انتخاب کردند به‌دور از سهم‌خواهی به وی در انجام مسئولیتش کمک کنند.

وی تصریح کرد: به‌اعتقاد بنده شهردار تهران باید در حداقل حالت ممکن بهره‌ای علمی داشته باشد و حتی گاه باید برای شهرداری تهران جایگاه شخصیتی فراملی قائل باشیم. در عین حال رزومه و سابقه کاری آن فرد نیز نشان‌دهنده موفقیت او در مسئولیت‌های قبلی باشد و نشانه کارآمدی او باشد. اما در مورد آقای افشانی فارغ از رزومه وی که همراه با انتقاداتی در گذشته بوده است و هرچند مسئولیت استانداری فارس را به‌عهده داشته اما مسئولیت‌های مهم ملی در کارنامه خود ندارد. اما به‌ هر جهت الآن وی انتخاب شده و نمی‌توان اکنون گفت و پیش‌بینی کرد که عملکرد وی در آینده چگونه خواهد بود. اما باید مدتی بگذرد تا ببینیم که گام‌های نخستین خود را چگونه برمی‌دارد و درآن حال می‌توان از موفقیت و یا عدم موفقیت وی سخن گفت. وظیفه و آرزوی ما این است‌که افشانی در کارش موفق شود.

طلایی همچنین اظهار داشت: بنده نیز خود را در مقام اظهارنظر درباره وی نمی‌دانم و درحال‌حاضر نه خوشبین و نه بدبین هستم. اما اگر واقع‌بینانه به مسئله نگاه کنیم باید گفت که وی شرایط سختی را در شهر تهران خواهد داشت و کار با شورای کنونی نیز سخت است و با اینکه وی منتخب همین شوراست اما به‌نظر می‌آید که اتفاقات دیگری در انتخابش دخیل بوده است که شاید شورای شهر در آن دخالت چندانی نداشته است. حتی در رسانه‌ها شنیدیم که در مرحله اول رأی آقای مکارم از وی بیشتر بوده است و این نشان از این دارد که بیرون از شورا اعمال نظراتی وجود دارد.

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: متأسفانه حاکم بودن برخی بحث‌های سیاسی بر شورای شهر تهران نشان می‌دهد که تصمیم‌گیری‌ها درون شورا اتفاق نمی‌افتد و مبتنی بر نگاه کارشناسی محض و انتخاب از این راه نیست که نتیجه آن پیشرفت و عمران و آبادی شهر تهران باشد. آنچه بیشتر در شورای پنجم مشاهده می‌شود این است ‌که به‌دنبال انتخاب چهره‌ای هستند که تحت امر عده‌ای از اعضای شورا باشد و تحت نظر آنان گام بردارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: الآن حتی اگر فردی کارآمد هم با سابقه درخشان و موفق بر سر کار بیاید، به‌نظر بنده با این شورا کاری سخت خواهد داشت. آنچه برای آقای نجفی رخ داد این بود که عده‌ای سعی می‌کردند کم‌کاری در شهر تهران را با تخریب نیروهای انقلابی جبران کنند و اگر در روند کارشان موفق نبودند، انگشت اتهام را به‌‌سمت نیروهای انقلابی نشانه بگیرند تا قیافه حق‌به‌جانب گرفته و بقیه را متهم کنند و از این راه خود را در سستی‌کاری تبرئه کنند.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق