یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
 نگاهی به روند عملیات بزرگ «حلب»؛ آزادی ۱۵۰ کیلومتر مربع تاکنون+نقشه   

باوجود قطع مسیر امدادی ارتش سوریه در جنوب استان حلب و کند شدن پیشروی نیروها، ۱۵۰ کیلومتر مربع از مناطق جنوب غربی این استان در ۲ هفته اخیر از اشغال تروریست ها آزاد شده است.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از فارس، نزدیک به سه هفته از آغاز عملیات آزادسازی جنوب غربی استان حلب می گذرد و نیروهای ارتش سوریه، دفاع مردمی و مقاومت حزب الله لبنان با حمایت جنگنده‌های روسی موفق شده‌اند به پیشروی‌های محسوسی دست یابند.

در صورت آزادسازی جنوب غربی استان حلب، ارتباط عناصر تروریستی با یکدیگر در حومه استان ادلب و حلب قطع خواهد شد و گام نخست برای آزادسازی استان ادلب برداشته می‌شود.

آزادی ۱۵۰ کیلومتر مربع در جنوب غرب حلب

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله تاکنون نزدیک به ۱۵۰ کیلومتر مربع از مناطق جنوبی غربی استان حلب را آزاد کرده‌اند و آخرین خبرها حاکیست، دولت سوریه پس از وقفه‌ای طولانی مدت، با کمک متحدان خود درصدد ایجاد تغییرات بزرگ در میدان نبرد با عناصر تروریستی مورد حمایت جبهه غربی، عربی، صهیونیستی در شمال و شمال غرب این کشور است.

مناطق آزاد شده

به گزارش فارس، آزادسازی روستاها و شهرک‌های حدادین، الجابریه، الوضیحی، عبطین، کدار، الملیحه، ثکنه کدار، السابقیه، الصفیره، بلاس، جوره الجحاش، رسم الشیخ قیقان، دیر صلیبه، کفر عبید، الایوبیه، القراصه، الحمیره، خلصه ، الحویره الکساره، مجبل الوضیحی و پاکسازی ارتفاعات و مزارع الشهید، زهمول، مداجن زیتونی، الدباغات، الحلبی، مرعی، خیرو، قبلی، المحروقات، الصنوبرات و قلعه نجم بخشی از موفقیت‌های روزهای اخیر نیروهای ارتش سوریه در حومه جنوب غربی استان حلب به شمار می آید.

اما در حومه شرقی استان نیز نیروهای سوری توانستند بر روستاها، شهرک‌ها و ارتفاعات النعام، الناصریه، الحویجه، بقجه (بقشه)، الحویجینیه، البریجیه، الجبول، تل نغموس، تل سبعین و المفلسه به طور کامل سیطره پیدا کنند.

به گزارش فارس، همزمان با عملیات نیروهای ارتش سوریه در جنوب غرب استان حلب، عملیات آزادسازی شمال استان حماه و شمال شرق حومه لاذقیه نیز ادامه دارد و در صورت موفقیت ارتش، نیروهای مردمی و نیروهای مقاومت در سه جبهه یاد شده، ارتباط عناصر تروریستی در استان ادلب با دیگر گروه‌های تروریستی قطع خواهد شد و آزادسازی این استان با واقیعیت‌های میدانی نبرد منطبق‌تر می‌شود.

برای مشاهد اندازه بزرگ‌تر نقشه اینجا     را کلیک کنید

سقوط مسیر «اثریا-خناصر» روند پیشروی را کُـند کرد

روز شنبه و یکشنبه گذشته، تروریست‌های داعش موفق شدند با حمله به شهرک «اثریا» و اشغال آن، مسیر این شهر به «خناصر» را از تسلط ارتش سوریه خارج کنند. این اتفاق سبب قطع کامل مسیر استان «حماه» به مناطق شمالی آن و شهر حلب شد.

تعداد زیاد نیروهای داعش و حمله با چند انتحاری سبب شد داعش بتواند بر مسافتی حدود ۱۰ کیلومتر بعد از «اثریا» در مسیر به سوی خناصر را اشغال کند اما ارتش سوریه عملیات بازپس‌گیری آن را بسرعت آغاز کرد.

یک منبع میدانی در این خصوص گفت: عملیات‌ها در ریف جنوب شرقی و غربی حلب ادامه دارد اما قطع مسیر اثریا-خناصر کار را کُند کرده است زیرا در حالی که پیشروی به سوی فرودگاه محاصره شده «کویرس» ادامه داشت، پس از تسلط بر دو شهرک «الحویز» و «القراصی» و همچنین شهرکهای «الجدیده» و «الجبول» در شرق حلب، هنوز هیچ منطقه جدیدی از اشغال داعش خارج نشده است.

در مقابل، ارتش سوریه کار بازپس‌گیری اثریا را بسرعت آغاز کرده و از منطقه «خناصر» در حال پاکسازی مسیر به سمت «اثریا» است و تاکنون تا حدود ۱۲ کیلومتر از مسیر ۲۴ کیلومتری «اثریا-خناصر» را پیش آمده است.

همچنین یک منبع میدانی گفت که ارتش تاکنون پنج عملیات هلی برن در پیرامون اثریا انجام داده است اما عناصر داعش بشدت مقاومت می‌کنند و در این راه از افراد انتحاری بسیار بسیار بهره می‌برند. هم‌اکنون درگیری‌های شدید در منطقه اثریا ادامه دارد.

موقعیت مسیر «اثریه» به «خناصر» در جنوب حلب

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز