پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

بروز نشانه‌های کاهشی در بازار سکه اصفهان/ رنگ سبز بر رخسار بورس نقش بست

بازارهای مالی شهر در اولین روز کاری هفته با نوسانات مثبت در بازار بورس و افت ارزش سکه در دو بخش آتی و نقدی همراه شدند.

به گزارش ندای اصفهان،بازارهای مالی شهر در اولین روز کاری هفته با نوسانات مثبت در بازار بورس و افت ارزش سکه در دو بخش آتی و نقدی همراه شدند.

در این میان هر سکه تمام بهار آزادی ۴۵ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و ارزش قراردادهای آتی نیز تا ۶۳ هزار تومان افت کرد.

همچنین در این روز کاری مهم‌ترین اخباری که از گوشه و کنار بازارهای مالی شنیده شد و بر نوسانات این بازارها تأثیر گذاشت به ترتیب به رشد قیمت فلزات در بازارهای جهانی، عقب‌گرد انس طلا در بازارهای بین‌الملل، پیش‌فروش ۱۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی سکه، رشد ۹٫۳ درصدی اجاره بهای مسکن در زمستان ۹۶، پیش‌بینی نفت ۱۰۰ دلاری، عرضه ۱۵۴ هزار تن فرآورده پتروشیمی و نفت در بورس کالا، افزایش ۳ دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی و رشد شاخص داوجونز در بازارهای مالی خارجی اختصاص داشت.

* سبزپوش شدن نمادهای بورسی

نمادهای بازار بورس با روند مثبت همراه شدند و از نیمه دوم بازار سبزپوش شدند. شاخص بازار در اولین روز معاملاتی هفته ۲۰۰ واحد رشد کرد و بر سکوی ۹۳ هزار و ۸۹۱ واحد تکیه زد.

حجم معاملاتی ۴ هزار میلیارد به ثبت رسید و به ترتیب نمادهای فولاد، وتجارت و خزامیا به ثبت رسید و در این میان نمادهای فخاس، کگل و جم نیز بیشترین افزایش ارزش بازار را رقم زدند.

حجم معاملات نیز اکثراً به معاملات بلوکی اختصاص داده شد و همین امر مهم‌ترین عامل افزایش حجم دادوستدها در این روز کاری بود.

اکثر نمادهای گروه بانکی با افزایش ارزش سهام خود در این روز کاری همراه شدند و همپای نوسانات بازار بورس به نوسان پرداختند. در این میان می‌توان به نمادهای وانصار، وپست و وبصادر اشاره کرد.

در گروه کانه‌های فلزی نیز دو نماد کدما و کگل روند رو به رشدی را طی کرد و دیگر نمادهای این گروه نیز کم و بیش با روند منفی همراه شدند.

اکثر نمادهای گروه فلزات با روند مثبت همراه شدند که در این میان می‌توان به نمادهای ذوب، فرآور و فخاس اشاره کرد. در این روز همچنین فولاد با روند منفی همراه شد و بخش از ارزش خود را از دست داد. فایرا نیز در این گروه بعد از بازگشایی بازدهی ۱۰ درصدی را از محل تغییرات قیمت به ثبت رساند.

نیمی از نمادهای گروه پالایشی به دنبال پیش‌بینی رشد ارزش نفت تا ۱۰۰ دلار، با روند مثبت همراه شدند و کم و بیش در درصدهای مثبت نوسان کردند که در این میان می‌توان به نمادهای شبندر، شاوان و ونفت اشاره کرد.

بازار فرابورس نیز از روند مثبت این روز بازنماند و ۴٫۱ واحد رشد کرد و بر سکوی یک هزار و ۷۴ واحد تکیه زد. مارون، خراسان و خدیزل بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص بازار فرابورس گذاشتند.

حجم دادوستدهای این بازار نیز ۲۳۷ میلیون سهم برآورد شد و ارزش این دادوستدها نیز یک هزار و ۹۴۶ میلیارد ریال برآورد شد. اکثر نوسانات مثبت این بازار به دلیل اخبار مثبتی بود که در رابطه با متغیرهای اقتصادی شنیده شد.

* افزایش قیمت‌ها در بازار ارز

در بازار ارز ۲۹ ارز روند رو به رشدی را طی کردند و با افزایش ارزش همراه شدند. ۵ ارز نیز با افت ارزش همراه شدند و ۵ ارز دیگر نیز با ثبات قیمت همراه شدند.

پوند انگلیس نیز در این روز کاری به ارزش ۵ هزار و ۶۸۷ تومان رسید و دلار آمریکا نیز همچنان در قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد.

لیر ترکیه نیز ۹۷۳ تومان ارزش‌گذاری شد و یورو نیز ۵ هزار و ۱۶ تومان دادوستد شد. فرانک سوئیس نیز ۴ هزار و ۱۹۹ تومان قیمت گذاری شد.

همچنین بر اساس دادوستدهای این روز کاری هر درهم امارات بر سکوی یک هزار و ۱۴۳ تومان تکیه زد.

همچنان معاملات ارزش در سیستم نیما به ثبت می‌رسد و همین امر منجر شده است تا از تغییرات ناگهانی قیمت ارزها جلوگیری شود.

* افت ۴۵ هزار تومانی سکه طلا

سکه طلا در بازار نقدی و آتی ارزش خود را از دست داد و در بازار نقدی به ارزش دو میلیون و ۶۱ هزار تومان رسید. این در حالی بود که انس طلا در بازارهای جهانی با روند مثبت همراه شد.

در این میان سکه طرح قدیم ۲۵ هزار تومان رشد کرد و به ارزش یک میلیون و ۹۸۶ هزار تومان تکیه زد. نیم سکه و ربع سکه نیز بدون تغییر قیمت باقی ماندند و به ترتیب در قیمت‌های یک میلیون و ۱۱ هزار تومان و ۵۹۶ هزار تومان تکیه زدند.

هر سکه گرمی نیز ۱۵ هزار تومان رشد کرد و بر سکوی قیمتی ۳۷۶ هزار تومان صعود کرد. مثقال طلا اما ۳ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۸۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

در این میان تمام قراردادهای آتی سکه با روند منفی همراه شدند و از ۶۳ هزار تومان تا ۱۴ هزار تومان افت کردند. بیشترین افت ارزش در قراردادهای سررسید کوتاه مدت به ثبت رسید.

هر قرارداد آتی سررسید اردیبهشت ماه به ارزش ۲ میلیون و ۵۱ هزار تومان رسید و از قیمت نقدی کمتر شد که این اتفاق نشان دهنده بروز نشانه‌های کاهشی در بازار سکه است.

هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز کاهشی معامله شد و قیمت ۲۶۵ هزار و ۳۰۰ تومان به خود دید.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز