چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷

شب گذشته صورت گرفت؛

اقدام تامل برانگیز شهرداری اصفهان در نصب مجسمه کاوه آهنگر در میدان آزادی

تندیس کاوه آهنگر که سال ۱۳۸۱ از میدان آزادی برچیده شده بود در اقدامی تامل برانگیز، شامگاه گذشته(یکشنبه) مجددا در این میدان نصب شد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، تندیس کاوه آهنگر که سال ۱۳۸۱ از میدان آزادی برچیده شده بود در اقدامی تامل برانگیز، شامگاه گذشته(یکشنبه) مجددا در این میدان نصب شد.

بی شک نام‌گذاری میادین، بزرگراه‌ها و خیابان‌های اصلی به نام مشاهیر و مفاخر هر شهری، یادآور تاریخ آن شهر است که این مسئله پس از طرح موضوع در شورای فرهنگ عمومی شهر و پس از تصویب اعضاء، صورت میپذیرد.

متاسفانه در چند ماه گذشته جریانی با ادعای پیاده سازی شاخصه های حکمرانی خوب به دنبال ترویج باستان گرایی در شهر شهیدان است.

هرچند نصب مجسمه کاوه آهنگر در یکی از میادین اصلی شهر اصفهان به عنوان نماد مبارزه با ظلم و استبداد و با توجیه تعلق به یکی از روستاهای منطقه فریدن اصفهان، اقدامی به ظاهر شایسته به نظر میرسد ولی بیانگر پشت پرده باستان گرایی حاکم بر مدیریت شهری جدید، گسترش فعالیت تبلیغاتی ایرانی گری و ترویج ایران باستان با رویکرد تبلیغ زرتشت در سطح جامعه به ویژه در میان قشر جوان است.

موضوعی که با شیوع فرقه های نوظهور انحرافی که با هدف تضعیف و ایجادانحراف در مبانی و ارزش های فرهنگی جامعه اسلامی از سوی صاحبان اتاق فکر و مخازن فکری غربی- صهیونیستی به شدت دنبال می گردد، بسترهای ضد دینی اجرای طرح باستان گرایی و گرایش به زرتشت را بیش از پیش نشان می دهد، صحبت از فتنه ای پیچیده و خاموش با ظاهر ملی گرایی که صدای تحرکات مسموم آن برای سال های آتی پیش بینی می گردد.

اینجاست که می توان عنوان نمود این ادعای حکمرانی خوب شعاری پوشالی از سوی جریانی مسموم بوده که پایه های تعالیم اسلامی ملت ایران را هدف قرار داده است. همان غیرت اسلامی که بر اساس تعالیم الهی و قرآنی ضرورت دفاع از آب وخاک کشور را ایجاد نمود و در برابر تجاوز گران به وطن جوانان کشورا را با شعارهای کاملاً اسلامی به میدان دفاع از وطن کشاند و صحنه ملی گرایی اصیل را در هشت سال دفاع مقدس به تصویر کشاند.

امروز از هر انسان آزاده ای با هر سلیقه و تفکرو گرایش سیاسی از نماد آزادی و آزادگی و ایثار ملت ایران سوال شود، بی درنگ تصویری از رادمردان و جوانمردان غیور و فداکار این مرز بوم که سرمایه عمرشان را در طبق اخلاص نهادند و از کیان و ناموس کشوردفاع نمودند، در ذهنشان نقش میبندد.

انتظار میرفت نماد میدان آزادی به یکی از نمادهای آزادی ایران اسلامی، شهید مدافع حرم  وحجت خدا در روزگار ما، شهید حججی که امروز امنیت وآرامشمان را مرهون فداکاری و از خود گذشتگی امثال شهید حججی هستیم، مزین میشد.

کوچه هایمان را به نامشان کردیم که هرگاه نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه خون کدام شهید است که با آرامش به خانه می رسیم.

حمید حق دوست

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  تأسف باره …

 2. ایرانی گفت:

  شما همیشه از تاریخ ایرانی ترس و واهمه داشته اید !
  اگر دست شما بود تندیس یک آخوند را وسط میدان میگذاشتید نه یک قهرمان ایرانی بزرگ !!!
  […]

 3. علی گفت:

  سلام جناب ایرانی.به نظر حقیر از مطلب اینطور برداشت میشه که در لایه های زیرین تجلیل از قهرمان ایرانی واقعیت دیگری وجود داره.در طول ۸ سال دفاع مقدس برای اولین بار حتی یک وجب از خاک کشور در اشغال متجاز باقی نموند.واین نتیجه از خودگذشتگی جوانان مسلمان و پیرو مکتب اهل بیت(ع) و سید الشهدا (ع) بود.واین غریت اسلامی و دینی بود که حماسه آفرید نه صرفا ایرانی گری و شعار های پوچ.موفق باشید

 4. ایرانی گفت:

  سلام جناب علی
  کسی از رشادت ها و فداکاری های شهدا غافل نیست و همه زندگی را مدیون آنها هستیم اما غافل شدن از تاریخ و یکطرفه نگاه کردن باعث دفع می شود.
  اگر در سفره انقلاب در کنار شهدا و جبهه ها تاریخ و ادبیات کهن را تبلیغ می کردید جوانان برای تاریخ خود به دنبال دشمن نمی رفتند و مورد تهاجم فرهنگی قرار نمی گرفتند. و وضع امروز جامعه بسیار بهتر بود!!!
  کلمه شعار پوچ خودش توهین است و باعث دفع میشوید شما به عنوان انقلابی باید جاذبه داشته باشید نه دافعه

 5. ناصر گفت:

  تجلیل از قهرمانان باستان ایرانی منافاتی با اسلام ندارد بلکه برخوردهای متعصبانه و جبهه گیرانه خلاف دستور اسلام است چراکه مردم را از دین زده میکند. نویسنده و همفکرانش لطفا خودشان را اصلاح کنند و بیش از این بین خودشان و مردم فاصله نیندازند…

 6. ناشناس گفت:

  مشکل شما با ایران چیه برادر من – شاید اهل اون منطقه نبودید قبلا هم مجسمه کاوه اهنگر بخاطر ذوب اهن و فولاد مبراکه اونجا بود که بخاطر مترو برداشتندتایید و تاکید روی شهدا و ارزشهامون مهمه ولی دشمن ساختن مردم عادی بادین کار زیبایی نیست که برخی رفتارهای افراطی اون رو تشدید می کنه
  رهبری میرن نمایشگاه کتاب سراغ رمان میگیرند و شاهنامه این هم حتما با ارزشهای شما مشکل داره
  رهبر وقتی میرن سراغ این کتابها رو میگیرند بعنی به من و شما خط میدن که بچه حزب اللهی باید اینها روبخونه

 7. ناشناس گفت:

  مردم باید باتاریخ کشورشان و قهرمانان آن عجین باشند چه فرقی میکندهمه ایرانی و برای ایران جانفشانی کردند !به نظر من کار درستی است از قهرمانان مجسمه ساخته و درمیادین شهرها نصب گرد.

 8. ناشناس گفت:

  سر راهت یه نگاه به گلزار شهدای اصفهان هم بنداز شهرداری اصفهان هرجایی متناسب با خودش عمل می‌کنه

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق