سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹

پولشویی در سایت «آمازون»

در سایت آمازون کتاب‌هایی شناسایی شده‌اند که هیچ‌گونه ارزش محتوایی نداشته و تا هزاران دلار نیز قیمت‌گذاری شده‌اند که احتمالا بهانه‌ای برای پولشویی باشند. در یکی از این موارد مبلغ ۲۴ هزار دلار برای فروشنده‌ای جعلی و ناشناس واریز شده است!

به گزارش ندای اصفهان،کتاب‌هایی بی‌محتوا با نام یک نویسنده در سایت آمازون موجود است که هزاران دلار را عاید فروشندگان جعلی کرده است. در یکی از این موارد مبلغ ۲۴ هزار دلار برای فروشنده‌ای جعلی و ناشناس واریز شده است.

در سایت آمازون بخشی با عنوان «فضای خلاقه خود انتشاری» وجود دارد که کاربر می‌تواند بصورت مستقیم عناوین مختلف کتاب را که می‌تواند حاوی هرگونه مطلبی باشد، مستقیما فراهم کرده و باعث می‌شود کتاب‌های جعلی با مبلغ تعیین شده توسط فروشنده به فروش برسد.

برای عناوین قیمت بالا، نویسنده می‌تواند تا ۶۰ درصد برای کتاب‌های چاپی و ۷۰ درصد برای کتاب‌های الکترونیکی حق امتیاز دریافت کند. از آنجایی که خرده‌فروش اینترنتی نیازمند ارائه هویت مالیات‌دهنده معتبر از تمام ناشرینش است، یک نویسنده خوش‌نام را انتخاب کرده و با ارائه جعلی مشخصات وی و با بهره از شماره امنیتی اجتماعی او و تحت نامش یک کتاب را در فضای سایت آمازون منتشر می‌کند.

همین مورد برای «پاتریک ریمز» نویسنده شناخته شده حوزه تجاری ساکن آمریکا زمانی هویدا شد که سایت آمازون برگه مالیاتی برای او فرستاد مبنی بر اینکه این نویسنده در سال ۲۰۱۷ ده‌ها هزار دلار از آمازون دریافت کرده است. «ریمز» که طی سال ۲۰۱۷ تنها چند صد دلار از نوشتن کتاب‌های تجاری به دست آورده بود، نام خود را در سایت آمازون جستجو کرد متوجه شد که به تعداد نیمی از کتب نوشته شده او که بطور رسمی منتشر شده، همزمان در همان بخش «فضای خلاقه» سایت آمازون منتشر و به فروش رسیده است. یکی از این موارد با مبلغ ۵۵۵ دلار با محتوایی که توسط کامپیوتر خلق شده، تحت نام وی به فروش رسیده بود.

«ریمز» محاسبه کرده بود که از این «کتاب مسخره» طی ۱۱ هفته ده‌ها نسخه در همین بخش سایت آمازون به مبلغ هر جلد ۵۵۵ دلار به فروش رسیده است که گواه علنی پولشویی در این زمینه است.

«برایان کرِب» روزنامه‌نگار، اولین بار این موضوع پولشویی در حوزه کتاب را افشا و منتشر کرد و پس از آن به‌سرعت بسیاری از آن کتب کذایی با قیمت‌های چند صد دلاری از صفحه فروش آمازون حذف شدند اما هنوز بسیاری کتاب‌های مشکوک در سایت آمازون هستند از جمله: «بهانه‌ای ضعیف برای عنوانی خوب: دروغ گفتم، اثر بونگو شامالاما دینگدونگ» که به مبلغ ۲۵۰ دلار بصورت کتاب چاپی که متن کتاب سرشار از سطور تکراری است یا «روزی روزگاری پسربچه‌ای جوجه‌ای رو توی گاراژ دنبال می‌کرد» یا کتابی با عنوان «وفور طغیان در زندگی جاودانه من» کتابی تنها ۲۴ صفحه‌ای که با قیمت ۲ هزار و ۹۹۹ دلار به فروش می‌رسد!

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز