دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸

دولت و يك توافق نافرجام ديگر/ اینبار تلگرام!

دولت ايران روز پنج‌شنبه اعلام كرد كه مجوز استقرار سرورهاي پيام‌رسان تلگرام در ايران لغو شده است. اين تصميم آنچنان كه اعلام شده به دليل عدم همكاري تلگرام انجام شده است.

به گزارش ندای اصفهان، دولت ايران روز پنج‌شنبه اعلام كرد كه مجوز استقرار سرورهاي پيام‌رسان تلگرام در ايران لغو شده است. اين تصميم آنچنان كه اعلام شده به دليل عدم همكاري تلگرام انجام شده است.

حسام‌الدین آشنا در همين زمينه در توئيتي نوشت: «مجوز استقرار سرورهاي شبكه توزيع محتواي پیام‌رسان تلگرام(CDN) در ايران لغو شده است و ترافيك اين پیام‌رسان تنها از طريق «ارتباطات بین‌المللی كشور» راهيابي خواهد شد. اين تسهيلات حاصل يك توافق مشروط بود حالا كه مؤسس تلگرام به تعهداتش عمل نكرده است دليلي براي ادامه آن باقي نمي‌ماند. » در مورد توافق مشروطي كه آشنا مي‌گويد با تلگرام انجام شده و محتواي آن في الحال بحثي نيست اما نكات جالبي در اين ميان وجود دارد.

دولت بايد اذعان كند سياست‌هايش در مورد تلگرام غلط بوده و در حالي تسهيلاتي به تلگرام داده كه از پيش بيني نقش تلگرام در شکل‌گیری آشوب‌هاي داخلي ناتوان بوده و يك سال بعد مجبور شده براي كنترل آشوب‌هاي داخلي تلگرام را فيلتر كند.

از سويي از محاسبه ميزان شايستگي مديران تلگرام در زمينه پايبندي به عهد و پيمان و براي اينكه طرف يك توافق با ايران باشند نيز ناتوان بوده و يك سال و اندي بعد و با نقض توافق توسط تلگرام متوجه اين موضوع شده است. ماجرا زيادي شبيه عهدشكني امريكايي‌ها در برجام است؛ امضايشان قرار بود تضمين باشد، اما به عهد پايبند نماندند. دولت جديدشان هم كه آمد، مدام از منتفي شدن كل برجام مي‌گويند. وقتش نرسيده دولت به ضعف ديپلماسي خود در توافق‌نامه‌ها اعتراف كند؟!

انتهای پیام/

منبع: روزنامه جوان 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715