دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۴

هنجارشکنی های سازمان یافته برای قبح زدایی از «بی حجابی»

ردپای سناریوی از پیش تعیین شده در کلیپ منتشرشده از برخورد ماموران پلیس با زن هنجارشکن

وقتی ریشه های هنجارشکنی ها و نافرمانی های مدنی اخیر در مسئله حجاب را بررسی می کنیم؛ وجود یک اتفاق سازمان­دهی شده و سیستماتیک به چشم می خورد که مدت هاست از سوی برخی عناصر مشکل ­دار و خود فروخته در ادامه کمپین های ساخته شده توسط عنصر وابسته به سرویس اطلاعاتی انگلیس، شکل گرفته است و هدفی جز قبح زدایی از بی حجابی در جامعه ندارد.

ندای اصفهان -معصومه طاهری /  یکی از تاکتیک ­های جنگ رسانه ­ای، تست خبر است که با خبرسازی قصد دارند افکارعمومی را بسنجند و تحت تاثیر قرار بدهند و بعد از آن با بهره گیری از تاکتیک­ های دیگر رسانه مثل سکوت خبری دوباره افکار عمومی را به خود جلب کند؛ سیاستی رسانه ه­ایی که سال هاست توسط  امپراطوری رسانه ­های بیگانه در کشور ما ایجاد می ­شود بر همین مبنا بوده است و به خصوص با گستردگی فضای مجازی و شبکه­ ها اجتماعی این روند دامنه گسترده ­تری پیدا کرده است ؛کافی است به خبرسازی هایی که در اینترنت ایجاد ­شده و موج سواری هایی که روی احساسات کاربران می شود، نگاهی بیندازیم، به نحوی که بلافاصله بعد از اجرای این تاکتیک، رسانه های بیگانه  شروع به بسط خبر و ارائه گزارش می ­کنند.

نمونه آخر این تاکتیک انتشار کلیپ مامور گشت ارشاد و زن بدحجاب بود که با بازخوردهای زیادی در فضای مجازی مواجه شد و جنجال رسانه ه­ای زنجیره ای را به همراه داشت؛ جنجالی که حتی پای وزیر کشور و معاونان رییس جمهور را نیز به میدان کشید تا با مامور برخود جدی بشود!! جالب تر اینکه به دنبال آن رسانه هایی چون گاردین انگلیس با انتشار تصاویری از خشونت مامور پلیس در ایران گزارش مبسوطی دراین باره نوشته بودند که به خوبی نشان می ­داد موج سازان خبری سرمنشا بیرونی دارند به طوری که منافقان و معاندان با نشر چنین اخباری، بلافاصله دست به قلم شده تا نشان دهند در ایران حقوق بشر رعایت نمی شود.

فارغ از اینکه خشونت و بدرفتاری از سوی ماموران پلیس و انتظامی را در همه جای دنیا قابل قبول نیست نباید چنین رفتار تند و بی ادبانه زن بدپوشش و هنجارشکن نسبت به مامور قانون را هم نادیده  گرفت چه آنکه در تمام کشورها وقتی کسی به عنوان نماینده قانون وارد می­ شود افراد به حرمت قانون و فرد مجری تابع هستند و چنین گستاخی و فحاشی نمی کنند و قرار نیست هرجا که به نفعشان نباشد آن قانون را زیرپا بگذارند و با هوچی گری به قانون شکنی دامن زده شود.

بحث حجاب در ایران یک قانون محسوب می­شود و تخطی از قانون به هر شکل جرم است وقتی خوب به این موضوع نگاه می­کنیم می­بینیم با وجود طرفداری ضد انقلاب و رسانه­ های وابسته به انگلیس و آمریکا از قانون شکنی ها در این زمینه، حتی اقلیت ­های مذهبی همچون مسیحیان، یهودیان و زرتشتیان هم  قانون حجاب را در کشور رعایت می ­کنند.

حال اگر این قانون به هر دلیل فسخ یا نسخ شود موضوع به گونه ­ای دیگر خواهد بود و قطعا پای مجریان قانون به میان می­ آید؛ یعنی اینکه مقوله فوق تنها یک مقوله فرهنگی نیست، بلکه یک مقوله قانونی هم هست لذا در کنار فرهنگ سازی و اهتمام به مسئله فرهنگ، رعایت قانون هم اهمیت دارد. عدم توجه به قانون در این امر همانند فرهنگ سازی بدون نظارت و یا بدون تشویق و تنبیه در قوانین دیگر مثل قوانین راهنمایی و رانندگی است.

هیچ کجای دنیا به اسم فرهنگ سازی، قوانین را به حال خود رها نمی­ کنند پلیس در هیچ جای دنیا با تخطی کننده قانون، شوخی ندارد اینجا هم وقتی کسی قانون اجتماعی را زیرپا می­گذارد باید منتظر مجازات از سوی ماموران باشد اما اینکه چنین فیلمی_ که بنا به گفته رییس پلیس بخشی از کل آن، اینطور منتشر شد_ بازخورد برخی مسئولان نظام را علیه مامور پلیس به همراه داشته است جای تعجب دارد.

برخورد پلیس غربی با یک متهم

لذا وقتی ریشه های این هنجارشکنی را بررسی می کنیم  می بینیم این یک اتفاق سازمان­دهی شده و سیستماتیک است که مدت هاست از سوی برخی عناصر مشکل­ دار و خود فروخته در ادامه کمپین خودساخته برخی خبرنگاران وابسته به سرویس های جاسوسی انگلیس شکل گرفته است و استفاده افراد متخطی از قانون از دوربین های مخفی برای ضبط صحنه های برخورد، تلاش فرد متخطی برای تحریک اطرافیان و جلب توجه مردم و انتشار دیرهنگام این کلیپ در فضای مجازی همه و همه از سناریویی از پیش تعیین شده خبر می دهند؛ سناریویی که حتی برخی از دولتمردان را نیز در خود بازی داد.

انتهای پیام/ی

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق