سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

هیئت بنی فاطمه اصفهان، محفلی فرهنگی-مذهبی با قدمت ۱۰۰ سال

مهمترین خصوصیت بارز هیئت بنی فاطمه و مسئولین هیئت، بصیرت سیاسی هیئت بوده که همیشه در هر زمان در شهر اصفهان پیشتاز در عمل کردن به فرامین بنیانگذار انقلاب و رهبر عظیم الشان انقلاب بوده اند.

به گزارش ندای اصفهان، آشنایی با هیئت های سنتی، مذهبی و فرهنگی که دارای جایگاه ویژه ای در عرصه فعالیت های فرهنگی و مذهبی در جامعه هستند برای عموم مردم بسیار مناسب است. می توان گفت یکی از پایگاه های مناسب برای تربیت و آموزش نوجوانان و جوانان در زمینه های اخلاقی، فرهنگی، مذهبی و اعتقادی در جامعه هیئت ها و و به خصوص هیئت های دارای سابقه و قدمت بالا در عرصه فعالیت های فرهنگی و مذهبی هستند.

در استان اصفهان مساجد و حسینیه های بسیاری وجود دارند که دارای هیئت با قدمت بالا و فعال در زمینه های مذهبی و فرهنگی هستند. ما نیز قصد داریم با معرفی این هیئت ها و آشنایی با اقدامات موثر آنها در جامعه، زمینه ساز حضور و فعالیت نوجوان ها و جوان ها در جلسات آن ها باشیم.

هیئت بنی فاطمه استان اصفهان یکی از مجموعه های بسیار قوی و انقلابی است. قدمت و تاریخچه هیئت بنی فاطمه به اواخر دوران قاجار و پهلوی اول بر می گردد. از آن زمان آهسته آهسته هر بخش از شهر دارای هیئت های عزاداری شده است.

این مجموعه در سال 1295 توسط مرحوم مرشد رجبعلی دردشتی و مرشد رضا ذغالی پایه گذاری شده است. جلسات هفتگی هیئت روزهای سه شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء به صورت دوره ای انجام می شود که ابتدا سخنرانی توسط یک روحانی صورت گرفته و سپس مداحان اهل بیت(ع) مداحی می کنند.

در اوایل انقلاب، ساختمان حسینیه هیئت با همت جمعی از خیرین هیئت خریداری شده و احداث آن شروع شد. هیئت به نام خردسالان بنی فاطمه تشکیل شده بود و به همین دلیل یکی دیگر از ویژگی های هیئت بنی فاطمه، تشکیل جلسات قرآن با حضور اساتید، نوجوانان و جوانان بوده است. از قبل انقلاب، فعالیت های فرهنگی در هیئت برقرار بوده که توسط هیئت خردسالان بنی فاطمه پایه ریزی شده و هم اکنون فعالیت فرهنگی در قالب واحد فرهنگی هیئت و بسیج شهدای ابن سینا ادامه فعالیت می دهد.

مهمترین خصوصیت بارز هیئت بنی فاطمه و مسئولین هیئت، بصیرت سیاسی هیئت است، که همیشه در هر زمان در شهر اصفهان پیشتاز در عمل کردن به فرامین بنیانگذار انقلاب و رهبر عظیم الشان انقلاب بوده اند.

آقای فضل الله محلوجی به عنوان یکی از بزرگان هیئت بنی فاطمه اصفهان به مداحان و مشتاقان به اهل بیت(ع) این گونه توصیه می کند:

هم مسئولین هیئت ها و هم مداحان گوش به رهنمودهای مقام معظم رهبری بدهند تا تحریف یا انحرافی به وجود نیاید و آنچه اهل بیت(ع) از ما می خواهند اطاعت از آنها است. امروز باید هوشیار باشیم و با بصیرت زیادی دشمن را بشناسیم و به راه های مبارزه با دشمن همانگونه که رهبر عزیز می فرمایند عمل شود. چون فتنه ها یکی پس از دیگری جهت به انحراف کشیدن جوانان و نیروهای انقلابی در راه است. ان شاءالله مطیع واقعی حضرت اباعبدالله(ع)باشیم.

انتهای پیام/

منبع:صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715